помощ за спининг макара

Модератор: sapuna

tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: помощ за спининг макара

Мнение от tomik »

Krokibg написа:Ползувам само 2.70 - 3.00 м спининги.Позволява много по-добра игра на примамката и като гледаш върха на причката при тролинг се вижда ясно че със по-дългата пръчка играта е по-осезаема и резултатна.А мисля че всички това искаме,да накараме рибата да удари.Но,както е казано,разни хора,разни идеали.Късата пръчка наистина има по голяма вероятност да се счупи при удара и ваденето на по-голяма и мощна риба,особенно от лодка, но нека всеки сам да си направи преценка как и какво ще прави и каква въдица му е необходима при даден риболов на различните риби.Макарите помагат със аванс за прибирането на рибата, но помагат само 25-30 %,10 % давам на блакното и останалите 60 % работа са на правилно избраната пръчка със съответните параметри.Така мисля,че макарата и влакното са най-назад в класацията ако не ловим естестванно със някакви супер дебели Брейдове и Либетки за измъкване на джипки от канала :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Така е, и аз предпочитам да си дърпам примамките с пръчка 2,70 и акция 10-30, но ако знам, че ще хващам само кефали и бяла риба. Наистина по върха се вижда играта на примамката, пък и удоволствито да ловиш с по-мека пръчка е огромно, но съм почти сигурен, че ако удари някак си някой чичо Сом, все си мисля, че ще имам голям проблем с изваждането му с такава пръчка. Това е въпроса, но както знаем универсални пръчки няма, трябва да изберем или по-твърда пръчка и почти сигурно изваждане на трофея, или по-мека пръчка и голям кеф но пък за рибата не се знае .....
Това е наистина всеки сам си преценя.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: помощ за спининг макара

Мнение от Павел Иванов »

Въх ! Начи да си излея мъката коят ме налегна след тия четения :cry: Добре че не планувам некога да хвана голяма риба щото най-яката ми гега е с тест 7-28г. и си се справя ( не че една друга къде е около 1.7м. и с тест 0.8 - 5гр. не се справя с четрикилограмови риби ама тва друга бира ) , точно за това попитах пича за къде и какво му е три метровата гега ( кат имам внапредвид посоченото от него местожителство ) :roll: Целенасочен риболов правя само за пъстърва докато по по-големите реки слагам бележка да не ми се ловят големи риби щото ги не ща ама ич :lol: А стига сме се занимавали с глюпости , на кой с квото му е кеф с туй да си лови , аз лично предпочитам като ловя да ми е кеф с всичко що се закачи та тъй :wink:


Капоне - мафиозо , нема ли как да се умилостиви полвинката ти :roll: Знаеш ли на Клиник новата козметика е много ефикасна :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: помощ за спининг макара

Мнение от sestrata »

ckapa написа:Колеги, моля за вашето мнение за спининг макара , която да ползвам с плетено влакно и триметров прът с акция до 70гр!
умувам върху Shimano SEIDO SD4000FA 5+1 0.40 / 100м 5.1:1 1 208лв , TECHNIUM / TEC4000FB 3+1 0.40 / 100m 4.8:1 302лв., STRADIC / STR4000FB 4+1 0,35 / 140m 5.8 : 1 1 376лв. ,
очаквам препоръки и за други макари , благодараааааа с предварителност :!: 8)
Колега, SEIDO съм въртял "насухо" и мога да кажа, че повечето лагери не я правят по-добра от EXAGE например или която и да е от "Р3" серията. Добра макара, но върви малко тежко - докато Stradic и Twinpower, да не говорим за Stella /нея съм въртял само "насухо"/ са като перпетуум мобиле. Същото, предполагам се отнася и за Дайвите от високия клас, за който засега не мога да дам компетентно мнение.
Ако решиш да вземеш Дайва или Шимано, те съветвам да поръчаш от E-bay или ако не можеш - пусни обява във форумите, че търсиш точно определения модел. Ще се намери кой да ти го достави на приемлива цена.Мога да кажа, че според пръчката правилно си се насочил към 4-хилядници.
Ако решиш да избираш друга някаква спинингова макара от магазин, гледай да има налични и скъпи и евтини модели, за да можеш да усетиш разликата. Най-важното е да върви леко, защото при спининга ГОЛЯМО въртене пада. :D
tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: помощ за спининг макара

Мнение от tomik »

Павел Иванов написа:Въх ! Начи да си излея мъката коят ме налегна след тия четения :cry: Добре че не планувам некога да хвана голяма риба щото най-яката ми гега е с тест 7-28г. и си се справя ( не че една друга къде е около 1.7м. и с тест 0.8 - 5гр. не се справя с четрикилограмови риби ама тва друга бира ) , точно за това попитах пича за къде и какво му е три метровата гега ( кат имам внапредвид посоченото от него местожителство ) :roll: Целенасочен риболов правя само за пъстърва докато по по-големите реки слагам бележка да не ми се ловят големи риби щото ги не ща ама ич :lol: А стига сме се занимавали с глюпости , на кой с квото му е кеф с туй да си лови , аз лично предпочитам като ловя да ми е кеф с всичко що се закачи та тъй :wink:


Капоне - мафиозо , нема ли как да се умилостиви полвинката ти :roll: Знаеш ли на Клиник новата козметика е много ефикасна :wink:
Колега незнам ти как мислиш, но да ти кажа с тази твойта гегичка, ако закачиш някой Сом около 40 кг. не повече и си в лодката, мога да ти поежелая само приятна разходка из язовира, докат се умори Сому, и след това като си легне на дъното вече незнам какво да ти пожелая.
Значи с тези пръчки е страхотно удоволствие да се лови, но както ти пишеш риби към 4-5 кила, айде и малко повече става, но за истинските чудовища, това е детска играчка.
Жалко, че го изхвърлих счупения ми спининг за да го снимам и да ти го покажа.
Нищо лично, и въобще не се заяждам, както си написал всеки сам си избира с какво да лови.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: помощ за спининг макара

Мнение от Павел Иванов »

Аз съм застархован да не хващам по-големи риби :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
tomik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 4:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: помощ за спининг макара

Мнение от tomik »

Павел Иванов написа:Аз съм застархован да не хващам по-големи риби :wink:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smt023
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: помощ за спининг макара

Мнение от krokibg »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: помощ за спининг макара

Мнение от Jechev »

Благодаря на всички за качествените мнения , най вече на Krokibg , по чиято препоръка засега ще се метна на Abu Garcia Cardinal 804, която повъртях на изложението.....на сърце ми остава Shimano Technium Mgs 4000, но вероятно по-натам... :roll:
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: помощ за спининг макара

Мнение от krokibg »

След известно време,ще кажа няколко думи за една макара,която за два дни въртене немога да оценя, но невиждам как ще издържи цял сезон.Мисля обаче да не казвам нищо докато не мине теста.Ще има изненади,макар че аз знаех предварително какъв ще е изхода от евентуален тест от този род и със тази марка :!: :lol: :!: :lol: :!: :lol: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”