Въдица за риболов на шаран?

Модератор: sapuna

Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от Антон Тонев »

CRAZY_FISHER написа:Извинявайте за малкото информация,която ви давам,но все пак трябва да се тръгне отнякъде.Напоследък не ми остава много време за риболов,но пък имам желание да се науча.Имам 2бр. макари Shimano ST Baitrunner 6000 RА.Висок съм 1,85см-84кг.Предпочитам да ходя на яз. Копринка,защото имам приятели от гр.Казанлък и стоим по една седмица и повече там.Имаме лодка,но последните няколко години края на август и през септември го изпускат много бързо и нужната дистанция и дълбочина се достигат и със замятане от брега,но пък имаме за две години 2 счупени пръчки затова искам помощ при избора на въдица.
Варианти за сопа има хиляди.Относно счупените въдици, вината си е изцяло ваша.Ако напъвате хамалската и с неподходящото като грамаж олово, ще се чупят.Аз мога да ти препоръчам- ново поколение въдици-карбонови- 2.50-3.0lbs- 80гр олово. 3.25-4.0lbs- 100-120гр.Има и вариант за триметрови от композит или стъклопласт при акция 100-250гр, при които вероятността да се счупят е по малка, но затова пък са и по тежки.Всъщност сопата е продължение на ръката ти, и е твое лично предпочитание каква ще ползваш.
:arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=65519
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
moonrise458
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 8:24 pm

Re: Въдица за риболов на шаран?

Мнение от moonrise458 »

А бе хора стига гледайте тези цени първата ми шаранска въдица беше някакъва измислена за 20 лева 3,60 акция около 60-100 грама и да не ти казвам какво съм мятал с нея пробвал съм и нарочно да я счупя при замятане но не се получава. :D :D няма как да разбереш колко е здрава една въдица по цената, знаеш ли как да боравиш с нея няма как да я счупиш просто. Вземи си нещо което на теб ще ти хареса, отиваш в магазина хващаш 2 3 4 въдица харесваш си и взимаш, нещо което ще ти пасне и ще ти е удобно.

П.С Въдичката още ми е здрава ползвам я за хвърляне на ракети.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”