Моля за съвет

Модератор: sapuna

Аватар
Slunchev
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 3:31 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Моля за съвет

Мнение от Slunchev »

Искам да си купя една пръчка с макара но не мога да си позволя повече от 30-40 лв. Ще ме посъветвате ли какво най-свястно и от къде да си купя за тези пари?
Предварително благодаря на всички и наслука този сезон.
Novobranec
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

За тези пари май нищо,което да си заслужава.И в риболовните магазини е като в другите- на единия рафт са хубавите , а на другия са евтините артикули.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Slunchev
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 3:31 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

:(

Мнение от Slunchev »

Знач че тезли пари са недостатъчни за нещо добро. За това се надявам на ваш съвет за нещо от по "долната" класа. Все още съм далеч от "рибар" за да мога да си позволя 100-200 лв.
Novobranec
mitko__05
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 11:34 am
Местоположение: Перник

Мнение от mitko__05 »

Колега и аз съм като тебе в смисъл не мога да си позволя скъпи тъкъми за това почти всичко ми е на Д.А.М има мн добри макари и пръчки но само едното те съветвам да си вземеш а после другото маита пръчка струва 20 лв а макарата 31лв вършат ми перфектна работа мн съм доволен с този тъкъм издърпах шарко 4кг и нещо което за мен си е мн добре разгледаи някои модели и питаи :wink:
"За ден на риба, господ два дава"-Мир Богев
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Ами тогава отиди на риболовния магазин на "Колхозния пазар" и си вземи една макара "Тебен"-модел 200 или 300.Цената е 25 лв. и си струва . Ако там няма пръчки за остатъка и предварително заложената сума виж на китайските магазини до гарата /до борсата за парфюми/ или малко по-нагоре до бившата ведомствена книжарница/уличката в дясно/.
Това е най-оптималното,което мога да ти предложа. Успех!
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
zapalen_92
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 762
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 6:28 pm
Местоположение: Павликени

:)

Мнение от zapalen_92 »

И аз да кажа. :lol: .
Моята пръчка е 1.80м и си я жзех за 20 лв.Много е добра вече 5 година ловя с нея.Не ми е направила никакав проблем така че ще си намериш нещо свясно за 20 лж.А макарата ми е ДАМ 520 - http://www.netshop.bg/shopping/product.php?p=4967
А от тук може да си намериш нещо по добро.- http://sport.market.dir.bg/fscat.php?fi ... 54&id=3366
Дано сам ти бил полезен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Мнение от Fishing_Fan »

ако заделиш още 20 лева, ще имаш готов комплект за 60 лв - > http://tomaxshop.com/catalog/product_in ... c3d875c83c
Аватар
juchkin
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 10:24 pm

Мнение от juchkin »

има комплекти на шекспир эа по 25 лв макара 1 лагер заден аванс влакно 0.18 и телескоп 2.10
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

има комплекти на шекспир эа по 25 лв макара 1 лагер заден аванс влакно 0.18 и телескоп 2.10
Тези комплекти са прекалено "анадолски" и имат доста луфтове.Предното предложение май беше по-добро.А"Тебенките" за които ти писах са с 4+1 лагера и са доста сносни.Купих един от тях на жена ми и останах доста изненадан от качеството и реденето на кордата.Все пак си е чисто китайска фирма и май повече се стараят.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Slunchev
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 3:31 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Slunchev »

Колеги много благодаря за съветите. А дали някой ще каже мнение и за по долните модели???
D.A.M. - Quick AS
Солидна макара с метално тяло и класически дизайн. Моделът е много добре балансиран, с удобна ръкохватка, антивибрационна система и горен аванс. Отлично пособие за успешен старт на лек и спинингов риболов.- Метален корпус- 1 прецизен сачмен лагер за плавен ход и дълъг живот- Anti-Vibro-System за перфектна динамика на всички въртящи се части- Multidisc – горна авансова система с увеличена площ на фрикционните шайби- Фин реглаж- Двукомпонентно лаково покритие- Карбонова шпула за далечно замятане с проектиран чрез компютър кант

Tica - StreamStar LT (fd)- преден аванс
- графитно тяло
- графитна шпула
- 3 съчмени лагера
- многоточкова система за елиминиране на обратния ход
- противоусукващ ролер
- компютърно проектиран и балансиран ротор
- възможност за лява и дясна ръка
- crank oscillating system
- мека ръкохватка на дръжката

D.A.M. - Quick АТ 100- 1 прецизен стоманен лагер за лек и перфектен ход- Карбонова шпула за далечно замятане- Анти-вибрационна система (AVS) за балансирано въртене- Влакноводеща ролка с тефлонов лагер- Anti-Twis-System антиусукваща влакноводеща ролка- Световен патент на D.A.M. S-Stroke System (Pat. DE4035846) система за оптимално равномерно навиване на влакното- Многостепенна контра за обратен ход- Пружина на бигела за дълга експлоатация- Ляв и десен монтаж на дръжката- Авансова система с прецизен реглаж- Многодискова долна авансова система- Двукомпонентно лаково покритие- Резервна карбонова шпула

D.A.M. - Quick HPN (rd)
D.A.M. изцяло залага името си на новите макари HPN – High Performance Nitrate, тъй като различните части на механизма им са с нитратно покритие, за да се постигне едновременно по-голяма здравината и издръжливост, както и намаляване на триенето.

Изключително здрави макари на достъпна цена!

Проектирани, конструирани и тествани в Германия!

- Патентована от D.A.M. система на S-образен подемен механизъм за равномерно влакнонареждане
- Нитратно покритие на частите на механизма
- Корпус и ротор, направени от здрав ABS-графит материал
- Ротор с анти-вибрационна система
- Мултидискова авансова системааванс
- Прецизна настройка на аванса
- Сгъваема дръжка
- Водеща ос от неръждаема стомана
- Противоусукваща ролка
- Графитна шпула
- Графитна резервна шпула
Novobranec
didopoli
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 730
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:37 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от didopoli »

разгледай тук и ще си избереш нещо което ще ти върши работа.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/i ... anguage=bg
успехи!
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Мнение от Fishing_Fan »

колега Slunchev , имам тези макари D.A.M. - Quick AS и Tica - StreamStar LT (fd), доволен съм от тях,най вече от Tica,моят съвет е да вземеш Tica,но ти си решаваш,а тази макара D.A.M. - Quick АТ 100 е голяма,става само за дъно, а за другата не мога да ти дам мнение,като не съм я държал
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”