Съвет за телемач

Модератор: sapuna

monopola
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 3:23 pm

Съвет за телемач

Мнение от monopola »

здравейте,

имам нужда от съвет. Мисля си да си взема един телемач. И сега започват условностите - ще ми трябва за следния риболов;
1. Риболов на леко на езера и язовири- тука нещата са ясни, има нормален триколенен мач и ми е ясно че телемача е компромис, но с оглед следващите точки
2. Риболов на леко на пъстърва в малки реки - това е по скоро изключение, че така съм луднал по ултралайт спининга, че надали ще се наложи, но все пак ми се иска да става и за това, а точно тук телскопичната сглобка е с голямо предимство.
3. Бомбарда - ех тези заргани:) Ловя с леки бомбарди, между 10 и 20 грама, и в момента ползвам фидер, просто кефа при закачена риба е най голям. Обаче си мисля че един мач ще става и за това, да не говорим че при телескопична въдица, няма нужда всяка сутрин да правя монтажа.
4. Евентуален спининг за пъстърва на големи, открити водоеми - за това хич не съм сигурен, никога не съм пробвал спининг с толкова дълга пръчка, камо ли с мач. Ако някой има идея дали изобщо става моля да сподели.
5. Булдо с мухи, при условия като точка 4.
6. Фидер - шегувам се :)

И така - идеята ми е за наистина доста универсална въдица, като чели телемача най ще ми свърши работа.
Мисля си за 4.5 дължина и акция до 30 грама. Като чели този модел на фокус http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7144 е най евтин и може би хубав. Другите варианти са на Колмик, въпреки че са малко по скъпи. Приемам и всякакви други предложения, но като цяло повече ме интересува дали изобщо става един телемач за изброените ситуации.

Надявам се че всеки някой няма да се отегчи от дългия пост и ще отговори :)

Айде със здраве
djambazov_
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 08, 2010 2:06 pm

Re: Съвет за телемач

Мнение от djambazov_ »

Колега аз имам сащия мач и сьм много доволен от него само че моя е на 4м.Използвам го за затворени водоеми за риболов на леко и сам доволен.Изключително лек е.
Аватар
VEVO Fishera
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 2:07 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Съвет за телемач

Мнение от VEVO Fishera »

Този също е много хубав, но е по скъп от фокуса!
http://www.tomaxshop.com/catalog/produc ... 94bae2737f
Абсолютно всичко е абсолютно относително!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Съвет за телемач

Мнение от sapuna »

Всичките ти изисквания се покриват от Maver Black Magic 450 ! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за телемач

Мнение от svilen_sa6kov »

Колега на тези изисквания, които си поставил е трудно да отговори една пръчка, просто диапазона на работа,който трябва да покрие е много обширен, но такава има все пак и това е тази: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7150. Другата, която си посочил е мека и акцията ти ще дойде малка за пастървата . При тази, която съм ти показал акцията, е 20-40 ,което е по подходящо за твою случай, а и за река е по- подходяща пръчка тип болонезе, а не мач. За зарган пък тази пръчка която ти препоръчвам е убиец.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
monopola
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 3:23 pm

Re: Съвет за телемач

Мнение от monopola »

Много благодаря за мненията.
А някой пробвал ли е наистина някакъв спонигн с такава въдица? Изобщо има ли такъв вариант?
Мавера много ли му е дебела бланката. Ясно че като е телескоп, ще е повече от на коленен прът, ама не ми се иска да е 6 сантиметра диаметъра при дръжката.
Същия въпрос и за това боло. не го бях видял, ама ми се стръва също вариант, няма го обаче на 4.5 налично.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Съвет за телемач

Мнение от INCUBUS »

Мисля,че за изброените подвидове риболов не може да те оправи само една пръчка,пък била тя и телемач :) За риболов на леко по язовири на малка дълбочина /до 3,5 метра/, ползвам един телемач 4,5 м "Шекспир Клиъруотър";за по-големи дълбочини -мач-пръчка "Вега премиум"4,2м със съответните ваглери ;за риболов с бомбарда 10,20 и 30 г и булдо с мухи-друг телемач "Фишърман клъб"4 м ,а за спининг за пъстърви - спининг-пръчка от 2 части "Шимано Катана" 2,1 м.Не си стискай паричките за пръчки-сред многото пръчки по-лесно се напипват някои вечни истини за оня риболов,който е удоволствие,а не мазохистично натоварване.
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

sapuna написа:Всичките ти изисквания се покриват от Maver Black Magic 450 ! ;)
Или Zeus на Vega ей го тука: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=202
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за телемач

Мнение от Raven »

Похвалиха ми Tubertini Genesi, но нито съм я виждал, нито имам представа колко струва. Секциите са 7 или 8 според дължината.
Изображение
Последно промяна от Raven на Пон Май 03, 2010 5:28 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Съвет за телемач

Мнение от tamihal »

На скоро клатих Зеуса на ВЕГА...много качествена и стилна изработка...абе добре барната въдица,която си заслужава.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

tamihal написа:На скоро клатих Зеуса на ВЕГА...много качествена и стилна изработка...абе добре барната въдица,която си заслужава.
Така е - но трябва да се внимава с нея,аз счупих 4 коляно и видях галям зор докато я оправя-три дена си играх с нея....
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за телемач

Мнение от Raven »

А сега гледам и Focus Competition Tele Match. Отзиви?
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Съвет за телемач

Мнение от BERG »

Raven написа:А сега гледам и Focus Competition Tele Match. Отзиви?
Не съм я пипал тая пръчка ....но от предоставения линк имам малко резерви относно подвижните водачи :roll:
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Съвет за телемач

Мнение от stich »

BERG написа:
Raven написа:А сега гледам и Focus Competition Tele Match. Отзиви?
Не съм я пипал тая пръчка ....но от предоставения линк имам малко резерви относно подвижните водачи :roll:
С подвижните водачи нямам никакви проблеми,единствено ме дразнят самите гумени пръстени.Щеше да е по-добре да са втулкови.Телемача го взех на сляпо,защото ми трябваше спешно.Оказа се много сполучлива за парите си.Жилава,лека и здрава.Парабола.Винаги ми е в бойна готовност.В тоя ценови клас е без грешка.
Изображение
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за телемач

Мнение от Raven »

BERG написа:
Raven написа:А сега гледам и Focus Competition Tele Match. Отзиви?
Не съм я пипал тая пръчка ....но от предоставения линк имам малко резерви относно подвижните водачи :roll:
А защо реши, че е с плаващи водачи при положение, че е със 7-8 секции?

stich написа:...
С подвижните водачи нямам никакви проблеми,единствено ме дразнят самите гумени пръстени.Щеше да е по-добре да са втулкови.Телемача го взех на сляпо,защото ми трябваше спешно.Оказа се много сполучлива за парите си.Жилава,лека и здрава.Парабола.Винаги ми е в бойна готовност.В тоя ценови клас е без грешка.
Много ме интересува дали е с малко по-широки водачи и дали става за бомбарда 20-25гр., защото горе прочетох мнение, че е малко мека?

ПП: Аз изобщо съм забравил, че първия въпрос е за същия мач и всъщност повтарям темата. Извинение...

А относно Tubertini Genesi я видях. Хареса ми като изпълнение. Лека е. За здравината ми е трудно да кажа. Цената е 170лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”