Поп ъп топчета, за науката...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от elanmorin »

Тука вече някой дърти рибари ме взеха за подвид, но нито им се сърдя нито ме засяга.
Пускам и тука тая тема, и дано се намери някой ентусиаст да помогне...
Така... вероятно това, което ще напиша, ще се стори огромна глупост на доста хора.
Замислям един експеримент, ако намеря необходимите ..неща.
За какво става въпрос по надолу, та ако някой се заинтересува, случайно и има техниката и продуктите, може да пробва и той.
Ако пък има такава информация в интернет, още по-добре, но ме съмнява да има...
Първо е нужна електронна везна.
Втори ти трябва кубичен мерител.
Смятам да започна един каталог поне на по-популярните съставки за месене на топчета и какво е съотношението на тежината им спрямо водата.
Това, ще стане още по-прецизно ако се измери с водата от съотвеният водоем в който, ще ловите.
Допълнително при варене е логично топчетата да станат малко по-тежки, а при печене малко по-леки.
Но това би било добра ориентировка дали топчето наистина може да се получи поп ъп, поне според мен
Какво трябва да се направи?
Струва ми се, че ще е най практично с един кубичен дециметър. Това е един литър или в зависимост от водата от водоема ~.
И така, нататък вече е ясно.
Слагаме и просто мерим, колко тежи един куб дециметър вода, един куб. дец. соя/пшенично брашно/яйца или каквато и да я друга съставка и накрая получаваме калкулацията...
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от Красимир Атанасов »

Ти уби всичко детско в мен!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
geno77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 12:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от geno77 »

от няколко дни ти чета постовете и темите,в началото си мислех че имаш сериозен проблем,но колкото повече чета толкова повече се уверявам че просто си решил да се ебаваш с колегите от форума.
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от elanmorin »

geno77 написа:от няколко дни ти чета постовете и темите,в началото си мислех че имаш сериозен проблем,но колкото повече чета толкова повече се уверявам че просто си решил да се ебаваш с колегите от форума.
Е тва си е твое мнение.
Темата не беше за морският а за сладководният раздел...
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от maverini »

Колега ти за модератор ли се упражняваш
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

И аз вече почвам да се чудя дали колегата elanmorin иска да се образова или просто се ебава с нас!Мисля,че повече клоня към второто. :wink:
elanmorin,дали топчетата ще станат плуващи или потъващи зависи от това как се приготвят а не от теглото на съставките им.
Всичко това има от къде да се прочете и научи.Не е нужно бавно и мъчително да откриваш топлата вода! :idea:
Изображение
Изображение
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от bacho acho »

Ми ТО много учено бе....
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от svetlio86 »

Аз съм силно объркан от тези мерни единици!!!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от dobria1 »

elanmorin написа:Е тва си е твое мнение.
Темата не беше за морският а за сладководният раздел...
Объркал си рейса(раздела) пиччччч
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от elanmorin »

Вуйчо-Ваньо написа:И аз вече почвам да се чудя дали колегата elanmorin иска да се образова или просто се ебава с нас!Мисля,че повече клоня към второто. :wink:
elanmorin,дали топчетата ще станат плуващи или потъващи зависи от това как се приготвят а не от теглото на съставките им.
Всичко това има от къде да се прочете и научи.Не е нужно бавно и мъчително да откриваш топлата вода! :idea:
Немалко четох, но тежината на съставките няма как да няма значение.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

elanmorin написа:
Вуйчо-Ваньо написа:И аз вече почвам да се чудя дали колегата elanmorin иска да се образова или просто се ебава с нас!Мисля,че повече клоня към второто. :wink:
elanmorin,дали топчетата ще станат плуващи или потъващи зависи от това как се приготвят а не от теглото на съставките им.
Всичко това има от къде да се прочете и научи.Не е нужно бавно и мъчително да откриваш топлата вода! :idea:
Немалко четох, но тежината на съставките няма как да няма значение.
Е добре тогава,давай,дерзай!!! :shock:
Изображение
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от antivik »

Младо, ти го подкара като дисертация бре :smt024 .....само де не си взел в предвид влажността на въздуха, фазите на луната, естествения радиационен фон и положението на съзвездието Телец в 5 дон с трансцеденция Юпитер :smt017 :smt018 . Освен това ти куцат и мерките, взел си в предвид само тези де са за БГ, за Англия и САЩ трябва да минеш в либли и унции, за Русия във версти и пудове /за Китай и Япония не ги знам :cry: /.
Бе основното за плуването е дъл ще ги вариш или печеш - при печенето тестото набухва, вътре остават мехурчета газ и плува, при варенето - нема газ, по-тежко - потъва.
От това по-кратко и ясно - здраве му кажи. :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Дилян
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 533
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:43 pm
Местоположение: Панагюрище
Обратна връзка:

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от Дилян »

Мисля че му е време да защити дисертация ;)
Аз лично нямам време и нерви за експерименти.
Просто им слагам по един спасителен пояс и стават плуващи :lol:
http://www.xfish.hu/images/gif/sexy-fishing.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от rado25 »

elanmorin написа: Немалко четох, но тежината на съставките няма как да няма значение.
А ми да ти кажа малко си чел, или ако си чел, то не е било където трябва. Топчетата по принцип си ги правя сам, а когато ми трябват ПОП ЪП си ги купувам готови. Не че не знам как се правят, ами просто няма смисъл. Все пак това е само стръв и не е кой знае какъв голям разход. Съвета ми е да не се занимаваш с направата на плуващи топчета. Първо няма да спестиш кой знае колко и второ купешките ще бъдат в пъти по-уловисти от твоите. Из рибарските форуми има достатъчно колеги който предлагат поп ъп на много добри цени.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Поп ъп топчета, за науката...

Мнение от elanmorin »

rado25 написа:
elanmorin написа: Немалко четох, но тежината на съставките няма как да няма значение.
А ми да ти кажа малко си чел, или ако си чел, то не е било където трябва. Топчетата по принцип си ги правя сам, а когато ми трябват ПОП ЪП си ги купувам готови. Не че не знам как се правят, ами просто няма смисъл. Все пак това е само стръв и не е кой знае какъв голям разход. Съвета ми е да не се занимаваш с направата на плуващи топчета. Първо няма да спестиш кой знае колко и второ купешките ще бъдат в пъти по-уловисти от твоите. Из рибарските форуми има достатъчно колеги който предлагат поп ъп на много добри цени.
Доста почетох, да ти кажа.
Зарибявката ми за това, което написах, тръгна оттам, че ми се дощя да си направя варени плаващи топчета. Идеята е да си дадеш зор за подготовката, но после, ще ти е много по-лесно. Нищо, ще цепиш топчета да им слагаш поплавък.
Малко все пак съм изненадан, че всички коментари са в тоя тон, че това е глупост.
Просто откъдето съм много трудно се намират съставки.
Купешките може и да са добри, но домашни с две кила смес можеш да си направиш 10 различни вида, колкото на цената на един вид купешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”