Това е някакво безобразие....как се допуска това

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от lefi »

Несъм писал във форума от няколко години ,наложи се да сменя града и работата ,та сега съм "присаден софиянец"а и много от времето съм в чужбина /офисът на фирмата в която работя е
там/ но на темата
След бизнес среща във Варна с колеги решихме ,че този слъчев ден не би било добре да се пропуска и решихме да отидем към Шабла да си припомним как ловихме преди години заргани.
В кварталната риболовно магазинче купихме куки,бомбарди и молски червеи. И тези червей са причината да пиша сега. В дозата която исках да проверя имаше не повече от 20-25 едноседмични личинки на нереиди,на въпроса ми към продавача "това да не е някаква шега"той отговори ,че така е във всички магазини,защото червеят изчезвал.Аз доколкото си спомням в доза преди имаше по 50-60 качествени червия .Шокът продължи след като единият от колегите - бургазлия каза - добри са ти ела да видиш нашите в Бургас....А цената цената като за качествена доза- ужас.
Та трима били доставчиците и каквото те решили това имало в дозите...
Абе хора ,живеем 21 век как може някои който дори не дава фактури на магазините за тази стока
няма документ за произход да дерибейства по цялото черноморие -защото тези -Красимир,Ясен и Матей били пълни монополисти в този бизнес.Искам да ме разберете правилно /не съв вече оня от Софето/но тези тарикати който правят тези солидни пари ако това се случи в София ...
просто не ми се мисли какво ще им се случи.
Толкова ли няма един служител на НАП,Данъчна полиция който да се самосезира и да предизвика проверка на този /доколкото разбрах/ много далавераджийски бизнес -
работници, заплати,осигуровки,платени данъци през годините,фактури към магазините - сигурен съм че тук е заровено едно голяяяяямоо куче....
Незнам как се търпи това но 2.5 лева са доста пари и то за шепа пръс ....с няколко червея...
Наистина този проблем е много далече от моето ежедневие но факта ,че шепа пръс струва 2.5 е повече от шокиращ и тъжен защото хората са се примирили ,че някой ще ги скуби и то доста яко и.....мълчаниета на ....
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от Митко Кирилов »

Миналият петък си купих две дози. До този момент не съм имал проблеми: понякога е имало и маломерни, но този път ужас! Първо, че поради размера си не ставаха за заргански риболов, второ - за риболов на кефалови на дъно се налагаше, поради размера им, да се слагат по 3-4 бр. на кука, за да я прикрият, а не да я поднесат "атрактивно"!
Между временно се заприказвах с колега, който сам си вадел червеите и като ми ги показа, останах впечатлен и от размера им и от състоянието им. Значи стръв има, ама тия дето събират парите хич не им се иска да се преместят, ако "находището" им е изчерпано. Така или иначе, поради голямото търсене, парите им са вързани в кърпа.
Така че колегата е напълно прав! Най-малкото остава засега само варианта да искаме да се отварят опаковките преди да платим.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от kostadin11 »

От десетина години не ловя на блатен червей точно по тази причина! Ако чакат на мен, бизнеса им е умрял!
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от Hills »

За това му викат пазарна икономика !
Защото Пазара определя ЦЕНАТА !
Всички магазини работят на ръба на фалита.
Няма да си го признаят но е така.
А килограма на тези червии тогава колко е ?
1000-2000 долара сигурно...МОШЕНИЦИ
Щом 1-2 грама са 2,50-1000грама са 2500лева .
Така на килограм гадинки за 2500лева може да си плати наема и тока. :lol:
Горкият Тъговец и бакшиш трябва да му се устави ... :lol:
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от Hills »

Следващият път в кутиките може и да няма червеи въобще-Само пръст.
Той кво е виновен че са се изяли в калабалъка ! :lol:
Да не им е пазач ...
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от miroki »

Във всички магазини отварят дозата при поискване. Да, сега бе седмицата на имане на риба и дори във Варна - мястото от където се събират. Червеи нямаше в магазините или бяха в маломерни дози. Следвашата седмица пак ще е, както си бяха. Изключвам ситуацията от предна година, когато ги изтровиха и просто 2-3 седмици нямаше.
При най-маломерната доза, съм хващал с 2 дози 33 заргана. Това бе този понеделник. Вие си направете сметка, колко е имало вътре.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от dobria1 »

lefi написа:Искам да ме разберете правилно /не съв вече оня от Софето/но тези тарикати който правят тези солидни пари ако това се случи в София ...
просто не ми се мисли какво ще им се случи.
Толкова ли няма един служител на НАП,Данъчна полиция който да се самосезира и да предизвика проверка на този /доколкото разбрах/ много далавераджийски бизнес -
работници, заплати,осигуровки,платени данъци през годините,фактури към магазините - сигурен съм че тук е заровено едно голяяяяямоо куче....
Да има има едно куче ама не е заровено а е много огромно и с големи пипала :wink: толкова е известно и явно че няма накъде

Тук е писано доста по темата http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0&start=90" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
И там съм споменал кой стои зад всичко това и на някой ще му се стори като шега но наистина има намесени едни момци с едни черни G-класи :wink: номерата не е нужно да казвам
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от ianimar »

ами като почнем да отваряме червеите пред търговците и ги връщаме,те сами ще направят проблем на играчите на червеи,защото има магазинери които си държат на името и няма да си позволят да се говори с лошо за тях,незнам колко е вярно но има мнение на колеги че при пуфина червеите са добри,и мой човек отиде да си купи но били свършели и пуфина му казъл че за него ги вадели негови хора и подбирал червеите,за това количеството било малко и свършвали бързо
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от dartt »

добрия1 абе колега в мнаго яки сериали си влязал - черни джипове ,еднакви номера ,мирише на бухалки позправени с дебели вратове....верно много страшно нещо тука .....
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от fullhouse »

Аз лично не съм имал проблем тази година.. няколко пъти ходих за зарган, за последно преди 3 седмици взимах червеи и бяха съвсем прилични.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от dobria1 »

dartt написа:добрия1 абе колега в мнаго яки сериали си влязал - черни джипове ,еднакви номера ,мирише на бухалки позправени с дебели вратове....верно много страшно нещо тука .....
Що не се пробваш да влезеш в бранша,лесно е вдигаш цената на циганите с 20ст. на доза и ти гарантирам че сериала ще те споходи не по късно от 3 дена :wink: ама тогава :?:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от Митко Кирилов »

kostadin11 написа:От десетина години не ловя на блатен червей точно по тази причина! Ако чакат на мен, бизнеса им е умрял!
Колега,
Какво използваш като алтернатива на морския/блатен червей? :?
Ако твоят вариант работи, както казва мой колега, ще си за Нобелова награда! :D
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от kostadin11 »

Нямам алтернатива. Просто спрях да им пълня гушите. Забравих за този риболов!!! Има толкова богати на риба водоеми край Бургас... Преди години начесах крастата за платерина и зарган... Тази година само веднъж ме заведоха познати на плажа на Отманлии, като червея беше от тях.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от kevlar »

lefi написа:Несъм писал във форума от няколко години ,наложи се да сменя града и работата ,та сега съм "присаден софиянец"а и много от времето съм в чужбина /офисът на фирмата в която работя е
там/ но на темата
След бизнес среща във Варна с колеги решихме ,че този слъчев ден не би било добре да се пропуска и решихме да отидем към Шабла да си припомним как ловихме преди години заргани.
В кварталната риболовно магазинче купихме куки,бомбарди и молски червеи. И тези червей са причината да пиша сега. В дозата която исках да проверя имаше не повече от 20-25 едноседмични личинки на нереиди,на въпроса ми към продавача "това да не е някаква шега"той отговори ,че така е във всички магазини,защото червеят изчезвал.Аз доколкото си спомням в доза преди имаше по 50-60 качествени червия .Шокът продължи след като единият от колегите - бургазлия каза - добри са ти ела да видиш нашите в Бургас....А цената цената като за качествена доза- ужас.
Та трима били доставчиците и каквото те решили това имало в дозите...
Абе хора ,живеем 21 век как може някои който дори не дава фактури на магазините за тази стока
няма документ за произход да дерибейства по цялото черноморие -защото тези -Красимир,Ясен и Матей били пълни монополисти в този бизнес.Искам да ме разберете правилно /не съв вече оня от Софето/но тези тарикати който правят тези солидни пари ако това се случи в София ...
просто не ми се мисли какво ще им се случи.
Толкова ли няма един служител на НАП,Данъчна полиция който да се самосезира и да предизвика проверка на този /доколкото разбрах/ много далавераджийски бизнес -
работници, заплати,осигуровки,платени данъци през годините,фактури към магазините - сигурен съм че тук е заровено едно голяяяяямоо куче....
Незнам как се търпи това но 2.5 лева са доста пари и то за шепа пръс ....с няколко червея...
Наистина този проблем е много далече от моето ежедневие но факта ,че шепа пръс струва 2.5 е повече от шокиращ и тъжен защото хората са се примирили ,че някой ще ги скуби и то доста яко и.....мълчаниета на ....
Колега,виж какво се случва с държавата,докъде допуснахме да се стигне,а ти се чудиш как е възможно такава далавера.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Това е някакво безобразие....как се допуска това

Мнение от dartt »

добрия, първо аз си имам достатъчно добър и най-вече интересен бизнес който ми е достатъчен откъм пари и емоции ,та не виждам причина да "влизам"както казваш в тоя бизнес а и не помня къде съм писал ,че искам /припомни ми къде си чел това мое желание/
А колкото до моето мнение - да аз съм правия а ти .....не и то нмого не , достатъчно е да пиеш няколко кафета в правилните компании и вече си информиран
Та да не плашиш хората ,че хелоуин мина -
Красьо ,Ясен и Матей са хората които организират ваденето и разпространението на червеите
В бизнеса още влизат Емил Цонев, и още идин човек мой много добор познат чието име ще си запазя,та те имат някакви догори за концесия на райони от езерото /доста съмнителни според адвокати/и циганите се държат в шах -"купили сме езерото и само ние можем да вадим или за нас или в махлата"
Красьо го държи шурея му който се води управител на една охранителна фирма и при нужда натискат циганите НО ако истинския чорбаджия на фирмата разбере за тази дейност....както сега си има големи нерви....лошо ,много лошо .....
Зад Ясен е Емил Цонев /бивши полицаи/ работник в същата охранителна фирма ,титуляр в документите за "собственост на езерото" който ще бъде изгорелия при една проверка - другите нямат касателство към дейноста.
Матей е с моя приятел и така
Има и някакъв местен но той бил гола вода - наблягал на чашката и други субстанции
Просто бизнеса по преценка на " хора " е за около 200 - 300 хиляди
но не е перспективен - няма бъдеще ,изчезват червеите и за това никой не ги притеснява.
Освен това до сега се е работило доста сиво ,дори тъмно черно" и ако се заработи на светло приходите ще се стопят в десетки пъти
Ако някой умен служител на държавна институция ги подхване доста вълна ще остриже ...
Второ и най-важното - когато работиш на сиво ,гледаш да си тих ,щото ако се разшуми ще хрупкаш дръвцето
ТА нема страшни, престрашни мутри с по 23 бухалки и ромбоидни джипове
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”