Съвет за телемач

Модератор: sapuna

Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

Пръчка без втулкови водачи не я уважавам въобще..... а на тази последните два май са обикновенни с гумички
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

А защо реши, че е с плаващи водачи при положение, че е със 7-8 секции?

Много ме интересува дали е с малко по-широки водачи и дали става за бомбарда 20-25гр., защото горе прочетох мнение, че е малко мека?

ПП: Аз изобщо съм забравил, че първия въпрос е за същия мач и всъщност повтарям темата. Извинение...

А относно Tubertini Genesi я видях. Хареса ми като изпълнение. Лека е. За здравината ми е трудно да кажа. Цената е 170лв.
Това се вижда от снимката .... - А за бомбарда 20-25 гр /реално 28-30 гр/ ти трябва прът с акция поне 40-60, иначе го товариш при замятане / особенно ако си падаш по силовите замятания и гониш максимални дистанции.../ Наслука!
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
spetro
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 5:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за телемач

Мнение от spetro »

А бе те и акциите на прътите не ги пишат реални.
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за телемач

Мнение от svilen_sa6kov »

spetro написа:А бе те и акциите на прътите не ги пишат реални.
Не мога да се съглася с теб, колега. На китайските пръчки може би , но нито една реномирана марка не си позволява да пусне на пазара продукт, които не отговаря на посочените в описанието му характеристики и никога няма да си позволи да му сложи знака СЕ маркировката. На качествените пръбки по мой скромни наблюдения акциите си отговарят.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за телемач

Мнение от Raven »

А предполагам и с бомбардите е така. Ще се хвана да ги претегля някой път, но предполагам Maver, Tubertini... Jaxon бомбардите си отговарят на грамовете.
Аз пръчката, явен пример е Crown new gorilla 40 с акция 10-40гр., вероятно една от най-разпространениите зарганджийски пръчки по черноморието. Едва ли е неоходимо човек да се презастрахова със завишена акция. Не че не ства, но се губи смисъла.
monopola
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 3:23 pm

Re: Съвет за телемач

Мнение от monopola »

тая тема я започнах и много благодаря за мненията на колегите.
Ама май реших да сменя малко нагласата и съм решил да взема една въдичка на Серт - Bivouac или нещо подобно. Някои има ли отзиви за нея. Имам един UL телескоп на Серт и съм доста доволен, а тази изглежда много добре. Тия дни имам път към БЕНТ Фишинг и ако някой има впечатления моля да сподели.
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

Raven написа:А предполагам и с бомбардите е така. Ще се хвана да ги претегля някой път, но предполагам Maver, Tubertini... Jaxon бомбардите си отговарят на грамовете.
Аз пръчката, явен пример е Crown new gorilla 40 с акция 10-40гр., вероятно една от най-разпространениите зарганджийски пръчки по черноморието. Едва ли е неоходимо човек да се презастрахова със завишена акция. Не че не ства, но се губи смисъла.
И с бомбардите е същата боза - 3-5 гр. в плюс при повечето модели :twisted:
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Съвет за телемач

Мнение от niko_tod »

След като се сдобих с триколенен мач, телемача ми зае графата унисекс. Става дума за трабуко проксима 4.5 м 10-50гр. , оборудван е с коморан 4пиф с 4 шпули 16-18-22-25 и го ползвам точно както ти искаш. Сега му беше и сефтето на попчета на дъно на морето. Незнам дали го има сега по магазините но се огледай за този модел , мисля ,че няма да съжаляваш. Наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”