Избор за макара

Модератор: sapuna

Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

Здравейте колеги бихте ли ми препоръчали среден клас макара байтрънар до 50-60лв.пръчката ми е филстар Карбо специалист Карп 3.60 на две части и бих искал да и взема някоя макара на нормална цена за да и метна 0.28 300метра.спрял съм се на Filstar Carp runner 50.бих искал и ваши мнения.благодаря предварително :fishing3: :fishing3:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор за макара

Мнение от garfield_90 »

Ако искаш макара с надежден baitrunner , определено Филстар не е макарата. Купих си Filstar extreme carp за около 60-70 лв и въпреки, че на външен вид изглеждаше доста стабилна, въртеше много мазно и редеше добре влакното, на 3-4 риболов на шарани на платен водоем с общо около 15-2- риби извадени почна да ми проблеми двойния аванс и да не може да прехвърли на предни, а ако прехвърли по някое време като вадиш рибата изпускаше. Хубавите макари с байт са от 150 лв нагоре, но ако търсиш по-бюджетно решение си вземи нормална само с преден аванс, за да не береш ядове като мен. Цената която си определил 50-60 лв едвам се вписва в ниския клас за баитрънар, да не говорим за среден. Средния клас за байтрънарите започва от 100тина лв и нагоре. Наслука
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

Добре, разбирам но каква макара бихте ми предложили в този диапазон 50-60 лв не ми се дават повече защото и пръчката не е от най хубавите и от най скъпите. Благодаря
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор за макара

Мнение от Петър Недев »

Един приятел започна шаранджийската си одисея с тези : https://megafishing.bg/product/4574/mak ... -8000.html
Доста време ги ползва и още са си здрави. Вече на по висок клас,но си ги пази. Само че на нея ще трябва да метнеш 500м ,ако държиш на 0.28. Аз бих ти препоръчал 0,35
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Избор за макара

Мнение от fozi073 »

Aleks4o написа:Добре, разбирам но каква макара бихте ми предложили в този диапазон 50-60 лв не ми се дават повече защото и пръчката не е от най хубавите и от най скъпите. Благодаря
Огледай нещо втора употреба , по запазена... за тези пари ще е по качествена от нова за 60 лв.
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Спартак »

Колега, дай малко повече пари и си вземи FL YF 9000. За мен това в абсолютния минимум. Няма никакъв смисъл да дадеш и 50/60 лева за нещо което ще се окаже боклук.
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

Спартак написа:Колега, дай малко повече пари и си вземи FL YF 9000. За мен това в абсолютния минимум. Няма никакъв смисъл да дадеш и 50/60 лева за нещо което ще се окаже боклук.
Давам до толкова пари защото макарата ще е сложа на въдица която и тя е 40-50лв пък и съм още начинаещ затова неискам да давам повече пари за първоначални пръчки докато се науча.
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

garfield_90 написа:Ако искаш макара с надежден baitrunner , определено Филстар не е макарата. Купих си Filstar extreme carp за около 60-70 лв и въпреки, че на външен вид изглеждаше доста стабилна, въртеше много мазно и редеше добре влакното, на 3-4 риболов на шарани на платен водоем с общо около 15-2- риби извадени почна да ми проблеми двойния аванс и да не може да прехвърли на предни, а ако прехвърли по някое време като вадиш рибата изпускаше. Хубавите макари с байт са от 150 лв нагоре, но ако търсиш по-бюджетно решение си вземи нормална само с преден аванс, за да не береш ядове като мен. Цената която си определил 50-60 лв едвам се вписва в ниския клас за баитрънар, да не говорим за среден. Средния клас за байтрънарите започва от 100тина лв и нагоре. Наслука

Като за първоначални такъми мисля че не е нужно да скачам веднага на скъпите въдици и макари, затова търся нещо по евтино като за начало, благодаря иначе
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор за макара

Мнение от Петър Недев »

Ако мислиш да си шаранджия,се вслушай в колегите. Аз започнах с някакви евтини филстар за по 25лв,после EVOX байтрънър,следва rioby proksie nose power,и сега съм с Ултегри 14000. Всичко до там ,беше пари на вятъра. Каквото и да си купиш,винаги ще има с какво да надграждаш.
П.с. : с една въдица ли ще практикуваш шаранджийски риболов ?Ако е така,по скоро се ориентирай към фидера.
Когато няма риба.......не кълве!
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

Петър Недев написа:Ако мислиш да си шаранджия,се вслушай в колегите. Аз започнах с някакви евтини филстар за по 25лв,после EVOX байтрънър,следва rioby proksie nose power,и сега съм с Ултегри 14000. Всичко до там ,беше пари на вятъра. Каквото и да си купиш,винаги ще има с какво да надграждаш.
П.с. : с една въдица ли ще практикуваш шаранджийски риболов ?Ако е така,по скоро се ориентирай към фидера.

Имам четири шаранджийски въдици и не са от скъпите нито от най хубавите и съм ги взимал ето така без да мисля хубави ли са или не обаче са ми вършили работа. На един сезон са.просто неискам да скачам веднага на скъпите такъми защото все още се уча и знам че ще има да ги сменям много такъмите, пък и не съм баш шаранджия да хващам някакви трофейни риби затова не наблягам на качествените марки. Ще има да късам да изпускам риби да съм валат но докато се науча мисля да ловя с не чак толкова хубави такъми. Мнението за диаманда макарата ми хареса и мисля нея да ползвам :)
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор за макара

Мнение от garfield_90 »

Aleks4o написа:
garfield_90 написа:Ако искаш макара с надежден baitrunner , определено Филстар не е макарата. Купих си Filstar extreme carp за около 60-70 лв и въпреки, че на външен вид изглеждаше доста стабилна, въртеше много мазно и редеше добре влакното, на 3-4 риболов на шарани на платен водоем с общо около 15-2- риби извадени почна да ми проблеми двойния аванс и да не може да прехвърли на предни, а ако прехвърли по някое време като вадиш рибата изпускаше. Хубавите макари с байт са от 150 лв нагоре, но ако търсиш по-бюджетно решение си вземи нормална само с преден аванс, за да не береш ядове като мен. Цената която си определил 50-60 лв едвам се вписва в ниския клас за баитрънар, да не говорим за среден. Средния клас за байтрънарите започва от 100тина лв и нагоре. Наслука

Като за първоначални такъми мисля че не е нужно да скачам веднага на скъпите въдици и макари, затова търся нещо по евтино като за начало, благодаря иначе
Колега, не си ме разбрал правилно. Както виждаш, не се опитвам да те насоча към определена марка или модел. Опитвам се да ти обясня, че една прилична шаранска макара ( като казвам прилична се съобразявам и с твоето мнение като начинащ и т.н ) е около 60-70 лв а ако говорим за байт е двойно. И ти давам съвет че, ако искаш макарата да е този ценови диапазон, просто да избягваш макарите с байтрънар защото са проблемни, а една проблемна пръчка, макара или дори влакно може много бързо да те откаже от риболова, който смяташ да практикуваш било то шарански, фидер, спининг дори и риболов с директен телескоп. За тези пари най-добре си вземи нормална макара с преден аванс. Иначе бих те насочил към шаранските макари на Фл и Риоби ( лично аз ползвам само макари Ryobi Oasys като имам размер 3000 на спининга, 4000 и 5000 на фидерите и 7000 на едната шаранска пръчка) и за тях лоша дума не мога да кажа. Наслука
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

Петър Недев написа:Ако мислиш да си шаранджия,се вслушай в колегите. Аз започнах с някакви евтини филстар за по 25лв,после EVOX байтрънър,следва rioby proksie nose power,и сега съм с Ултегри 14000. Всичко до там ,беше пари на вятъра. Каквото и да си купиш,винаги ще има с какво да надграждаш.
П.с. : с една въдица ли ще практикуваш шаранджийски риболов ?Ако е така,по скоро се ориентирай към фидера.

Имам 4 шаранджийски пръчки с макари на един сезон просто сега си взех пръчка филстар две части и исках мнение за макара може и да не е байт може и с преден просто търся горе долу тези пари 50-60 лева наистина най много 70 защото нямам възможност да дам повече.благодаря
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Избор за макара

Мнение от Aleks4o »

garfield_90 написа:
Aleks4o написа:
garfield_90 написа:Ако искаш макара с надежден baitrunner , определено Филстар не е макарата. Купих си Filstar extreme carp за около 60-70 лв и въпреки, че на външен вид изглеждаше доста стабилна, въртеше много мазно и редеше добре влакното, на 3-4 риболов на шарани на платен водоем с общо около 15-2- риби извадени почна да ми проблеми двойния аванс и да не може да прехвърли на предни, а ако прехвърли по някое време като вадиш рибата изпускаше. Хубавите макари с байт са от 150 лв нагоре, но ако търсиш по-бюджетно решение си вземи нормална само с преден аванс, за да не береш ядове като мен. Цената която си определил 50-60 лв едвам се вписва в ниския клас за баитрънар, да не говорим за среден. Средния клас за байтрънарите започва от 100тина лв и нагоре. Наслука

Като за първоначални такъми мисля че не е нужно да скачам веднага на скъпите въдици и макари, затова търся нещо по евтино като за начало, благодаря иначе
Колега, не си ме разбрал правилно. Както виждаш, не се опитвам да те насоча към определена марка или модел. Опитвам се да ти обясня, че една прилична шаранска макара ( като казвам прилична се съобразявам и с твоето мнение като начинащ и т.н ) е около 60-70 лв а ако говорим за байт е двойно. И ти давам съвет че, ако искаш макарата да е този ценови диапазон, просто да избягваш макарите с байтрънар защото са проблемни, а една проблемна пръчка, макара или дори влакно може много бързо да те откаже от риболова, който смяташ да практикуваш било то шарански, фидер, спининг дори и риболов с директен телескоп. За тези пари най-добре си вземи нормална макара с преден аванс. Иначе бих те насочил към шаранските макари на Фл и Риоби ( лично аз ползвам само макари Ryobi Oasys като имам размер 3000 на спининга, 4000 и 5000 на фидерите и 7000 на едната шаранска пръчка) и за тях лоша дума не мога да кажа. Наслука

Разбрах те.не съм толкова запознат с този вид риболов но защото другите ми пръчки са с байтрънар и съм доволен от тях и затова написах да предложите с байт.нямам възможност да дам повече пари затова търся в този диапазон.наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”