Съвет за Shimano Twin power

Модератор: sapuna

searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Съвет за Shimano Twin power

Мнение от searnox »

Искам да си взема хубава макара, взех си такъми за мач, лових 2 месеца - хареса ми. Пробвах фидер от началото на миналия месец - хареса ми още повече. Реших че искам да си взема читава макара, която да използвам за фидер, обаче и като алтернатива за мача, предложиха ми Twin power като добър вариант и аз се навих. Въпроса ми е кой размер е по подходящ 3000 или 4000, като по универсален, гледам че шпулите са им с еднакъв капацитед. Също, подходяща ли е тази макара за спининг, който мисля да опитам някога в бъдеще и пак кой от двата размера?
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от Joshua »

4000
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от plamii »

Joshua написа:4000
:smt023
Изображение

The Best
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от qno_zloo »

Kой Туин
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от searnox »

С тройния аванс http://www.climaxtackle.com/mm5/merchan ... CI43000SRA" onclick="window.open(this.href);return false;
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от аксел »

въпросната макара е прекрасна за фидер и мачов риболов,но за спининг не става!!!...........,както и за съжаление е на светлинни години от истинските Туйн Пауъри,то затова и цената и е такава.....политика на япончетата и не само.....името продава.....все пак макарата е много хубава,но не и за спининг.
валатът не най-лошото нещо на света
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от searnox »

аксел написа:въпросната макара е прекрасна за фидер и мачов риболов,но за спининг не става!!!...........,както и за съжаление е на светлинни години от истинските Туйн Пауъри,то затова и цената и е такава.....политика на япончетата и не само.....името продава.....все пак макарата е много хубава,но не и за спининг.

Моля обясни като на индианец защо не е върши работа за спининг, и какво трябва да търся в една макара за спининг съответно ?
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от qno_zloo »

Аз имам две макари Малаизийски и неги сменям за нищо, не че не става за спининг въпрос на принцип.
Моите си ги мъча харабийската и не мърдат.
Преди Камелия ми даваше за една ниско бюджетна сума и двата варианта, Японския и Малайзия, викам не, Японското не става за фидер, нали това си ме влече.
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
cronos39
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 268
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:57 pm

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от cronos39 »

:smt023
аксел написа:въпросната макара е прекрасна за фидер и мачов риболов,но за спининг не става!!!...........,както и за съжаление е на светлинни години от истинските Туйн Пауъри,то затова и цената и е такава.....политика на япончетата и не само.....името продава.....все пак макарата е много хубава,но не и за спининг.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за Shimano Twin power

Мнение от аксел »

добре,ще си кажа моето мнение.Самият модел не казва се точно Туйн Пауър,а пред него има думата Мач,значи хитрите жълти човечета,си казват,че този модел си е за мачов риболов,тоест при този риболов не се изисква усилен предавателен механизъм,който е задължителен при спининговите макари предвид съпротивлението ,което оказват примамките при водене,ето защо и предавателното число е по-високо от това на истинските Туйн Пауъри за спининг.....то затова и цената и е доста по-ниска,както и нейната тяга......казвам ти го от собствен горчив опит,имам два Туйна и двата японски размер 4000 и двата спинингови,единия FA за европейския пазар,а другия SW PG,за японския и разликата е доста осезаема.Това не означава в никакъв случай,че въпросната макара е боклук,напротив,тя си една много хубава макара,лека и красива,достатъчно мощна да хвърля ваглери,и фидери и нямаща нищо общо с легендарните Туйнове за спининг,то затова и нейния аванс е троен,недопустима още една слаба критична точка.........абе най-добре ще ме разбереш,ако ми дойдеш на гости и ти дам един сомски воблер примерно Сторм 40гр от големия модел до 4м. и се опиташ да го прибереш от течението на реката,с мачовия и с другия Туйн,те тогава ще видиш,хитринката на жъртите човечета.....има и доста писания в разделите за спинингов риболов,прочети сам ще се убедиш.Поздрави.
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”