мач или телемач

Модератор: sapuna

Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: мач или телемач

Мнение от Венелин Радушев »

Шимано спиид мастър боло мач си е боло. А виж цената на спийдмастър мач, преспокойно можем да разглеждаме боло-мача като поредния компромис. Самото понятие за универсална въдица е компромис. А за труднодостъпни, обрасли, диви планински рекички си има болонезе и пъстърваджийски въдички. И какво общо има мач-а с мач риболова в ...... планински рекички?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: мач или телемач

Мнение от INCUBUS »

За това питай подалия въпроса.Колкото до мене,мога да ги ловя пущините за удоволствие с всякакви пръчки /имам и от 40 лева :) /и не се занимавам със събиране на мнения за въображаеми дилеми.
fish
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 11:14 am
Обратна връзка:

Re: мач или телемач

Мнение от fish »

Аватар
Светльо-toxin34
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 849
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:12 am
Местоположение: Светльо Радославов гр.София

Re: мач или телемач

Мнение от Светльо-toxin34 »

И двата типа въдици си имат предимствата и недостатъците.Разбира се,предпочитам мача пред телемача.Но не забравяй,че и двете вървят с мачмакара.
Бракониерииии,оставете рибата да се размножавааа
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: мач или телемач

Мнение от simo72 »

Венелин Радушев написа:Шимано спиид мастър боло мач си е боло. А виж цената на спийдмастър мач, преспокойно можем да разглеждаме боло-мача като поредния компромис. Самото понятие за универсална въдица е компромис. А за труднодостъпни, обрасли, диви планински рекички си има болонезе и пъстърваджийски въдички. И какво общо има мач-а с мач риболова в ...... планински рекички?
Да ме извиняваш колега, ама тука малко си в грешка. Да твърдиш че боло мача е компромис, звучи меко казано смешно. Казвам го защото от 2007 година имам спиид мастер мач 4.26м, а от 2008 имам и боло мача-5м. Трябва да ти кажа, че боло мача се държи много по-добре от която и да е дълга мачова пръчка. От как взех боло мача, мача почти не го ползвам. Това за по-ниската цена, за мен е маркетингова стратегия, с цел- налагане на новия продукт. Имах и чиста болонеза спиид мастър 6м с акция 4-20, но не ми хареса, и я продадох. Следващата ми покупка ще е боло мач с.м.- 6м. Ако прегледаш темите ми в Моя риболовен излет, мисля че ще добиеш представа за какво става въпрос. мога да кажа още много неща, но спирам за да не отекча другите колеги!!! :)
Върл Shimano фен!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: мач или телемач

Мнение от Венелин Радушев »

Послушах те колега, прегледах ти мненията...... 19 страници от 22 декември насам. Измъчих се. Нищо не видях свързано с мач риболова и риболова в тиха вода въобще. Прочетох, че ловиш предимно алай, кефал, морунаж и мряна. Прочетох още, че те е яд, че си продал болото си. А колегата не пита, кой е горд собственик на ..... ? Всеки е на нещо си горд собственик. За финал... и аз с тебе не съм съгласен. Вероятно и аз мога да напиша още нещо, ама защо да спамим темата. :)
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: мач или телемач

Мнение от simo72 »

Венелин Радушев написа:Послушах те колега, прегледах ти мненията...... 19 страници от 22 декември насам. Измъчих се. Нищо не видях свързано с мач риболова и риболова в тиха вода въобще. Прочетох, че ловиш предимно алай, кефал, морунаж и мряна. Прочетох още, че те е яд, че си продал болото си. А колегата не пита, кой е горд собственик на ..... ? Всеки е на нещо си горд собственик. За финал... и аз с тебе не съм съгласен. Вероятно и аз мога да напиша още нещо, ама защо да спамим темата. :)
За тихите води и за мач риболова, ще пишем лятото. Сега не му е сезона. Моята идея беше друга. Фирма като Шимано, едва ли ще си позволи компромис в сравнително високия си клас пръчки. Мачовете с.м. са изравотени от хт 100 карбон, а боло мача от хт 200, който е доста по-високо модулен. Мача 4.26 тежи точно200гр. Боло мача 5м. , тежи точно 160гр. Предполагам че като човек работил доста интензивно и с двете пръчки, мнението ми е аргоментирано и полезно. А на какво съм горд собственик, идея си нямаш. Това че съм споделил нещо, е свързано точно с темата. Говоря за изводите от съпоставката. Мойте Уважения!!! :D
Върл Shimano фен!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: мач или телемач

Мнение от Венелин Радушев »

Идеята ми беше че оценяваш пръчката според условията в които риболуваш и нуждите си. Ползваш ли я като мачова такава? Уценяш ли я като мачова такава? И въобще не става дума за сравняване на конкретни модели на конкретна марка. Триколенен или теле? А на какво си горд собственик, ама грам не ми пука. Ако ще ми отговаряш...на лична по добре. И моИте....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: мач или телемач

Мнение от simo72 »

Венелин Радушев написа:Идеята ми беше че оценяваш пръчката според условията в които риболуваш и нуждите си. Ползваш ли я като мачова такава? Уценяш ли я като мачова такава? И въобще не става дума за сравняване на конкретни модели на конкретна марка. Триколенен или теле? А на какво си горд собственик, ама грам не ми пука. Ако ще ми отговаряш...на лична по добре. И моИте....
Ами ти май не четеш постовете ми както трябва. Май бях написал, че се държи по-добре............!
И нямах предвид мненията ми, а темите. Там има няколко снимки на въпросната пръчка, от които човек може да добие известна представа. Разбира се ако е рибар де!!! :D :D :D
Върл Shimano фен!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: мач или телемач

Мнение от Венелин Радушев »

Като влюбен гимназист си....мойто Марче е най хубаво... Имаш лична..
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: мач или телемач

Мнение от simo72 »

[quote="Венелин Радушев"]Като влюбен гимназист си....мойто Марче е най хубаво... Имаш лична..[/
Имаш лична
Върл Shimano фен!
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: мач или телемач

Мнение от danev69 »

BERBALDO написа:сабирам мнения на специалисти за мача и против телето
колега,явно не харесваш телемача.разликата в транспортната дължина между двата е незначителна.има много качествени телемачове и много евтини и некачествени мачове.с каквото и да ловиш важното е да кълве.и с двата варианта може да се умори рибата.ако пръчката цял ден ти е в ръцете избери по лекия вариант. на слука. :rolleyes:
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: мач или телемач

Мнение от butnik »

Мача си е мач,теле-мача е търговски термин.Не сравнявайте едното с другото.Въдица с водачи с по дълга първа снадка и....Много удобни за риболов,но не и с ваглери,поне аз пробвах и това беше първия и последен път.Продадох я тази въдица.Ако ще работиш с ваглери си вземи мач.Ако работиш повече със стационарни плувки може да избереш и така наречените теле-мачове.Поне няма да разваляш такъм след всеки риболов.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: мач или телемач

Мнение от BERG »

Ако е за море вземи телемача - няма да съжаляваш, морето иска здрав такъм :D
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
atanasov2004
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 1:38 pm
Местоположение: DIMITROVGRAD

Re: мач или телемач

Мнение от atanasov2004 »

Колегите са прави Мача СИ Е МАЧ,телемача си е ТЕЛЕМАЧ! ОБАЧЕ - има едни телемачове, китайски ефтини и
за мен добре - ТЕЛЕМАЧ - РОБИНЗОН ДИНАСТИЯ абсолютно неизвестни-черни,карбонови -5-25гр,коркова дръжка и
СМЕШНА ЦЕНА С ПРОМОЦИЯ -38лв....Не помня колко колеги по морето/най вече/ и по язовири-откъде съм я купил,
не я ли продавам. Личен съвет-намери си ако можеш разбира се един брой и ще ме помниш! :D Много добра стегна
та,не провисва,акция 5-25гр,дължина 3,90м.,удобна работа. Успех! :D С ваглер -1+1гр,с една четиринайска и "два
бели" ти казвам е "убиеца за всичко"-от слънчевка,костур,каракуда до ...3,5кг дивак шаран!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”