Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Модератор: sapuna

rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от rimohit »

Да ...
Изображение
От това абу съм много доволен , макар , че е нисъкък клас се справя без забележки цял сезон в морето . Най..вероятно ще взема същото ...
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от rimohit »

TEAM DAIWA LINEAR INTERLINE 15-50/270
И така ... Ще се опитам да споделя с вас днешните си впечатления от едночасовия воден тест на въпросната пръчка. Ще се постарая да бъда обективен , макар че два ли имам кой знае каква база за съпоставки .
Ако прочетете някоя глупост моля да ме извините предварително .
И така...
Изображение Боби уан каноби и се диви..Вика "прецакали са те... тя няма водачи бре :D "
На пипане е нереално лека за дължината и акцията си 125 гр. Не съм я теглил но съм склонен да повярвам. За визия и изработка няма какво да коментирам .За моя вкус е страхотна.
Теста го проведох на Ахелойска река .
За целта сложих тази макара размер 2000 с навито ПП 0.15
Изображение
Изображение
Изненадах се ,че с тежките примамки ..(спинер 28 грама . 14 грама кастмастер 15 грама .) с лекота се контролира ципването точно пред отсрешните тръстики , при положение , че още не сме се напаснали един към друг . Колко летят не мога да кажа , защото нямаше фронт ни от към вода ни от към бряг .
Изчезнаха ми и притесненията за слаб кастинг. Е не се постигат същите дистанции но определено хич не е зле. Ако ми попадне сопа с подобни параметри ще мога да направя реално измерване на плажа но това по нататък.
-6см попъри на рапала , джакал , зури и чук буковете си летят прекрасно и се работи страхотно с тях с пръчката ( 270 за някои е много за повърхностни но а съм свикнал)
-8-10 грама кастмастер (не съм сигурен колко точно) лети до около 35-40м
-Аглия лонгкаст 2 номер я усещах само при много бързо водене и то слабо .
- Салмо хорнет H4SDR , дето ми е любим трол и отвратителен летец се мята на около 15-20 м , което си е извращение за пръчката. Иначе се усеща перфектно и ще мога да си троля на воля .
Не се сетих да закача за дънера , за да видите как работи пръчката но ето една снимка...може да ви даде някаква представа...
Изображение
Щях да пропусна ... С тази макара пръчката се балансира на 3 пръсте пред дръжката....
Явно за това е толкова лека :) . Това обаче не внесе някакви негативни усещания в ръката ми . Даже напротив. Лепна ми страхотно .. Дръжката е по къса на 4 пръста от лакътя ми ( за мен е екстра) ...
Друго не се сещам ..
Ето няколко снимки . А ако някой има интерес относно нещо , съм готов да меря , проверявам и отговарям .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Останете си със здраве !
И нека покажем среден пръст на кризата :lol:
Изображение
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от xoxo »

ха-тя в две части -не съм виждал такава но и аз от доста време не съм се оглеждал за въдици. мойта е за лек тролинг и замени една стара ломис. интерсното при нея е при натоварване -аванса се изнизва мноко по плавно от тези с водачи -все едно има по малко съпротивление. имах притеснения дали няма да претрива конеца вътре - след неколко сезона с нея и хванати няколко до 30 кг и безброй около десетката/все пак е за лек тролинг/мога да кажа че няма проблем с претриване на конеца. ползвам е с монофил 25 лб. все пак ми се стрива че най добре ще си пасне с малките мултита- нископрофилните. аз нямам такава да опитам и при мен си дойде добре с малката penn525 маг. не знам как е с плетено - аз ползвам монофил с изключение на въдицата и макарата за вертикален джиг където е шарено плетено.
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от milen_ilchev »

Снощи в магазина без малко да си тръгна с една такава въдица. Много лека, приятна, удобна, красива и каквото друго хубаво се сетите. Според мен за морски риболов е перфектна. Дръжката и е по удобна с мултипликатор отколкото със спинингова макара. Че няма да може да се замята много на далеч е повече от сигурно, ама кефи от всякъде!
stoiloff
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 11:03 am

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от stoiloff »

До оня дето са бил научил да фърля..........

Алоу, кво фърляш? как го фърляш? Аз мятам само кебапчета и бири :)

А по повод пръчката - пирфектна е!! Глема рабута!
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Daiwa -тролинг пръчка без водачи

Мнение от smel1968 »

Ами и аз си поръчах същата-2.70 м акция 20-70 гр. тегло-160 гр.Това лято видях как вади леферите и сега си я заприходих-подарък ми е за новата година.
Весели празници на всички.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”