Авансови системи при макарите

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Тоширо,по-добре не казвай нищо за Пен,за да не се изложиш! :wink: Моделити Слемър и Спин Метъл с преден Драг са легендарни и се произвеждат вече 40години,а Риоби е някаква евтина и непретенциозна марка макари-еднодневки и щом ти допадат и ги хвалиш,значи толкова и разбираш от Драг-Системи при макарите с преден ДРАГ!За това е марката Риоби,като еднодневка никога не са имали добър модел в гамата си,за разлика от марката Пен! :wink: Ето ти и върховия спининг модел с преден Драг на Пен!Казва се Торкю=Усилие на усукване! :wink:

Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Саше , молим тъ да не ръсиш глюпости как с Флюгера навремето , плийз :wink: Няколко прочита на материали от Алън нищо не значат , вервай ми . Само информативно , няма как да съпоставяш макари в крайно различен клас , едните десет пъти по-скъпи от другите :idea: В класа на Torgue има предложения къде го удрят яко в земята ама не иде реч за този ценови клас по-горе гледам . В класа на Заубер и Ексия , моделите на Пенн са меко казано траш , ама як , та ... Само да си знаеш . Навремето когато макарите Рьоби са били японски е имало модели във всички ценови диапазони и са били едни от дЪ топ продукциите които са се предлагали на световният пазар . Последствие марката решава че не и се занимава вече с производство на риболовни макари и продава бранда си . Новите собственици решават да запазят ниският и част от средният клас на макарите Рьоби , което се оказва наистина печеливш ход . Последствие , благодарение на качествената изработка за малко парета , една купчина фирми , включително и Пенн , си поръчват голяма част от продукцията при Рьоби , като последствие слагат само тяхното си наименование . Пюр фишинг съсипва тотално марката Пенн , както го прави и с Мичел , и АБУ , и с Флюгер :lol: :lol: :lol: , особено в ниският ценови клас . Не искам да ме разбереш погрешно , Пенн са доказали се макари за тежък риболов , но в ниският и средният им ценови клас с нищо не превъзхождат Рьобитата , освен че са по-скъпи :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от toshiro »

Е те точно торкЮ :D :D :D модела го гледах някъде, че като се понатовари и му се огъва ротора към шпулата така, че си я стърже. Ама това е разбира се, защото е върховия модел на фирмата! :D
P.S. От макари и тягата им нямам претенции да разбирам!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Павка,нещо мноооооого си се объркал по тия Рьобита! :cry: Само ми покажи стар модел на марката и ще изпопадаме от смях! :wink: Флюгер се прави от 120години,а модела Президент или Супреме е сто класи над всяко Рьоби! :wink: Господ да ти прости огромния ГРЯХ,да слагаш макарите Рьоби до легендарните Абу Гарсия,Мичел,Пен или Фин-Нор! :shock: Понеже темата е за Драговете на макарите,ще те помоля да ми сравниш некоя система на Рьоби с гореизброените марки и ще разбереш греховете си!Думата АВАНС,също е грешна и паразитна,защото е въведена от някой нашенски идиот! АВАНС не означава нищо на никой език,а при макарите можем да обсъждаме Драг-системите! :idea: Поразгледай из Европа и ще се убедиш,че в Германия ДАМ е най-купувана,а в Италия,Франция,Белгия и Великобритания основните марки макари са точно Мичел и Абу!Та Светът не е само България и Рьоби,а съвсем друг,просто треа да четеш повечко! :wink: :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: Саше , само с четене не става :lol: :lol: :lol:
Инак от доста време ползвам само една марка макари и тя не е сред упоменатите от теб :wink:
Аванс си е нашето си обозначение :idea: Не мисля че е нужно да значи нещо на който и да било чужд език . Мързи ме да търся JDM модели на Рьоби по нета , ама вервай ми , в случаят хората си падат от смех единствено от хротуванията ти :lol:
Иначе "легендарните" които споменаваш не са конкурентно способни в ценовият клас на Рьоби по качество . Не случайно , в световен мащаб , това е най-продаваната марка , същевременно произвежда "топ" моделите на една купчина други марки .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от ivanov_km »

Колеги навсякъде коментирате подмяната на картонените шайби с тефлонови, на мен ми е по интересно как вместо тефлон да използван кече за целта? От каква материя може да се използва за тази цвк. Аз лично съм адски доволен от макарите които за авансовата система е използвано кече.
danicarp
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Авг 15, 2011 10:34 pm

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от danicarp »

Павел Иванов написа:
Troli Rapala написа:...Кажи,кво не му аресваш?...
За едно лято му се скапа бигела , пружина , лостче , всичко каквото се сетиш по него . В момента не затваря сам , а като го затвориш на ръка не държи в най-долно положение , а с едно 30% наклон спрямо как требва да бъде . Това е лесно поправимо но не ми се занимава . Шпулата му е доста тесничка за работа с брейдове , ама и той не е направен за такива де . Като цяло инак наистина е много здрава макара , доста тежичка за размера си , това също е едно от нещата заради които не я ползвам а просто си я имам .


пп - понадраскана е тук таме :lol:
Не разбирам защо да не може да се ползва с брейдове Suverena би ли ми разяснил, че мислех да си взимам и да го ползвам точно с брейд за лек тролинг
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Никъде не съм споменал че не може да се ползва с брейд , просто не го препоръчвам за целта . Ако го ползваш за риболов от брега , особено спинингов такъв , ще изхвърлиш на боклука доста плетено влакно докато се убедиш сам че не е баш за такова мислен . Ако го ползваш за тролинг няма да имаш проблеми , но те съветвам ако не отремонтираш в началото още бигела , да държиш аванса по-хлабав от необходимото , особено ако си с по-здрав брейд и по-яка гега .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
danicarp
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Авг 15, 2011 10:34 pm

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от danicarp »

Не знам какво точно си искал да кажеш затова бях копнал в горния пост твой цитат/отговор на запитване от Троли/ явно не си го прочел----Шпулата му е доста тесничка за работа с брейдове , ама и той не е направен за такива де---
Затова ми стана интересно какво не му е наред но пък ти спомена нови загадки за бигел и аванс и с тях ли има ядове би ли споделил за да знам дали си заслужава или да се метна на нещо по ново.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Добре де , ще се повторя . Тясната шпула предразполага към брадясване на брейда при кастинг . Оттам натам проблем с линията . При тролинг не изхвърляш примамката и съответно в случаят ще имаш по-малко проблеми . За бигела съм споменал още в цитираният от теб пост - скапва се за нула време при спининг . Иначе вътрешностите и са "железни" и биха изкарали много време . Ако ще ползваш макарата само за тролинг си я взимай спокойно . Ако ти трябва за спининг си вземи една читава Дайва и не се занимавай с глупости :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Ще помоля Павката да спре да пише свободни съчинения по темата,защото не е достатъчно компетентен! :wink: Според мен той няма и не е имал никога Абу-Суверан,а просто хитрува! :mrgreen: По въпроса за Драга на Суверана поствам снимка на най-известния спинингист на сьомги и пъстърви в света,Итало Лабинян!На тях се вижда,че лови на СПИНИНГ точно с Абу-Суверан,та не ми е важно Павката кво смята за това,просто да си мълчи и нема да му се смеят! :idea:

Изображение

Изображение

Изображение

Моля,Павката да не се засяга,че Итало му се смее от снимките! :cry: Спокойно,той не те познава и не е чувал за теб,иначе щеше да му се дореве! :cry:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Саше , когато някой откаже да ти продаде нещо , особено когато не ти го е предлагал , не значи че го няма :idea: Друг е въпроса че ако го бях закъсал за кинти , в никакъв случай нямаше да го продам на теб за мижавите сто уевчета дет ми предложи , а щех да си го хръзулна в ибейката на много по-прилични парета :idea:

пп - отдавна не бях виждал някой да лови пъстърви с дънарка , ама щом Итало го прави сигур требва да си сменявам и въдиците немедлено :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Изображение

Е да де,ма ето на тази моя снимка се виждат два Суверана на Абу,а и през ръцете ми минаха още поне 2-3 та нещата при мен не са фантасмагорични,а реални! :idea: Не си сменяй такъмите заради Итало Лабинян,кой е па тоя :cry: ,па кой си ти в Световния риболов на Спининг! :rolleyes: От теб и семки и бонбонки не бих си купил,просто те пробвах дали го имаш Суверана или си бла-бла! :wink: Чакам те цяла година да го покажеш,ма явно ти е трудно щот го немаш! :mrgreen: :drinkers: Та е доста жалко и лъжовно да коментираш и критикуваш шпулата на ЕТАЛОНА за Спинингова макара призната от най-големите величия в риболова на Света!Сигурно и Алън Хоук го е ударила саксия по тиквата щом възхвалява Суверана повече и от Стелата! :rolleyes: Пак ти казвам приятелски да спреш да пишеш глупости по тематика от която не разбираш! :wink: Не разбираш грам от Драг-ове на макарите и не са ти ясни инженерните схеми и конструкции за да даваш оценки! :cry: Не знаеш и нито едно световно име на инженер или създател на макари,та лягай да спиш и прочети нещо по въпроса преди да се изложиш вербално! :idea: :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Павел Иванов »

Саше , пак си пропуснал слабителните и май тъ е запекло ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Авансови системи при макарите

Мнение от Troli Rapala »

Павел Иванов написа:Саше , пак си пропуснал слабителните и май тъ е запекло ?
Много си лаконичен по темата,че нещо не ти изнася и си хванат на тясно? :cry: Спокойно,Алън Хоук ни е обяснил прекрасно как инженерите на Абу-Суверан са намерили елегантно и гениално решение на някои слабости в конструкцията на драга на всяка макара,която при Стелата и Салтигата е решена с десетки части и съответно предпоставките за проблем са в повече!Но това е от "кухнята" и "вътрешностите" на макарите и техните Драг-системи,които малко хора виждат под лъскавия фейс на шир-потребата!Шарено и лъскаво обаче не значи,качествено и надежно!
:wink: Надявам се и модератора да промени заглавието на темата и да замени фалшивата дума "аванс" с "драг" ? :oops: При въдиците също имаме подобни вербални недоразумения и наричаме акция нещо,което се означава като "действие-опън=огъване под напрежение" по цял свят!Та треа първо да си оправим понятията в риболова,защото доста от тях са грешно преведени и наложени през "тъмните години",га не е имало масов риболов! :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”