Къде във Варна мога да видя и да си купя???СПРАВОЧНИК

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Къде във Варна мога да видя и да си купя???СПРАВОЧНИК

Мнение от svilen_sa6kov »

Колеги пускам тази тема със идеята да си бъдем полезни взаимно в търсенето и намирането в град Варна - на определена макара, въдица , стойка и каквото там било свързано с риболова. За да си спестим много нерви и време от лутане по магазините, то нека в тази тема всеки,които търси нещо да го напише, да го покаже как изглежда, а хората които са го виждали някъде из Варна, които знаят къде се продава съответната марка да насочат питащия колега. Мисля, че можем да си помогнем много взаимно.
И така започвам пръв: Колеги къде във Варна се продават макари ОKUMA, защото не съм виждал на магазините които аз посещавам.
Търся конкретно този модел http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... =133&click, и къде мога да намеря ето тази шаранджийска стойка http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... =910&click.
Помагайте колеги :!: :!: :!:
Последно промяна от svilen_sa6kov на Чет Ное 05, 2009 4:27 pm, променено общо 1 път.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
t1nter
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Окт 09, 2009 6:18 pm

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от t1nter »

не можели да си ги поръча от сайта а може ги има в един магазин до ботевата грАДИНКА И СРЕШУ МАКЕДОНСКИЯ ДОМ МАЛКО ПО НАДОЛУ ОТ УЧИЛИЩЕТО "ДИМЧО ДЕБЕЛЯНОВ"
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от svilen_sa6kov »

Мерси колега, ще проверя в този магазин до Димчо Дебелянов, а в Хот РИЙЛ до Ботевата градинка ги няма - там си е основно за МIKADO, това е магазина на вносителя на тази марка. А относно копуването от сайт - първо искам да я пипна и да я усетя в ръката си, а едва след това да реша от магазина или от сайта да си взема. Макарата трябва както и въдицата да се усети и види преди да решим дали това е удачния избор. Мерси колега.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от NikiStoianov »

В днешно време всичко може да се намери по интернет, но някой сме доста скептични относно тези покупки. Всичко струва пари и при това доста. Не мога да си позволя да си купя нещо за 100тина лева само по снимка и като дойде да се окаже, че не ме устройва или не ми харесва. Говоря предимно за макари, пръчки, стойки, столове, легла, палатки и др. скъпи атрибути.
Аз смея да твърдя, че знам 90% от магазините във Варна, но като тръгна да ги обикалям да търся нещо - свят ми се завива от марки и модели и в крайна сметка не намирам това, за което съм тръгнал.
За туй смятам, че ще е полезно освен конкретни продукти и модели - да обобщим и в кои магазини какво се продава(кои марки - къде). Аз утре ще си редактирам поста и ще кажа какво знам по въпроса, понеже сега ми се спи вече.
Ще е полезно за всички варненци, тъй като в това хоби често правим покупки, а почти винаги не знаем кое къде да го търсим.
Айде лека от мен.
t1nter
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Окт 09, 2009 6:18 pm

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от t1nter »

Niki да прав си и аз сам скипчичен.А магазина се намира на булевард "Мария Луиза" също там има още няколко магазина а до кръщовището с улица "Алесандър Стамболйски" и улица "Мария Луйза в подлеза има още един магазин там може да видиш.А има също и един склат до гарата.Мойте уважения т1нтер :)
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от NikiStoianov »

Така. Ето какво аз знам или съм открил от обикаляне по магазините във Варна.

1. Diem Fishing - http://www.diemfishing.com
Адрес: ул."Генерал Колев" № 98
GSM: 0899 982 467

Ексклузивен представител на марката Grauvell (испанска фирма с доста добро качество на сносни цени) и дистрибутор на италианските фирми EFFESUB и EUROSTAR. Магазина се намира срещу полиграфията (синия магазин с три стъпала до бившия държавен ловнорибарски магазин). Имат и макари на Шимано.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Gold Grain
Адрес: ж.к. "Владислав Варненчик", пред вход на супермаркет 5; Работно време: Понеделник - Петък: от 05:00 до 19:00; Събота: от 05:00 до 19:00
Неделя: от 05:00 до 13:00

Магазинчето е комбинирано - риболов/домашни любимци. Евтини консумативи и атрибути. Макари и пръчки не съм разглеждал. Евтин бял червей.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Kalmat
Адрес: ул. Антим 19, GSM: 0894 855 001,
Работно време: Понеделник - Петък: от 06:00 до 19:00; Събота: от 06:00 до 19:00; Неделя: от 06:00 до 15:00

Нов магазин с паркови места. Магазинът отваря в 06:00 ч. всеки ден. Предлагани марки: Mikado, Robinson, Shakespeare и някои модели макари Okuma.
Това ако не се лъжа е магазина до историческия музей. Веднъж съм ходил - добре уреден. Продавача е рибар и е супер точен.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Mancho
Адрес: в приземния етаж на хипермаркет БИЛЛА (Билата на кооперативния пазар)
e-mail: ake@g00net.org
Работно време: Понеделник - Петък: от 08:00 до 18:30; Събота: от 08:00 до 17:00; Неделя: от 08:00 до 14:00

Фирма "АКЕ" е производител и вносител на риболовни стоки с марката "AKE МANCHO". Във фирмения магазин можете да намерите качествените италиански влакна с марка "ASSO", на които фирмата е изключителен представител за България, както и много други стоки за риболов на атрактивни цени.
Голям, добре уреден магазин. Ако търсите евтини атрибути - стойки, колчета, калъфи, кутии, чанти, кепове, подхранки и други - това е мястото за вас. Качеството не е перфектно, но пък за парите си е супер. Аз например си взех калъф за 3 пръчки (всяка със собствено отделение), с три допълнителни джоба, с две презрамки (може да се носи като раница на гърба), дълъг 1,50 - за скромните 20лв. Също винаги от този магазин си пазаря торни и бели червеи. Торните са супер - не много големи, не и прекалено дребни.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Sportline
Адрес: Трошево, ул. Младежка 38 (до механа зелени камъни); Телефон: 052/730774; e-mail: sportline_@abv.bg
Работно време: Понеделник - Петък: от 09:00 до 19:00; Събота: от 09:00 до 18:00; Неделя: почивен ден

Магазина Е дистрибутор на Filstar, но в него можете да намерите и продукти на Trabucco, Maver,Focus,Sarfix, Sea Eagle, водолазно оборудване,Beushat i Seac Sub, лодки и двигатели - за редовни клиенти отстъпки. Също добре зареден магазин, работещ с добри цени.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Tule
Адрес: Подлез македонски дом. - GSM: 0889 80-77-03; Работно време: Понеделник - Петък: от 09:00 до 18:30; Събота: от 09:00 до 18:30; Неделя: от 08:00 до 18:30

Този не съм го посещавал все още :roll:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Залив
Адрес: ул. Генерал Колев N 28; Телефон: 34 14 04; GSM: 0887 146 676
Работно време: Понеделник - Петък: от 07:00 до 19:00; Събота: от 05:00 до 19:00; Неделя: от 05:00 до 12:00

Също не съм го посещавал.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Залив
Адрес: ул. Капитан Райчо 54; Телефон: 052 694 748; GSM: 0887 146 676
Предлага маркови такьми на дренан, камасан, оуньр, мавьр, корморан.

За този сега разбирам, че го има. Ще го навестя скоро, гледам хубави марки продават.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Крисант
Адрес: бул. Христо Ботев № 3; Телефон: 052 614556; GSM: 0897904179
Работно време: Понеделник - Петък: от 07:00 до 19:00; Събота: от 06:30 до 18:30; Неделя: от 06:30 до 14:00

Намира се от страната на Полиграфията. По едни стълбички се влиза. Може би най-големия по площ магазин. Доста стока вътре, добре разположена. разглеждал съм макари на Серт. Имаха доста модели.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Орка
Адрес: ул. "Стефан Каража" 40; GSM: 0896 572 341; e-mail: dyakof@abv.bg;
Работно време: Понеделник - Петък: от 07:00 до 18:30; Събота: от 07:00 до 18:30; Неделя: от 07:00 до 12:00

Не съм ходил.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. При Любо
Адрес: ж.к. Младост, пазар Орехчето; GSM: 0888 985 569; e-mail: lubosat74@abv.bg

Малко магазинче, за това пък добре заредено. Представител на Видракс доколкото знам. Ниски цени. Консумативи основно от тук си пазаря.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Рибок
Адрес: гр. Варна, ул. Ак. Курчатов 1; Телефон: 500047; GSM: 0899 193 844
Склад за продажба на едро и дребно.

Това изглежда е някаква борса или поне така съм чувал. Търсих я веднъж, но така и не я намерих.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. Фишерленд
Адрес: ул. "Любен Каравелов" 65; Телефон: 97 97 30; Работно време: Понеделник - Петък: от 08:00 до 18:00; Събота: от 08:00 до 18:00; Неделя: от 08:00 до 18:00

Ее и този не го знам. Май доста магазини не съм посещавал никога.
dums написа:Адрес: ул. "Любен Каравелов" 65-този магазин вече не е на този адрес,а малко по-надолу срещу сградата на Планекс.Магазина е добре зареден,а ицените са поносими.Има и един магазин в жк.Младост под бл.142(точно над мосю Бриколаж)ама почиват от 12:30 до 14:00 часа,от там ми предложиха най-ниска цена за бял червей на грамаж.А за тази така наречена борса за риболовни принадлежности "Рибок",мога да кажа само,че нямат почти никаква качествена стока единствено цените са много ниски дори и за клиенти на дребно.Но много лошо впечатление ми направи обслужването и изложените мрежи и парашути,не мисля повече да ги посещавам.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14. Стария държавен ловно-рибарски магазин. Сега не знам как се казва. Намира се срещу Полиграфията.
Виждал съм макари на Еврохолд, Серт, Трабуко, Мичел, Тебен. Пръчки също има на доста фирми.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. "Хот Рийл" ООД http://www.hotreel-fishing.com
9000 Варна; ул."Георги Бенковски"42; GSM: 0899 968 327: 0894 373 567; тел./факс: 052 611 300

Продукти на марките: Mikado, Exori, Kenart, Cukk. Официален представител на Микадо за България. Доста зареден.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16. "GO FISH",
бул. "Хр.Ботев" No 4в, Стефан Атанасов, тел. 0888 818 151.

Голям, много добре зареден магазин. Намира се срещу полиграфията. Впечатление ми направи огромния избор на протеинови топчета, миксове, пелети, ароматизатори и т.н.
Не съм го разглеждал обстойно. Други със сигурност са, тъй че дано те добавят информация.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. Има един магазин до Автогарата. Не му зная името. Беше представител на Шекспир, сега вече май не е. Има работи на Робинсън, Джаксън, Вега, Sea Eagle (бившето Делфин :D ), както и на Evox. Представител са и на Видракс мисля. Отдавна не съм ходил.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Малък ама вече знае написа:18. Кв. Владиславово - пазара до бл. 20 - най от горе където беше стъкларския магазин има едно малко магазинче(то беше по-надолу преди време до маг.всичко за 1 лв.) със интересни цени на -плетени влакна, кукички и плувки, вирбели. Иначе откъм пръчки и макари нищо интересно.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19. Магазинче срещу Пикадили "Чаталджа"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Малък ама вече знае написа:20Ново магазинче с/у ХЕИ - на пазарчето
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nas написа:21.Ето един магазин и от мен.
Велвет ООД, Варна
ул. Кавала 22,
тел. 052/ 62 11 11,
моб. 088/ 863 72 01,
Факс. 052/ 62 09 91

В този магазин има най-голямо разнообразие на изкуствени примамки - рай за спинингиста :). Също така магазина предлага и оборудване за подводен риболов и гмуркане, надуваеми лодки, извънбордови двигатели, сонарни системи, GPS устройства и фишфайндери, рибарско облекло и неопренови костюми.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ползвал съм информация от тук http://www.fishing-mania.com/shops_2.ph ... 0%F0%ED%E0 за което благодаря на Фишинг Мания. Добавил съм магазини, които ги нямаше там. Със сигурност съм изтървал магазини, ако някой знае такива да пише - ще си редактирам поста, за да ги вкарам.
Ако има потребители на форума, които са собственици или работят в някой от изброените обекти и желаят да добавят разяснения и информация (пък ако ще и реклама) да заповядат.
Споделяйте информация и впечатления за магазините във Варна. Ще е от полза за сички.
Последно промяна от NikiStoianov на Сря Окт 28, 2009 10:34 am, променено общо 7 пъти.
Малък ама вече знае
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:27 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от Малък ама вече знае »

:D
Последно промяна от Малък ама вече знае на Съб Окт 24, 2009 7:06 am, променено общо 3 пъти.
Изображение
dums
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 6:07 am

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от dums »

13. Фишерленд
Адрес: ул. "Любен Каравелов" 65-този магазин вече не е на този адрес,а малко по-надолу срещу сградата на Планекс.Магазина е добре зареден,а ицените са поносими.Има и един магазин в жк.Младост под бл.142(точно над мосю Бриколаж)ама почиват от 12:30 до 14:00 часа,от там ми предложиха най-ниска цена за бял червей на грамаж.А за тази така наречена борса за риболовни принадлежности "Рибок",мога да кажа само,че нямат почти никаква качествена стока единствено цените са много ниски дори и за клиенти на дребно.Но много лошо впечатление ми направи обслужването и изложените мрежи и парашути,не мисля повече да ги посещавам.
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от NikiStoianov »

Благодаря колеги за инфото. Мен от държавния ловно-рибарски магазин ме насочиха към някакво магазинче тяхно - срещу Пикадили "Чаталджа". Купих си от него директен телескоп на 6 метра - SERT - 20лв. (трудно се намират вече качествени обикновени директни :( ) Не можах да разгледам хубаво останалата стока, понеже продавачката беше много красива жена и ми събра очите :shock: 8)

А от магазина до автогарата (Robinson) си взех три макари Big Pit - Evox Cachalot за по 70лв бройката. След голяма обиколка на магазините и пробване на макари на Filstar, SERT, Cormoran, Eurohold и разни други се спрях на Евокса. По всички показатели са по-напред от останалите макари за по 120-130лв. Сега остава и да са трайни, щото всичко е хубаво като пробваш ама не знаеш какво има вътре, нито пък какви материали са ползвани за направата. Дано не ми създават проблеми. :roll:
Малък ама вече знае
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:27 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от Малък ама вече знае »

Абе Ники такива работи да говориш.....да не си рекламен агент на магазина :D
хубава жена :rolleyes: то сега всички ще се юрнат на там......май
Изображение
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от NikiStoianov »

Малък ама вече знае написа:Абе Ники такива работи да говориш.....да не си рекламен агент на магазина :D
хубава жена :rolleyes: то сега всички ще се юрнат на там......май
Абе да ти кажа в първия момент и аз се обърках. Влизам - гледам една мадама и си викам "Бе аз да не влязох в някоя парфюмерия :shock:", ма огледах се - не съм сбъркал. Вярно че таквоз нещо в магазин рибарски не бях виждал. Жена, пък и хубава :shock: за продавачка. И до сега не мога да разбера истина ли е било или блян, ама като си погледна телескопа, който купих .... - истина ще да е. :)
На магазина рекламен агент не съм - все ми е едно за него. Ама на продавачката ставам веднага :rolleyes:
Малък ама вече знае
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:27 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от Малък ама вече знае »

абееее...... може и аз да намина да видя телескопите утре :rolleyes:
Изображение
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от svilen_sa6kov »

След търсене на Род Под по сайтовете и след сато си поръчвах веднъж в TF GEAR BG и веднъж в Рибоко, но все се оказваше, че това дет го искам не е в наличност :evil: , накрая се врътнах по магазините из Варна. Много обикаляне и нищо ми не фана окото :cry: , уточнявам като цяло много слабо предлагане на шаранджийски стоики и се чудя каква е причината. Накрая бегом при чичо Манчо - тоест новия магазин на AKE FISHING в Билата до Колхоза и се обурудвах с едно много читаво магаренце от неръждавейка за доста скромна сума.Стойката е същата като едно магаренце дето го имат Шекспир,Енергофиш, Рон Томпсън че и много други. Китайче е, но изработка перфектна - всичко изпипано до най-малкия детайл.Стойката е изложена на входа на магазина. Можете да я срещнете и по други магазини из Варна с цена 10 -20 лева отгоре.
После бегом за чашки от Хот РИЙЛ/ Микадо/ до Ботевата градинка само там винаги имат налични и са хубави.
А относно магазинчето на Любо на пазар ОРЕХЧЕТО до механа букета струва си да го посетите, аз от там бая неща съм си напазарил и там си и ходя де. Много добре си го зарежда човека има стоката на Видракс и филстар, малко EVOX,SERT,Kormoran,Teben,Konger - и продава доста евтино.
Туй от мен засега.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Малък ама вече знае
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:27 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от Малък ама вече знае »

Ново магазинче с/у ХЕИ - на пазарчето
Изображение
nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Къде във Варна мога да видя и да си купя???

Мнение от nas »

Ето един магазин и от мен.
Велвет ООД, Варна
ул. Кавала 22,
тел. 052/ 62 11 11,
моб. 088/ 863 72 01,
Факс. 052/ 62 09 91
В този магазин има най-голямо разнообразие на изкуствени примамки - рай за спинингиста :). Също така магазина предлага и оборудване за подводен риболов и гмуркане, надуваеми лодки, извънбордови двигатели, сонарни системи, GPS устройства и фишфайндери, рибарско облекло и неопренови костюми.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”