ДАЙТЕ МНЕНИЕ

Модератор: sapuna

snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

ДАЙТЕ МНЕНИЕ

Мнение от snegk »

Колеги днеска си поръчах 3 макари ТИКА,шарански с две аломиниеви шпули,едната събира 250м.0.35,а другата 250м.0.50,кажете си мнението.Споделете и мнение за 3 коленни пръчки мавър 3.60 на 3,5лб.Предварително благодаря. :?: :?: :?: :?:
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Мнение от docenta »

Всичко, което си споменал като оБорудване е много добро, само трябва да погледнеш да не би едната - по-яката от макарите да не би да е с несъразмерно голяма шпула спрямо мислената ос през центъра на водачите, тогава можеш да имаш проблеми при замятане.
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Доценте след две седмици като ми ги доставят, ще ги снимам,и тогава по точно ще се разбере за какво става на въпрос.Благодаря за мнението. :oops:
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Мнение от seefeel »

не си писал какъв модел са ти макарите, за tica scepter ли става въпрос?и аз имам 3 като двете са ми нови но от използваната 1 до сега съм доволен
имам и прът на мавер 3 части 3,5лб оба4е е 3,90-( serie 403) мятам си даже ракетите с него и още не съм го счупил,взех го от магазина на слави в краставицата-може да е същия като тези за които питаш,та доволен съм от него,малко по твърд е от другите ми на 2 части
ползвал съм го и на море и няма проблем за сега
моя съвет е ако си ги гледал при слави да обърнеш внимание и на кормораните
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Видях ги в магазина на Слави,в БУРГАС .Поговорихме показами,тика,окума,и даива,но човека ми обясни,че само тиката е оргинална,смисал оргинално менте на дайва, но незапомних модела. :cry:
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Мнение от seefeel »

ясно ,а какви са тия окуми?можеш ли да кажеш нещо повече щото скоро минавах от там но не видях да има окуми,а и искам да си взема
по -точно okuma AXEON=>http://www.alltackle.com/okuma_axeon.htm
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Направо говори със СЛАВЧО,той ще провери своя доставчик,и веднага ще я достави.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

окумите не ги та4ат нещо-аз имам една ама сьх хвьрлял 2 пьти...тиката и браунинга са добрия избор-дайвата сьщо е фьрст,но оригинална е не по малко от 250$...без зна4ение модела..та викам-тика :idea:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Мнение от seefeel »

5кила написа:окумите не ги та4ат нещо-аз имам една ама сьх хвьрлял 2 пьти...тиката и браунинга са добрия избор-дайвата сьщо е фьрст,но оригинална е не по малко от 250$...без зна4ение модела..та викам-тика :idea:
е за тва и аз съм с три броя тика,ама гледам че доста шаранджии ползват тази окума и ни един не се е оплакал...........Ма тука я няма по нашите магазини и не мога да преценя .......за тва си мислех да си поръчам една че да мога да я врътна
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Етоя ТИКАТАИзображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Днеска си получих стоката,качил съм я в галерията,а влакното е сарфиксИзображениеако някой ако го исползвал нека да сподели.Днеска в магазина вързахме 0,30 на възел разрязами раката,но не се скъса.
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

ай честито, само мазнички да ги дърпаш!!! :smt023
snegk, нищо не мога да ти кажа за влакното ама тъй или иначе си го купил вземи го навий на тая макаричка и дай пак снимка, поне ще видим как реди :wink:
Нещо ми се замъгли съзнанието от тия снимки :shock: :shock: :shock:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Снимах ги на лампа и светкавица и станаха раз мазани.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Снек,и аз незнам нищо за тези макари на ТИКА,дано са хубави и да си ги ползуваш 100 години.Когато започнеш да вадиш шарани с тях,тогава ще разбереш дали са добри или не.Вече си ги купил,и дори някой да ги е ползувал и ти даде информация,вече е късно.До колкото знам, ТИКА имат добри неща.Успех и много риби. :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Мнение от seefeel »

аи честито,със здраве да си ги ползваш
точно за тези ти говорех- тиката и мавера ги имам абсолютно същите,самоче мавера ми е дълъг 3,90
не знам кои номер ти е резервната шпула но да знаеш че на мен №12 ми събра около 450метра 0,35.Пиша ти това защото се вижда че си си вземал влакно по 300 мт,ама не се вижда каква му е дебелината.Ако ще го навиваш на шпула №5 немаш проблем.

п.с.в4ера реших да посетя едно ново място на мандрата и да видя дали мога да замятам до набелязаното място.Носех си точно мавера и тиката. Вятъра(не силен)беше зад мен и с влакно 0,35 и олово 100 гр достигнах дистанция около 133/135мт.Мерех с оборотите на макарата.И да добавя 4е 3,5лб малко твърд идва в следствие на което се збогувах с няколко олова.

Ако фанеш нещо "по-така" дай инфо как се държат такъмите че моите съм ги сефтосал за сега само с дребосък.

поздрави :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”