FL-обзорно за марката

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Kalinkata69
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 19, 2020 4:03 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Kalinkata69 »

Е как няма да е корав, 200 грама акция.. гледах, че има резервни върхове за фидери на FL но не съм сигурен дали стават за конкретния.
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от svilen_sa6kov »

къца - кълве написа:
freako написа:Мнения за тази макара има ли FL Feeder SP 4000?
Аз ползвам FL и съм доволен, но реже ролката, затова един приятел, зъботехник ми я направи от металокерамика.
Ролката на бигела не се въртеше изобщо.
Разглобих я и се оказа, че една дистанционна шайбичка е грешно обърната от китайчето , а и въпросното китайче е гресирало твърде обилно. Обърнах шайбичката и изчистих излишната грес и всичко си дойде на място.
Иначе прилично макаре изглежда. Уточнявам, че макарето не е мое, а купено за подарък.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от къца - кълве »

svilen_sa6kov написа:
къца - кълве написа: Ролката на бигела не се въртеше изобщо.
Разглобих я и се оказа, че една дистанционна шайбичка е грешно обърната от китайчето , а и въпросното китайче е гресирало твърде обилно. Обърнах шайбичката и изчистих излишната грес и всичко си дойде на място.
Иначе прилично макаре изглежда. Уточнявам, че макарето не е мое, а купено за подарък.
Китаеца работи малко през пръсти, но макарата не е лоша. Ако я ползваш на дъно или на плувка, ще върши работа. За спининг, тази ролка която си оправил е малко слаба, но има начин да се реши проблема. Може да се намери съчмено лагерче със същия размер на вътрешната ролка. Чупи се лагерчето и се ползва ролката. Или при зъботехника. :D
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Korekom »

Последните три месеца купих две макари FL Feeder wind 4000.
Дизайнът на ролката е променен (което върти бигела) - изглежда предимно за красота с отвори като на по-скъпите макари. Друго по-различно външно не виждам от старите отпреди години макари същия модел. Имам още две такива макари но вече на по 3 години+.
Старите макари съм ги отварял за почистване и си бяха смазани с някакъв бял гел, който не съм сменял и все още си стои. Нямал съм проблеми със старите макари а са въртяни много, дори съм ги ползвал за дъно до 50гр. тежест както и на спининг с примамки до 30гр.
Отворих завчера най-новата макара и вътре няма смазка! Направо е суха, дори нещо капнато като машинно масло не виждам!
Отварям другата, закупена от преди нова година и вече ползвана на няколко излета - и в нея няма смазка!
Защо така????!
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от къца - кълве »

Korekom написа: Старите макари съм ги отварял за почистване и си бяха смазани с някакъв бял гел, който не съм сменял и все още си стои. Нямал съм проблеми със старите макари а са въртяни много, дори съм ги ползвал за дъно до 50гр. тежест както и на спининг с примамки до 30гр.
Отворих завчера най-новата макара и вътре няма смазка! Направо е суха, дори нещо капнато като машинно масло не виждам!
Отварям другата, закупена от преди нова година и вече ползвана на няколко излета - и в нея няма смазка!
Защо така????!
Този бял гел, най вероятно е технически вазелин. Може да го ползваш при сухите макари. Аз сигурно въртя много, защото режа ролката. Освен това моите воблери имат много силна игра и дават голямо съпротивление, което товари макарата дори на празен ход.
Dusty_Kid
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 3:40 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Dusty_Kid »

Търся мнение за FL Strategist 6м директен телескоп по конкретно строй,реална тежина,провисвания,държание по време на риболов и оправдава ли си цената,която аз намирам около 100 лева?Ще съм благодарен за мнения от колеги притежаващи въпросната въдица или имали досег до нея.Наслука на всички
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от svilen_sa6kov »

От марката в момента ползвам:
- директен телескоп FL Competition 7m.
- карбонова дръжка за кеп FL Entera Carbon
- мачова глава за кеп
- прашки - 2 броя.
Доволен съм от всички изброени. Качествено изработени и функционални.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”