Shimano Alivio DX реплики?

Модератор: sapuna

Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

Здравейте, колеги, решил съм да сменя малко пръчки и съм се спрял на Alivio DX Specimen 3.6m от 2части.
Забелязвам обаче съмнителна разлика в цените в различните риболовни сайтове и обяви. На места са по 140, 120лв, на други стигат до 70лв. Което ме навежда на въпроса - Има ли ментета Аливио? По друг начин не мога да си обясня разликите в цената.

Ако се окаже, че няма ментета, заслужават ли си този модел пръчки като за бюджетно ниво?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

То Аливиото по принцип си е достатъчна реплика на Шимано...
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:То Аливиото по принцип си е достатъчна реплика на Шимано...
За никакъв х... ли не става? Formax, FL, Filstar на подобни цени по добри ли са от Аливио?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

http://megafishing.bg/product/5013/vadi ... b-2ch.html
За 80 лв си решаваш куп главоболия и получаваш качествена, здрава и много добра за работа пръчка. В пъти е по-добре от Аливиото и то за по-малко пари. Малко по-мека е от 3.75. Отговаря накъяде на 3.50 лб
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от Efimov »

moondarck написа:Здравейте, колеги, решил съм да сменя малко пръчки и съм се спрял на Alivio DX Specimen 3.6m от 2части.
Забелязвам обаче съмнителна разлика в цените в различните риболовни сайтове и обяви. На места са по 140, 120лв, на други стигат до 70лв. Което ме навежда на въпроса - Има ли ментета Аливио? По друг начин не мога да си обясня разликите в цената.

Ако се окаже, че няма ментета, заслужават ли си този модел пръчки като за бюджетно ниво?
Здравей колега. Разликата в цената идва от това, че българските търговци слагат много голяма надценка. Само че доста колеги се изучиха и вкарват риболовни принадлежности от Англия и Австрия, а там цените са в пъти по-евтини, а ако хванеш и някаква промоция за по-големи количества разликата с българските сайтове става неописуема. Точно аливиот го бях намерил за под 60лв при положение че вземеш три пръчки. За мен лично не лоша пръчка за парите си. За FL Strategist- това е може би една от най-хвалените и ползвани пръчки в България, за мен лично е голям кол-не ми харесва, както и доста други неща минали през ръцете ми от същата марка.
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:http://megafishing.bg/product/5013/vadi ... b-2ch.html
За 80 лв си решаваш куп главоболия и получаваш качествена, здрава и много добра за работа пръчка. В пъти е по-добре от Аливиото и то за по-малко пари. Малко по-мека е от 3.75. Отговаря накъяде на 3.50 лб
Изчетах доста за FLките и май ще те послушам.
А дали ще се съберат в този калъф https://megafishing.bg/product/7785/tro ... 190sm.html

Дават го 190см, ама това неговата дължина ли е , вместимостта ли не пише. А пръчките са 187см.

Едит: днес звъннах на магазина и момчето каза, че се побират идеално. Живот и здраве в събота или неделя им правя сефтето.
Последно промяна от moondarck на Чет Юли 12, 2018 8:23 am, променено общо 1 път.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

Предполагам, че ще се съберат. Ако смяташ да ги купуваш от едно и също място ( конкретно за мегафишинг там хората са много разбрани и ще ти го пробват на място като ги питаш). Модела го има и на 3 части, както и 3.90 на 2 и 3 части. Моите Стратегисти са 3 коленни. Имай напредвид, че калъфите са доста обемни и с тази дължина от почти 2 метра си е кофти транспорта. Аз имам троен твърд калъф за фидерите с дължина 1.50 и въпреки това си е доста неудобен транспорта му. Иначе предимства има много. И не съм сигурен дали ще може да хване 3 шарански пръчки ако са с големи макари. Има голяма вероятност да не успееш да го затвориш. В моя калъф държа 2 фидера и една шаранска пръчка, като нейната макара си е обемна и добре че има разлика в дължината на дръжката на шаранската и фидерите ( шаранската е с по-дълга дръжка и макарата идва по-нагоре ) и така успявам да го затворя спокойно, без да се притискат. Но с 3 еднакви пръчки и големи макари не знам как ще е. Дано освен дължината е и по широк, но щом пише шарански е възможно да са предвидели и по-голяма широчина с оглед на макарите, които се ползват за този риболов.
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:Предполагам, че ще се съберат.
Снощи ги поръчах, днес им се обадих да проверя за съвместимост. Човека каза, че са правени точно за този размер, казах му и какви макари имам, и ме увери, че няма проблем, мястото било предвидено за съответния вид риболовни такъми.
Инче за транспортирането, ако не се съберат по диагонал в колата, имам и комби, ако и в него не се съберат, ще ги возя с буса. Да се надявам, че няма да има нужда да паля самосвала :D
В събота ги чакам :fishing9:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

Точни са от магазина, няма да имаш ядове с тях. И аз така предположиш, че е по-широк от стандартен твърд калъф, щом изрично са написали , че е шарански. Имам една двуколенна на 3.60 от преди, и като смених голфа с бмв не мога да я събера, освен ако не тръгва от пасажерските крака до задната чааст и ми пречи да карам. Голфа беше по висок в купето и се събираше отзад. Еми наслука с тях и като ги пробваш може да драснеш някой ред да кажеш впечатления :)
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:Еми наслука с тях и като ги пробваш може да драснеш някой ред да кажеш впечатления :)
Ще пиша. Но май скоро време ще сменям и макарите. Сега съм с два формакс шърман дистанс карп8000 и една някаква си. Но Шърманите са изчерпани навсякъде и не мога да си взема 3ти.
Поразгледах алтернативи и се влюбих в новите дайва кроскаст с преден аванс. Но това ще е като влезе малко свежа пара... :D
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:Точни са от магазина, няма да имаш ядове с тях.
Еми наслука с тях и като ги пробваш може да драснеш някой ред да кажеш впечатления :)
Точни са от магазина наистина, човекът лесно можеше да ми набута която и да е макара, от тези измежду които се колебаех, daiwa, fox, tica, shimano, fl. Но ми каза, че няма смисъл да давам повече от колкото трябва и препоръча fl strategist 9000.
Каза, че досега не е имал оплаквания от клиенти, а и втория комплект шайби е бонус.

Относно пръчките Strategist - чудесни. Леки, тънки, стегнати, даже и елегантни, стоят много добре в ръцете.
Калъфа им пасна идеално, събра се в колата без проблем, даже няма да пречи на пътниците.
Прикачени файлове
20180714_095520.jpg
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

Честити придобивки. Радвам се, че си доволен и наслука с тях.
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа:Честити придобивки. Радвам се, че си доволен и наслука с тях.
Благодаря, също и че ме насочи към правилния магазин :partyman:
Прикачени файлове
20180717_115319.jpg
20180717_115401.jpg
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от garfield_90 »

Супер изглеждат :)
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shimano Alivio DX реплики?

Мнение от moondarck »

garfield_90 написа: Еми наслука с тях и като ги пробваш може да драснеш някой ред да кажеш впечатления :)
Бях обещал снимки . Прътовете и макарите се представиха отлично. 9 и 12кг шарковци даже не ги задъхаха.
Прикачени файлове
Screenshot_20180826-230358_Gallery.jpg
Screenshot_20180826-230405_Gallery.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”