заргана - стръв

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: заргана - стръв

Мнение от dobria1 »

nikilaaa написа:аз заргана го ловя на торен и има резултат.

Аз пък го ловя на морски ама няма резултат.

Отде я изкопа таз тема от преди 4 години някоя по стара няма ли???
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: заргана - стръв

Мнение от nikilaaa »

dobria1 написа:
nikilaaa написа:аз заргана го ловя на торен и има резултат.

Аз пък го ловя на морски ама няма резултат.

Отде я изкопа таз тема от преди 4 години някоя по стара няма ли???
:D ако имаше да съм я изкопал :D :D :D
mitakacapri
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:21 pm

Re: заргана - стръв

Мнение от mitakacapri »

Здравейте,нов съм във форума, та да споделя и Аз.

Бяха ми казали за пилешка воденичка нарязана на ивички наподобяващи червей. Онзи ден нямах червей и реших да пробвам и за моя изненада :o проработи-12 заргана 30-40см на Агалина от 0800-1200ч.Извадих колкото колегата,който мяташе на морски червей.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: заргана - стръв

Мнение от starcho »

Заргана е като всяка риба с настроение,понякога озверява и налита на всичко,понякога едва пипа и гони до краката на мераклията.Морския червей е най-често изпозван,но не е за пренебрегване и другите чревоподобни животинки,филенца или карантия-заргана не е кефал та да е зависим от морския червей!!!Увата е стадна дребна риба и наподобява заргана,той я хапва с кеф,но не съм виждал някой да лови с ува понеже не се хваща-прекалено е дребна.Виждал съм да ловят на пискюли от дълги влакна дето заплитат човката,но и този метод не е универсален.Месцето си е месце,само се молете рибока да е гладен.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: заргана - стръв

Мнение от kikk4o »

Темата е позабравена! От няколко дни ловя предимно на бял и наблюдението ми е, че ударите зачестяват многократно при два или три бели на куката. При грозд от бели има много празни кълванета. Задължетелно е червейте да останат живи на куката.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: заргана - стръв

Мнение от stefannankov »

Тъй като сте почнали.... Имам приятел, който твърди че вносните китайски са в пъти по-резултатни от пихтясалия слаб, сгърчен и много крехък морски червей, който ни продават по магазините сега. Той твърди, че на едно парченце вади по 3-4 заргана докато го оръба заргана и че си струва много повече парите от колкото морския по магазините в момента. В петък ми предстоят проби, а дано даде време....
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: заргана - стръв

Мнение от kikk4o »

stefannankov написа:Тъй като сте почнали.... Имам приятел, който твърди че вносните китайски са в пъти по-резултатни от пихтясалия слаб, сгърчен и много крехък морски червей, който ни продават по магазините сега. Той твърди, че на едно парченце вади по 3-4 заргана докато го оръба заргана и че си струва много повече парите от колкото морския по магазините в момента. В петък ми предстоят проби, а дано даде време....
По-добри са от нашите на размер и качество.
balzer
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 3:37 pm
Местоположение: London,UK

Re: заргана - стръв

Мнение от balzer »

Здравейте колеги,реших да освежа позабравената тема :fishing3: ...
От няколко дена пробвам за зарган но няма никакъв резултат. :fishing7:
Ако се появи нещо,пишете... :fishing8:
Сухо дупе риба не яде ;)
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: заргана - стръв

Мнение от luky78 »

Къде пробваш и на каква стръв. Аз например днес го скъсах на бял червей на Тасос. За 3 часа 30 риби някъде, с всяко мятане кълване, но на 20-30 метра, не до брега. Преди това пробвах и на филе от зарган, като кълванетата бяха по редки. Предните дни нямах бял червей и го хващах на малко живо кефалче или атеринка, както и на цяла жива скаридка. Кефалчетата и скаридките ловях преди изгрев с кепче по край брега.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”