Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Ивайло®
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 10:00 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Ивайло® »

Явно се случва понякога да нямат свежи червеи, но затова пък могат да помислят да намалят цената малко - примерно за 2 лв. или 1,80 лв. Но да дадеш 5 лв. за две дози и от тях да не можеш да извадиш и 20 читави червея си е направо гавра. Аз винаги искам да видя червеите преди да ги платя.
Наскоро ми се случи да си купувам червеи и при въпрос от моя страна "Свежи ли са червеите", отговорът е "ДА". Купих ги излязох от магазина, реших да погледна и установявам, че всичко на всичко има около 10-ина позеленели вече гадинки в цялата доза. Моите уважения, но така не става.

Отваряйте си очите и ловете Наслука !
Първо чета, после питам !
Аватар
pepi71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 3:12 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от pepi71 »

Веднъж случайно докато си купувах две дози червей им дойде ново зареждане и си взех още една от пресните,мога да ви уверя,че пресните видимо бяха повечко.Явно и в магазините си има далаверки за има няма 5-10лв горница.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dobria1 »

pepi71 написа:Веднъж случайно докато си купувах две дози червей им дойде ново зареждане и си взех още една от пресните,мога да ви уверя,че пресните видимо бяха повечко.Явно и в магазините си има далаверки за има няма 5-10лв горница.
едва ли някой от магазинерите ще седне да Доразфасова дозите,те са си доволни и на 80ст. горница която правят без да се цапат и ровят,мога да те уверя че един магазинер гледа на червеите като на стока която му носи клиенти покрай червеите се продават бомбарди и ред други консумативи от които той(магазинера) изкарва доста по голяма печалба
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от pluv4o »

Адашче вярно е това,че покрай червеите се прави оборот и на други стоки.Но печалбата от червеи хич не е малка,като се има напредвид,че няма документи,данъци и т.н.Ако обаче на мен в един магазин ми продадат кофти стръв ще се замисля дали да ходя втори път там.От тук следва,че магазинерите не си гледат интереса.Ако искат да привлекат нови клиенти и да задържат старите трябва да продават качествена стока. И всичко зависи от самите тях.Когато доставчика на стръв им донесе поизвехтели или малко на брой червеи в дозата и магазинера ги откаже,следващият път и доставчика ще внимава какво предлага и ще изисква повече от чичкото с лопатата. :wink: Както бе казал навремето един господин-"За бога братя не купувайте"умрели червеи.Така ще се повиши качеството на предлагане. :wink:
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от orion30 »

Истерия с червея няма. Мангалите не са виновни. Познавам и бели хора дето копат червеи с цел търговия. Къртовски труд си е. Който не го кефи цената да взима лопатат да види как се вадят. Мутри в търговията с червеи, едва ли? Аз живея близо до езерото ама ме мързи и си плащам по 2.5лв. за доза и дори ми се вижда евтино. Особено сега като е студено. Доколкото знам доставната цена по магазините е 1-1.5лв. Има и надценка в магазина и той наем плаща и продавача деца храни. Пак казвам който не го кефи цената може да лови риба пред компютъра. :D
Георги Вутов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 11:37 am
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Георги Вутов »

Еми дай тогава да ги направят 10 лева червейте все пак и продавача деца храни нали? :|
str.hadjiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 8:43 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от str.hadjiev »

То по принцип за търсенето и предлагането много има изпизано ....
Ама щом тез теми зачесахме, значи лоша работа :evil:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Моряка »

Червеите си имат места,понякога надълбоко,понякога не се и мокриш :) според мойте скромни познания.Където наносите са само черупки ги няма,глинесто също(много малко)-пясъчно глинесто съм вадил добре,примерно за 15-тина лопати това е много добра реколта :)

Изображение

Преди
А сега де? :roll:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dobria1 »

orion30 написа:. Мутри в търговията с червеи, едва ли? :D

има има

доставната цена е 1.70лв.:wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
kkiryazov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 4:01 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от kkiryazov »

Моряка написа:Червеите си имат места,понякога надълбоко,понякога не се и мокриш :) според мойте скромни познания.Където наносите са само черупки ги няма,глинесто също(много малко)-пясъчно глинесто съм вадил добре,примерно за 15-тина лопати това е много добра реколта :)
Преди
Ми то почти като купешки бре :lol: :lol: :lol:
Аватар
evgeni jordanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от evgeni jordanov »

Колеги, аз смятам тази година месеците април, май и юни да си взема една лопатка в раницата, и петъците след даскало да слизам под ТКК-то до канала, и с авера ми по въдица от класа да си изровим червеи... Щото по 2,50 всеки ден не ми се дават, а и защо като мога, да не се сдобия сам с червеи.

P.S. със същия този мой авер от класа (Димчо) октомври месец слязохме до канала и обиколихме малко, защото имахме 1 или 2 свободни часа... След нашата разходка се сдобихме с цели 3 пълни, неотваряни дози червеи и 1 не толкова пълна! Просто бяха ей така забравени по камъмите, а имаше и 1 скрита :lol: :lol:
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от kopoy_92 »

В канала няма брега е каменист . Трябва да продилжиш по асвалтовия път към езерото и в края на този път има един 'плаж' там е само пясък и имаше червеи .Забелязал съм че всяка година на различни места преобладават и трябва да се търси .
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от lefi »

егати парадокса - В БУРГАС ВАРНЕНСКИ БЛАТЕН ЦЕНА - 2ЛВ.......ВЪВ ВАРНА- 2.50 ЕЕЕЕ,ДОЖИВЯХМЕ,ДОЖИВЯХМЕ . БРАВО НА БУРГАЗЛИИ .на краставицата пъстра черга от цени - 2.5лв.2.2лв.2.00лв. ко стаа....
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

Наште са живи и истински - ваШте полуживи (дрогирани демек )Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dartt »

незнам кви са ВАШТЕ ,ама за 50броя яки си цакам двойка и ма боли с кво са,евала на румен а ВИЕ цакайте 2.5лв.за същото, пък нека си е ВАШ.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”