Центерпин...от къде?

Модератор: sapuna

valderon
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 6:11 pm

Центерпин...от къде?

Мнение от valderon »

Колеги ще ми помогнете много ако ми кажете от къде мога да си купя макара Центерпин!
Естествено нещо на сносна цена-от ниския ценови клас.Няма как да дам 300 паунда за тази бижутерия! :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от Павел Иванов »

То и зависи какво разбираш под нисък ценови клас :roll: Инак за да е задоволяването пълно освен макара Центерпин си е нужно и съответната гега за оттичане а и те не са много разпространени у нас та ... Се си мисля че нискобюсжетното решение на въпроса е болонеза с макаре имеющо по-широчка шпула инак ето :

На първо четене от БГ - http://www.bent-fishing.com/bewick-cent ... roduct-984

Разбира се от Ибейката е най-ефтинко - http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid ... Categories

Друг е въпроса че като цяло центърпин риболова се имее кат по-некси нал се сещаш , баровски :lol:

Та тъй :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от Павел Иванов »

Ся да разкажа на незнаещите що е това центърпин риболов та да не тънат непросветени !

Тъй начи :

Някога , много отдавна когато не е имало болонези и пр. глюпости от едната страна на Ламанша хора облечени в къси гащета от най-финната камилска вълна , сакета от шевиот и раирани каскети ловели червеноперки на "оттичане" в притоците на Темза с дъъъъъъълги и финни бамбукови геги на Харди и железни но леки макарета на същата фирма и наричали себе си аристократи . От другата страна на Ламанша пичове с дочени дрешки метали с дъъъъъъъъъълги и тежки стъкла на Пезон и Мишел като на тех тарифали чекръци от на бабите си вретената наименувани Мичъл , ловкали си скобарчета на оттичане по притоците на Сена и не се наричали никак ! Сички си живели мирно и тихо докат аристократите се възмутили как некой може да лови по подобен на тях начин с таково мерзко оборудване и нарекли другите селяци ! Тъй започнала сто годишната война ! След приключването и двете страни си стиснали ръцете , именували се взаимно с името "баровци" , оборудвали се с дългиии геги , с дългиииии дръжки и макародържачи от пръстени на бат Гари и Ламиглас . Оборудвали ги с ярко лъскави макарета на Ван Щайл и Дайва и си били камшика да ловят стоманени глави на оттичане по Канада ! Та тъй :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
valderon
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 6:11 pm

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от valderon »

Все си мислех,че има и по-евтини варианти на тези макари!Надявах се,че както има евтини безинерционни модели
така ще има и инерционни такива. :( Ех защо я няма старата Невска катушка...и тя ще свърши работа. :P
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от Павел Иванов »

Има бре ! Е ти даже в Ибейката я има - http://cgi.ebay.com/FLOAT-REEL-CENTRE-P ... 3356c58bef - а ако се разходи човек по нашите си битаци и риболовни магазини и магазинчета може да я открие и на баснословно смешна стойност ( скоро в некой от форумите такава не можа да се продаде за десетина лв. ) :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от svilen_sa6kov »

Аз имам такава руска машинка- взех я от един антиквариат , само защото ми се стори яко да си имам едно такова нещо старо и ценно.На повече от 50 години ми казаха,че е а върти като новичка. Мислех си да я реставрирам, но засега седи като украса в офиса ми. Мога да я снимам в понеделник и да пусна снимки за да кажеш това ли е което търсиш.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
valderon
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 6:11 pm

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от valderon »

svilen_sa6kov написа:Аз имам такава руска машинка- взех я от един антиквариат , само защото ми се стори яко да си имам едно такова нещо старо и ценно.На повече от 50 години ми казаха,че е а върти като новичка. Мислех си да я реставрирам, но засега седи като украса в офиса ми. Мога да я снимам в понеделник и да пусна снимки за да кажеш това ли е което търсиш.
Това е много добра идея! :wink: Пък и аз съм любопитен да видя такава реликва!
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: Центерпин...от къде?

Мнение от Мишката »

Руска инерционна макарка Нельма.

http://youtu.be/_gSPJK5Nrug" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow

Става и за блесна!!!!!? - .http://youtu.be/5OecKBjVwfU" rel="nofo ... ="nofollow
Късметът е на страната на подготвените.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”