Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Модератор: sapuna

pgb
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 12:31 am
Местоположение: пловдив

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от pgb »

колеги имам следния проблем . Макарата е със заден аванс навивами влакното повече отпред на шпулата по малко отзад , макарата съм е разглобил според мен има голям луфт на оста но незнам как даго отсраня .който се е сблъсквал с такъв проблем да сподели. :(
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от jagger1 »

Съвсем накратко моето мнение: Разглеждам го единствено като удобство при боравене с аванса. Лично за мен, задният аванс е по-удобен за ситуации, в които или трябва да затегнеш, или трябва да отпуснеш аванса за корекция (при уловена риба, която напъва). Това е единствено, пак повтарям, само от гледна точка на удобство. Иначе, аз лично предпочитам макара с преден аванс. Имам и със заден аванс, но.... предпочитам тези с преден аванс.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от Павел Иванов »

pgb написа:колеги имам следния проблем ...
Горе долу по тоя начин ли реди :

Изображение

Ако е да то това не е проблем а даже напротив . Реденето по обратен конус е патент на Дайва за по-добър кастинг и намаляване на брадясването на линията при работа с плетено влакно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
666
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 8:07 am

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от 666 »

Това е така,но ако шпулата е конструирана по този начин.В случая ръба на шпулата е по-голям диаметър.Това са така наречените V образни шпули.
pgb написа:колеги имам следния проблем . Макарата е със заден аванс навивами влакното повече отпред на шпулата по малко отзад , макарата съм е разглобил според мен има голям луфт на оста но незнам как даго отсраня .който се е сблъсквал с такъв проблем да сподели. :(
Колега,виж това дали ще ти свърши работа.
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=21&t=42943.
pgb
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 12:31 am
Местоположение: пловдив

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от pgb »

благодаря
Аватар
jorasimo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 3:21 pm
Местоположение: София

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от jorasimo »

666 написа:Освен това има и модели на Шимано които ,честно казано не разбрах как се разглобяват.Като тази.
Изображение
Хаиде и аз да допринеса за развитието на темата с малко помощ, че доста се полутах докато разбера как се разглобява аванса на шимано а и схеми не намерих :roll:
Значи на врътката на аванса се вижда една дупчица откъм тялото на макарата, точно срещуположно има още една такава, намирате си нещо подходящо да влезе в тези дупки чрез което да застопорите врътката да не се върти след което я хващате в задния краи и я развъртате докато държите застопорена (неподвижна) предната част с дупките :wink:
Просто самата врътка е от две части като задната и част е навита върху предната която трябва да се застопори за да се развие :D
Надявам се да съм бил полезен :wink:
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от ivo24m »

Искам да ви попитам за макарите с заден аванс, смазват ли се тези шайби с масло или нещо за да е аванса по плавен?
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от М. Сталев »

Това ще е най голямата грешка колега ,все едно да си намажеш със грес накладките на колата ,същия пагубен ефект ще се получи :)
Аватар
ebro86
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Яну 23, 2013 11:26 pm
Местоположение: Trarragona(Spain)

Re: Авансови системи при макарите partII-заден аванс

Мнение от ebro86 »

Здравейте Колеги! Браво,темата е много интересна
Може да ви стори смешно,но аз избирам със заден аванс само заради визията/изглежда ми по красива мкаричката осбенно ако е и с двойна манивелка.А иначе колкото до удобството ми е все тая, защото аз нагласям веднъж аванса като отида на язовира и повече не го бутам, ако има нужда слагам пръст на барабана и така чувствам по-добър контрол и усещам борбеността на рибата.
Ако съм за сериозна риба, а тук в Исапния излизат доста трофейни риби задължително с преден аванс и колкото по голяма е макарака по-добре,защото нанасяме на 150,200 метра..... та за такъв риболов големи яки макари с преден аванс.
Но всеки си купува и ползва това което му харесва и мисли за добре, така че неможе да се въвиде някакъв закон или правило спрямо преден или заден:) Успех на всички !!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”