пръчка за заргана

Модератор: sapuna

marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

пръчка за заргана

Мнение от marine »

Препоръчайте пръчка за заргана, да мога да я ползвам и за чепаре и за плувка по реката,но основно за бомбарда.До около 50 гр акция(може и до 30 гр), за предпочитане телескопична с около 1 метър транспортна дължина, но това няма толкова голямо значение.
Въпроса да ви е харесала от личен опит.
И парите да не са трицифрена цифра, че жената ще ме секси :)
Аватар
steiner
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:48 am

Мнение от steiner »

Filstar Magma - 4 м. дължина , акция 20-40 , последните 3 сектора са карбонови , цена около 27 лв , има ги навсякъде във Варна.
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Мнение от marine »

steiner написа:Filstar Magma - 4 м. дължина , акция 20-40 , последните 3 сектора са карбонови , цена около 27 лв , има ги навсякъде във Варна.
Мерси колега за бързия отзив.
Гледах я тая пръчка ама не ми хареса.Не е серт пръчка.
Гъни се като....аи да не казвам.Иначе за цената си е добре.
Имам една на трабуко стар нещо си , много е стегната ама е 3,50...
Искам 4.00-4.50 нещо подобно
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Shakespare Odessa ако не се лъжа...не съм много сигурен че така се казваше но имам такава и я позлвам за бомбарда.Дълга е 4,50 струва 36 лева копмпозит е...и е наистина невероятна за парите си.Аз познавам поне 10 човека с такава пръчка за бомбарда...прави си изводите :wink: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
steiner
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:48 am

Мнение от steiner »

Имам Trabucco star 3m, с такава пръчка изваждането и на най-малката
риба е истинско удоволствие. Използвам я за плувка и спининг , но съм виждал 4 метрови , които ще стават за зарган.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Митев »

за мен фидера е универсална пръчка и за заргана и за всякакъв друг риболов ,ловил сам и заргани, вадил съм и шаран 3 кила
Аватар
ioska70
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 12:28 pm
Местоположение: Варна,Русе

Мнение от ioska70 »

Аз,съм с feder 3,60м. 30-60гр. .Мятам бомбарди,ваглери и дори блесни.
Става но все си мисля за Мач 4,20-4,50м.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

През кой месец очаквате иларията и зарганата да тръгнат тая пролет?Ами сафрида,покрай сафрида лефера ще дойде ли,или е само на есен,бях отворил една тема за лефера,ама...така и не разбрах.

Аз имам една телескопична пръчка,незнам каква акция е,3.10 см,а като я сгъна става около 50-60,много е удобна,практична и доста универсална.С нея съм ловил на бомбарда,на плувка,на дъно,на чепарета,на изкуствени примамки,аве...супер въдица.Сега мисля да си направя един подарък за 1 март,нещо подобно,само че малко по-дълга,около 3.50м.Ще взема и някаква по-скромна машинка,за около 20-25 лв видях много симпатични,ама не съм се интересувал за подробности.Според мен една въдица трябва преди всичко да е практичка,компактна и колкото може по-универсална.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Мнение от marine »

imitev72 написа:за мен фидера е универсална пръчка и за заргана и за всякакъв друг риболов ,ловил сам и заргани, вадил съм и шаран 3 кила
Въпроса не е до ваденето, а до хвърлянето.Аз от фидера съм с отказал-повече мятам с телескопична пръчка, а и фидера е по тежък.
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Мнение от marine »

Камбата написа:През кой месец очаквате иларията и зарганата да тръгнат тая пролет?Ами сафрида,покрай сафрида лефера ще дойде ли,или е само на есен,бях отворил една тема за лефера,ама...така и не разбрах.

Аз имам една телескопична пръчка,незнам каква акция е,3.10 см,а като я сгъна става около 50-60,много е удобна,практична и доста универсална.С нея съм ловил на бомбарда,на плувка,на дъно,на чепарета,на изкуствени примамки,аве...супер въдица.Сега мисля да си направя един подарък за 1 март,нещо подобно,само че малко по-дълга,около 3.50м.Ще взема и някаква по-скромна машинка,за около 20-25 лв видях много симпатични,ама не съм се интересувал за подробности.Според мен една въдица трябва преди всичко да е практичка,компактна и колкото може по-универсална.
Ако искаш 3,50 пръчка ти препоръчвам горещо тази:
http://tomaxshop.com/catalog/product_in ... 3207ec3bda
Имам я и е страхотна-първите две снадки е карбон,мята 15-30 ама и нагоре не е проблем,много е чувствителна.Стегната пръчка, доста лека и удобна.Във варна незнам къде е останала, защото доста се купуваше преди 3-4 години-не е нов модел , но е изпитана.Мисля че я има в стария ловно-рибарски магазин срещу полиграфията.Къса снадка е около 60 см се сгъва и за тази цена просто няма друга пръчка.
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

а и фидера е по тежък
:shock:
за конкретен модел фидер ли става реч или по принцип???
marine
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 8:36 am
Местоположение: Варна

Мнение от marine »

rikosheth написа:
а и фидера е по тежък
:shock:
за конкретен модел фидер ли става реч или по принцип???
Ами разбирачите да кажат.Наистина фидера е по универсален защото може да мята по тежко,но...за мен до тук му свършват предимствата. Аз няма да хвърлям на дъно с фидер.
За мен телескопичните са по добри особено с цени около 100 лв има такива с акции от 20-80 гр.Нека и другите кажат какво мислят.
Естествено всичко зависи и от сравняваните модели.
Hristo
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 6:13 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Hristo »

Здравейте колеги,
аз лично до сега съм ползвал за бомбарда фидер на Еврохолд с дължина
3.60 транспортната му дължина е около 1.30 и е в калъф което го прави малко неудобен за транспортиране. Иначе пръчката е лека има 3 смениаеми върха като най - твърдия е с акция около 100 гр. Цената е около 80 лв.
Hristo
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 6:13 pm
Местоположение: Varna

Мнение от Hristo »

Един познат лови с телескоп на Мавер модел Black magik мислия че е с акция около 60 гр. лек и удобен за транспортиране. Харесал съм си една пръчка Lineaeffe също телескопична с акция 20-50 гр. цената е малко височка 110лв. ама при първа вазможност ще си я взема!
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Мнение от krasii »

maver имат прилични пръчки за малко пари.аз използвам по скъпа но си нося един maver за резерва
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”