FL-обзорно за марката

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от sapuna »

По принцип ФЛ си имат гаранция ,та спокойно може да я върнеш там ,от където си я купил.Стга да не е изтормозена от работа и да има приличен външен вид.Ако случайно е от мен ,направо ми я пращай.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Митко Кирилов »

Още нещо конкретно за марката FL:
В събота не ставаше за риболов, край буната нямаше хора и затова още един път в присъствието на колеги/свидетели и участници направих поредните тестове на продуктите на FL(Falai)- сърфовите триколенни пръчки 3.9 м, акция 3.5 либри: Диамонд Карп и Карп Легенд.Причината за теста беше проверка на максимална дистанция с влакно на Трабуко: S-Force XPS Surf Cast, 0.205 мм, 300 м оранжево на цвят, навито на макара Дайва БГ 60. Тестова тяжест: 100 гр. Шок-лидер монофил на Квантум 0.30 мм.
Лично аз с лекота първоначално постигах дистанции с двете пръчки от порядъка на 115- 120 м.Един от колегите се изяви по-добре от мен /все още бях предпазлив и не напъвах пръчките/ и няколко пъти хвърли на дистанции 127-137 м. Същите дистанции ги повторих след него вече с по-силово замятане.
Изводи:
1.Посочените пръчки на FL имат качествата и характеристиките за използване при сърфов/дънен морски риболов на кефалови, като предоставят повече от достатъчен диапазон за избор на дистанция, в която да се вмествам според случаите.
2. Строй на пръчките: бързият, леко изразен параболичен върхов строй, е достатъчно чувствителен, като същевременно ще мори хванати по-големи екземпляри за безпроблемно вадене, а с шок-лидер даже и без кеп от буните.
3. Двете изпълнения на FL са много близки по характеристики, като Диамонд-а е едва забележимо по-еластична във върха..Жалко, че вече не се предлага, но на нейно място е Легенд-а, която по нищо не и отстъпва!
4. Достатъчно мощни, гъвкави, могат да издържат и тяжест до 110-115 гр.
Лично на мен ми паснаха по тегло, строй и дизайн.Възможно е с по-модерни вече макари с удължена шпула да се постигнат още по-големи дистанции, но наличните ми такива са все още годни и засега нямам намерение да се дооборудвам.
Това са впечатленията ми до момента.Предстои да се натрупат още през сезона.
Намерих това, което търсих с помоща и съдействието на Сапуна, за което още един път му благодаря!
Това от мен засега!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от топлия »

Моите са FL strategist 3,90.м....3.75 l.макара имам само една, но в събота пристигат две шимана ултегра hsc10000. Имам една hsc 5500 така ,че ако не успея да продам по малката ще ловя с две 10000 и една 5500. Което не мисля ,че ще е проблем. Относно замятането ,определено не съм имал пръчка, която да хвърля 100 гр.олово на дистанция над 130 м.е сега имам пробвах едната ,хора това се оказа супер пръчка. Препоръчвам я от сърце. Съотношение ,цена -качество няма да намерите по добра шаранджийка. Много удобна, лека, приятна, и хвърля като за световно. Успех в избора.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Митко Кирилов »

Колега,
Радвам се,че и при тебе е така.Подкрепям и съм съгласен с твоите коментарии. :)
Убеден съм, че и други колеги ще останат доволни от марката!
На слука! :fishing1:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Ачо ♣ »

sapuna написа:....Относно DK серията - доказала се е за добра...
Сега се зачетох в темата, за което :oops:
Имам двечки от серията/10 и 20/ и съм изключително доволен!
Тествани са основно в риболов на трофеен костур и "палави"пъстърви. Работят перфектно!
Разбира се благодарско на Митака! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Diman »

Мите, пратката пристигна в отлично здраве. Доволни сме. Е много гот бре....
Железен си!
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Methokill »

Колеги какво Ви е впечатлението от тези сигнализатори?Обичайните неща ме интересуват - батерии (най-вече),обхват и тн.Искам да си закупя сигнализатори с централа и съответно ,като повечето хора,търся нещо по-достъпно като цена.
На предната страница има човек,който си ги е заприходил.Ако може да каже мнение след няколко риболова.
Благодаря предварително.

Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от sapuna »

Ако случайно не си си ги заплюл в някой магазин ,не се точи - изчерпан модел!Няма налични в склада им и едва ли повече ще има!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Methokill »

Ами по принцип искам да си закупя сигнализатори,ама все различно казват.Не ми се иска да сменям батерии нон стоп..Другите,които съм си заплюл са Carp Acadeny Pulsar.Ако имаш някакви други предложения може да споделиш :)
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от sara2 »

Methokill написа:Колеги какво Ви е впечатлението от тези сигнализатори?Обичайните неща ме интересуват - батерии (най-вече),обхват и тн.Искам да си закупя сигнализатори с централа и съответно ,като повечето хора,търся нещо по-достъпно като цена.
На предната страница има човек,който си ги е заприходил.Ако може да каже мнение след няколко риболова.
Благодаря предварително.

Изображение
Колега заприходих си такива същите преди месец. Пригодих сигнализаторите с акумулатор 12в. за да не сменям батерии, но се оказа, че станцията харчи доста. За 10 дневен риболов не сменях акумулатора 12в./9А ползван преди за сонара ми, но станцията ми събори 3 батерии /акумулаторни/ и се принудих и нея да приспособя за такъв акумулатор. Иначе два дни ни валя доста пъти проливен дъжд и издържаха откъм влага. За дистанция работят със сигурност до към 30м. /проверено/. Препоръчвам ти да си вземеш от по-стария модел. Наслука и много рънове! :D :D :D
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Methokill »

Работата отива към Carp Academy Pulsar..Аз така ги виждам нещата.Поне за тях разбрах ,че не изяждат батерията като Андроид телефоните :D
Харесал съм си и едни Diamant Alb ,дето изглеждат като Pulsar-а ,но май само изглеждат..
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Антон Тонев »

Methokill написа:Работата отива към Carp Academy Pulsar..Аз така ги виждам нещата.Поне за тях разбрах ,че не изяждат батерията като Андроид телефоните :D
Харесал съм си и едни Diamant Alb ,дето изглеждат като Pulsar-а ,но май само изглеждат..
Имам същите като на колегата от предния пост.По принцип консумацията на станцията не е постоянна величина//разбирай-Батиерии, състояние в което си нагласил станцията, разстояние на което е майката от сигнализаторите/.С много малки изключения-Delkim, и Flajar,Carp Sounder, станциите дърпат батерии.При положение,че станцията не е с батерии-LRN1,не виждам какво се кахърите за 2-3 батерии на излет.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Methokill »

Абе и това е така по принцип.А ти кои сигнализатори си имал,че нещо се обърках? :)
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Антон Тонев »

Methokill написа:Абе и това е така по принцип.А ти кои сигнализатори си имал,че нещо се обърках? :)
Такива имам в момента
Изображение[/quote]
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: FL-обзорно за марката

Мнение от Methokill »

А тези 2 3 батерии на излет само за станцията ли се отнасят или?И за колко дълъг излет говорим? :)
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”