Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Мнение от batmilen »

Като дигат цената на червея...ние ще си го копаме... :lol:

В Бургас червей има около Екарисажа...и в блатото отзад...в дясната страна на пътя...преди години си го добивахме от там....а и на нашия червей по-добре дава рибата....доказателството са тълпите мангали които пукат кефалите на Славянка на него...единствения недостатък е че от време на време се появяват случаи на ЛЕПТОСПИРОЗА...ама като нема по магазините ....ще рискуваме и ще грабнем лопатите... :twisted:
Последно промяна от batmilen на Пет Ное 21, 2008 4:51 pm, променено общо 1 път.
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Мнение от strijok »

Верно е и аз съм чувал за там, но като малък сме вадили и на друго място.От разклона за солниците по пътя за Сарафово веднага в дясно има един канал между него и самите солници.Там навремето вадихме червей, но като почнаха да продават ни домързя да се цапаме.Май пак ще дойде времето на големите ботуши и лопати, иначе ще дремем пред магазините и ще псуваме накрая. :evil: :evil:
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Мнение от docenta »

strijok написа:Верно е и аз съм чувал за там, но като малък сме вадили и на друго място.От разклона за солниците по пътя за Сарафово веднага в дясно има един канал между него и самите солници.Там навремето вадихме червей, но като почнаха да продават ни домързя да се цапаме.Май пак ще дойде времето на големите ботуши и лопати, иначе ще дремем пред магазините и ще псуваме накрая. :evil: :evil:
Ашколсун аверче, аз като бях войник, точно там ни пращаше бач" Колю старшината да му копаме червеи, а ги имаше и при канала към езерото откъм вътрешната старана, абе от мързел никой не е прокопсал :evil: :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Да знам ги тия места...ама там ми е по-лесно....колата до тебе,трябвати само голяма лопата и кофа за червейте... :lol:
Аватар
lefera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 5:32 pm
Местоположение: burgas

Мнение от lefera »

Така е - на солниците има доста добри морски червеи. Копал съм там още като ученик. Пет шест лопатки или шепи кал и имах червей за около два дни риболов.И си мисля тъй като отдавна никои не е копал там те червеите ще да са се поразмножили освен ако не са ги поотровили с някой химикал. Дори си мисля, че има добра пазарна ниша за бургаския Бай Мангал ама той как ще се хване за лопатата - за у-я се хваща ама за работа не защото нали има едни 150 лв от социалните ама това е друга тема. Та ще пробвам тези дни с шанса да понакопам чевей от солниците за ужас на Варненските Монополисти
ПРОВИНЦИЯТА Е ТАМ КЪДЕТО НЯМА МОРЕ
tokata
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 10, 2006 5:11 pm

Мнение от tokata »

бе и аз съм копал на солниците и хубав червей си излизаше едно време ама понеже всички висиме по опашки пред магазините реших че нама вече ...да земем да идим да проварим а?
Илчо
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:02 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Илчо »

kalkan4o написа:
Илчо написа:Абе той си хубав червеят-Бургаски,но само да не го хвърляш с бомбарда!!Много ни е воден червея и се къса при замятане!Иначе кефаловите риби много му се кефят!

Как пък го измисли тва :shock: :shock: :shock: .

Се едно бургазлий да са по-водни от варненци :shock: .
Еми хващал съм ги и съм го ходил за зарган с него!Ако не си пробвал-пробвай!!Варненският е по-месест и стои по-здраво на куката!!
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Мнение от docenta »

Илчо написа:
kalkan4o написа:
Илчо написа:Абе той си хубав червеят-Бургаски,но само да не го хвърляш с бомбарда!!Много ни е воден червея и се къса при замятане!Иначе кефаловите риби много му се кефят!

Как пък го измисли тва :shock: :shock: :shock: .

Се едно бургазлий да са по-водни от варненци :shock: .
Еми хващал съм ги и съм го ходил за зарган с него!Ако не си пробвал-пробвай!!Варненският е по-месест и стои по-здраво на куката!!
И бургаския и варненския като им сложиш малко отработен остатък от кафеварката в пясъка за една нощ стават бижу. ама малко - една лъжица на кило пясък, че иначе може да инфарктясат бах ли им мамата дали имат сърце :D това ме светна тошо от черноморец, той го видял от некви турци :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
skipper
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 2:06 pm
Местоположение: bourgas

Мнение от skipper »

добре де ама я кажете дали някой е вадел скоро време от
канала на солниците в бургас червей?
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Находище на Батен Червей в Бургас...

Мнение от каридата »

тая тема е отпреди 2 години бре. :)
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: Находище на Батен Червей в Бургас...

Мнение от kuku »

Абе верно е стара темата ама пък кефи!Пропуснал съм номерът с кафето при червеите - ще пробвам :D .Ама догодина , че то сега може и коняк да поискат с кафето и то ще станееее.....
А иначе и аз съм забелязал че някой червеи са по воднисти.Случвало се е като си вадиш миди да има черавчета между тях - е те за нищо не стават.Вадил съм и от песачливо дъно с малко тиня - далеч по нежни са и не държат на съхранение.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Мнение от КИРО »

zografa написа:И за кога ще го вадите тоя черъв :roll: или почват вече зимните лакърдии
Че риболова тъкмо започва,само дето вятъра пречи. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Мнение от babushka »

Правилно! Съгласна съм! Изкопавам си червеи от местата около някоя градинска чешма. Те са бледо кафеви, мазни и големи, понякога ми вършат работа. Например - улов на много, много, много гладно попче. Но, като си купя от риб. магазин и се наканя да го използвам, или ще го забравя в хладилника или, когато вече се сетя за него, той вече е умрял.
Местата, от където можем да се снабдим с червей са почти всички магазини в Бургас.
Близо до пазара, на ул. Цариградска , от ляво има поредица от магазинчета, там има риболовен магазин и там продават и червеи. На ул. Ботева на 50м. от светофара, от ляво, в посока гарата. На краставицата има поне 5 магазина, които продават различна стръв. В магазина на Златко, също. За толкова се сещам в момента. Допълвайте, моля!
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Мнение от zografa »

Живея на Цариградска и магазина е Сафари там блатен червей няма ,на Ботева абсолютно същото при Златко и на краставицата може да се намери
babushka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 6:45 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Находище на бЛатен Чръв в Бургас...

Мнение от babushka »

Да, бившият магазин за оръжие, сега е риболовен, аз съм си купувала от там бл. червей, в момента може да няма, но това не означава че непродават. На краставицата магазина на ъгъла, там продават червеи, блатен и бял, скарида и мухи и др. Освен този има още на първия етаж два магазина, провери и там. Освен това има още един, зад краставицата, Първан музиканта го държи.
Най-добрият начин да запазиш своите приятели е да не ги предаваш!
/Мизнер/
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”