Избор между два директни телескопа

Модератор: sapuna

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Избор между два директни телескопа

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги. Понеже имам само един директен телескоп и смятам да се запася с втори, че жената все мрънка, че няма за нея :) , реших да си купя още един . Първоначално мислех да взема нещо евтино за 40-50 лв за нея да има да си цъка дребосък, понеже моя ми се свиди ( АWA - Shima heras super sport 6m. ) не е много висок клас, но ми е любимата пръчка ( с по-готин телескоп не съм ловил до сега ) а и го взех за 160-170 лв и не ми се дава много. Но голямото но , е че реших да си взема по-висок клас за мен, и да и предостъпя настоящия ( естествено под мое зорко наблюдение, като човек , който харесва качествените такъми и си ги пазя много ) . Та по темата, спрял съм се на една обява на колега за AWA-shima oxidian с дължина 7 метра ( макар че ми се струва доста , свикнал съм с 6 метрови и ги намирам за идеални тях, но мога да направя изключение само за тази пръчка, която вече никъде не се намира ) а и съм пристрастен към марката и конкретно към този модел понеже съм чувал само хубави отзиви. Пръчката е параболична и с кух връх, което търся.
Втората пръчка е тази : http://best-fishing.bg/vudici/vudici-be ... -pole.html
говоря за дължина 6м. но никъде не мога да намеря информация за него като строй, връх и т.н.
АКо може инфо за него ако някой го е ползвал, както и мнение за сравнение между 2те тояжки :) Благодаря много
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Избор между два директни телескопа

Мнение от fozi073 »

Колега имах такъв . Много качествен директен , изпънат , с нормално провисване ( но не е лигав) в предвид дължината му . Снадките са подсилени , но и аз като теб ми е удобен повече на 6 м.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между два директни телескопа

Мнение от garfield_90 »

fozi073 написа:Колега имах такъв . Много качествен директен , изпънат , с нормално провисване ( но не е лигав) в предвид дължината му . Снадките са подсилени , но и аз като теб ми е удобен повече на 6 м.
Преполагам говориш за Матрикса ? А с параболичен строй ли е или върхов ? Върха кух или е плътен е ? Понеже Авата си е класически параболик :) и доставя голямо удоволствие при ваденето на дребосък, а при някоя едра каракуда, платика и да не говорих за морунаж екшъна е пълен :)
А иначе ако е неудобно на определено място за 7 м спокойно може да се извади едната секция. За това съм и съгласен да го взема на 7м а и вече ги няма никъде тия телескопи
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Избор между два директни телескопа

Мнение от fozi073 »

За Авата говоря .С кух връх е .За самия строй на директния незнам как да го определя .База за сравнение имам с петицата ми Колмик динамика която си е по мека с по голямата си част.Тук при тази Ава не е така въпреки 7 те метра .
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между два директни телескопа

Мнение от garfield_90 »

А ясно, до колкото знам Оксидиана и той като моя Херас е параболик. Аз по скоро търся мнение за матрикса, за да мога да сравня с Авата. Благодаря
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”