JRC или Mitchell

Модератор: sapuna

Аватар
vagler
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 7:03 pm
Местоположение: Тервел

JRC или Mitchell

Мнение от vagler »

Колеги коя от двете JRC Contact 3 section или Mitchell Premium 2 на 3 части?
Не винаги съм прав но никога не греша
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: JRC или Mitchell

Мнение от Malemi »

ЖРК са по здрави
тбК
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: JRC или Mitchell

Мнение от tamihal »

Oпределено МITCHEL-a, понеже съм разглеждал обстойно пръчката, когато търсех за себе си. Хубава, приятна и добре направена пръчка...в този най-нисък ценови клас, по-добро няма.
Колкото до JRC-Contakt-a, смятам, че имам какво още да се иска от самата въдица...не, че е лоша (55,56 лева),както се казва, какво и плащаш, но някои неща и куцат. Леко ''лигава'', не добре заляти водачи и други малки дребни дефекти, които човек ако не приема би било добре, но...
в случая MITCHEL-a, е малко по-напред от JRC-тo.
Успех...!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ShoyShek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 7:31 pm
Местоположение: Cape Verde
Обратна връзка:

Re: JRC или Mitchell

Мнение от ShoyShek »

До преди горе долу 3 часа и аз бях пред същата дилема обстойно разгледах и двата модела.JRC-то както е казал колегата по-горе е по-мека от MITCHELL-a . MITCHELL-а е с по-голям върхов водач.За МЕН MITCHELL-а е по-добрия вариат.
Аватар
Vlado_852
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 655
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 4:18 pm
Местоположение: Владо - гр. Русе

Re: JRC или Mitchell

Мнение от Vlado_852 »

Колеги, тъй като Мичела не съм го виждал, ще ви помоля да измерите разстоянието от средата на макародържача до края на пръчката и да споделите нещо повече за дистанциите при замятане. Ще имам да почерпя... :drinkers:
Аватар
steiner
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:48 am

Re: JRC или Mitchell

Мнение от steiner »

Аз имам 2 бр. JRC и мога да ви уверя , че впечатленията ви относно пръчките са доста повърхностни. Наистина изглеждат прекалено нежни и нестабилни , но имах честа да извадя без никакъв проблем 10 кг шаран с тях и усещането беше невероятно. Освен това почти без усилия достигат прилични дистанции при замятане на 100 гр. тежести. За Mitchell нямам впечатления , но мой познат ги ползва и също е много доволен.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: JRC или Mitchell

Мнение от RAAZIEL »

За началото на този сезон и аз си задавах този въпрос,и накрая затворих очите и реших проблема с Mitchella.Ще ти дам малко тт-данни/май-тъй му викаха/и впечатления за 5-месечно ползване:
-Mitchell premium karp 2-3.62cm.3лб.3 секции-от средата на макародържача до върха разстоянието -3м,а от ср.на макар.до края на пръчката е 63см,дебелина на дръжката в края е 19мм,вътрешен диаметър на 1 водач-24мм,общо 6 водача,двете долни секции са с кевларена оплетка, горната няма,параболична акция,макародържача пластмасов добра изработка-.И за край:MADE IN CHINA
ето и малко снимки
Изображение
ето края на пръчката
Изображение
-Оборудвал съм я с тази макара-CORMORAN-PRO CARP BR-XL10PIF 5000
Изображение
-Влакно-Awa-Shima Camo-0,309мм
Впечатления за работата :
С тези три неща като сложиш олово 70-80гр стигаш стоте метра без проблеми,на мен повече не ми е трябвало,но си мисля че ако търсиш по-големи дистанции трябва да потърсиш нещо по-мощно.С пръчката се работи удобно и ти пасва на ръката-финна и лека.Тази година мятах с нея за толупи по арендованите водоеми с 50гр.плувка+пружина+манджа на около 50-60-70 м.без проблеми,а най-голямата риба която съм вадил с нея е този красавец около 4-те кг и беше кеф до богаИзображение,
но ако мислиш да бориш риби над десятката ще ти бъде трудно.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: JRC или Mitchell

Мнение от NikiStoianov »

И аз бях в същата дилема и предпочетох Мичела. JRC ми дойде много лигава, иначе е с по-широки и по-добри водачи. Мичела пък е малко по-лек, с по-добри ръкохватки, по-стегнат и най-важното с кевларена оплетка. В моя случай точно оплетката наклони везните към Мичела. Не съм ги пробвал още в полеви условия, тъй че не знам как се държат, но ми вдъхват увереност.
Аватар
vagler
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 7:03 pm
Местоположение: Тервел

Re: JRC или Mitchell

Мнение от vagler »

Колеги благодаря би за отзивите
Така както отиват нештата май щте си играя на стотинка или герб :D .И аз нямам намерение да гоня повече от 90-100метра дистанция за това съм се спрял на тия два модела а и цената е направо супер та сега остана да си направя един хубав подарък за коледа а за нова година нови макарки
Не винаги съм прав но никога не греша
Аватар
Vlado_852
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 655
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 4:18 pm
Местоположение: Владо - гр. Русе

Re: JRC или Mitchell

Мнение от Vlado_852 »

Колега Raaziel благодаря и аз за пълното инфо и че си си направил труда да измериш пръчката. Но имам питанка, дали е така и при 3,90. Да не е за сметка на дръжката... ако някой каже ще го черпя... :wink:
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: JRC или Mitchell

Мнение от RAAZIEL »

:?: :?: :?:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: JRC или Mitchell

Мнение от DrAkoN »

Мичела са много по добри пръчки като карбонова бланка от JRC
barbolov.1977
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 317
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 2:32 pm

Re: JRC или Mitchell

Мнение от barbolov.1977 »

Колега вземай Мичела и несе чуди.Аз бях в подобна дилема и избрах Мичела.Пръчките са доста добри за този ценови клас,нямат конкуренция,много здрави и се постигат много прилични дистанций.Ползвам ги от началото на сезона и съм много доволен.Поздрави и успех
Изображение
Аватар
Spatia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 7:18 pm
Местоположение: Димитровград

Re: JRC или Mitchell

Мнение от Spatia »

JRC Contact е пълен боклук! Това е просто модел провал на JRC.
Взимай Mitchell-a без да се замисляш :)
Наслука!
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: JRC или Mitchell

Мнение от svilen_sa6kov »

Spatia написа:JRC Contact е пълен боклук! Това е просто модел провал на JRC.
Взимай Mitchell-a без да се замисляш :)
Колега това изявление е много крайно и невярно. Имал ли си такива,че твърдиш това - със сигурност не си.И защо да е провал за Джи Ер Си, когато заедно с Дифендъра е топ продукта им като продажби за годината :?: :?: :?:
JRC Contakt са перфектни пръчки - за парите си, като качеството надвишава цената определено. Пръчките са с добра и качествена,но дебела бланка. Перфектна изработка - никакви оливания на водачи и т.н, както по-горе беше казал някой.Перфектно направени снадки, усилени с кевларена оплетка. Невероятно качествени водачи и уникален макародържач. Недостатък е, че са доста меки и не стават за гонене на дистанция и респективно работа с големи тежести.
Мичела перфектна, тънка бланка с оплетка по цялата дължина на пръчката. Усилени с метална втулка снадки. Стегната и много приятна пръчка. Водачите и са Сик, но са по- кофти от тези на Контакта, същото е с макародържача.Ръкохваткитеса много добри и стилни и висококачествени. Пръчката е също много стилна и красива - носи естетическа наслада.
Това което съм писал не са празни приказки или съчинения, както казах Контакта го имах, а брат ми е с въпросните Мичъли.
Избора ти е труден, но която от двете да вземеш няма да съжеляваш. На мен повече ми допадат чисто визуално Мичелите.
Успех в избора .
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”