Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Модератор: sapuna

Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

Колеги, предстои ми закупуването на нови три шаранджийски макари. Спрял съм се на конкретните два модела Tica Scepter GTX 9000 и Shimano Beastmaster xt-a 7000, като за момента Ticata е с леко предимство заради по-дълбоката си шпула и малко по-ниската си цена. Ще съм благодарен на всеки който изкаже своето мнение.
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от boreto1 »

+1 Shimano Beastmaster xt-a
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

boreto1 написа:+1 Shimano Beastmaster xt-a
Защо, ако може да не е само +1, а да има и коментар защо се дава този плюс.
Аватар
batefaio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 958
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от batefaio »

Колега, въпроса ти е дачия или Ауди!!!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от stefan4etoo »

batefaio написа:Колега, въпроса ти е дачия или Ауди!!!
Бе тоя Scepter не е баш Дачия ама......защо все обръщате темата в шимано или дайва.Колегата иска мнение с какво едната е по добра от другата и толкова.Не всеки може да си позволи да дава маса пари за скъпи играчки(не визирам колегата а изобщо)Ловил съм с Scepter и си една много здрава макара която според мен бие моделите на шимано и дайва в своя си ценови клас.
п.п.И аз искам да карам последен модел Ауди ама..............
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

batefaio написа:Колега, въпроса ти е дачия или Ауди!!!
И би ли споделил кое в случая е Дачия и кое Ауди. Не робувам на марки. Изправил съм една срещу друга две макари които ми допадат. Едната е в ниския ценови клас на Шимано, а другата е в средния клас на Тика. До момента обаче не виждам отговор с какво едната превъзхожда другата.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от stefan4etoo »

Efimov написа:
batefaio написа:Колега, въпроса ти е дачия или Ауди!!!
И би ли споделил кое в случая е Дачия и кое Ауди. Не робувам на марки. Изправил съм една срещу друга две макари които ми допадат. Едната е в ниския ценови клас на Шимано, а другата е в средния клас на Тика. До момента обаче не виждам отговор с какво едната превъзхожда другата.
Не съм ловил с шимaното от постa ти,нищо че е по скъпо от цептерa,aмa сaмо по снимките........ зa мен точно товa шимaно не се опирa и нa мaлкия пръст нa тикaтa.Aз бих взел цептерa
:drinkers:
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от albundi29 »

Колега вече 1 година ползвам тиката и единственият недостатъке пластмасовият клипс на шпулата други кусури няма,не съм имал никакви проблеми здрава и мощна макара и не на последно място във комплекта има и резервна алуминиева шпула размер 5000 лонг каст!За шиманото немога да кажа нищо щото не съм го ползвал :drinkers:
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от lishev_64 »

Тика срещу Шимано - "ноу комент" !!! :lol: :lol: :lol:
:drinkers:
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

lishev_64 написа:Тика срещу Шимано - "ноу комент" !!! :lol: :lol: :lol:
:drinkers:
Колега изправил съм конкретен модел на Тика и Шимано. И колкото повече защитниците на шимано се изказвате с такива повърхностни коментари толкова повече клоня към Тиката. Снощи правех сравнение между двата модела, че явно няма колега който да ми помогне с конкретно мнение за Шиманото.
Лагери 7 за Тиката 2 за Шиманото
Шпула алуминиева 045-280м и резервна алуминиева-032-220м за Тиката; XT-7 оригинален композитен материал за макари на Шимано.Използван в средния ценови клас макари и шпулии надежден, здрав и лек. Именно от такъв материал е и шпулата за Шимано 0,45-210м, няма резервна
Тяло Някаква сплав за Тиката срещу XT-7 за Шиманото
Ролер Противооплитащ влакното ролер с малък лагер от вътрешната му страна за Тиката; Power Roller- Позволяващ използването както на монофилни така и на плетени влакна за Шиманото
Мигновен Anti-reverse за Тиката Super Stoper II за Шиманото
Ротор Компютърно проектиран балансиран ротор за намаляване на вибрациите за Тиката; Duna Balance за Шиманото
До тук поне за мен Тиката има предимство заради материала на шпулата, по големия и капацитет(все пак разпъвам на над 200м),наличието на резервна шпула, наличието на 5 лагера в повече, Също така Тиката според мен има по-здрава и надеждна дръжка в сравнение с Шиманото. Разбира се не на последно място е и разликата в цените в полза на Тиката.
Колебанието ми идва от други две поне за мен много важни характеристики;
Аванс Звучен прецизен аванс(поне това откривам в характеристиките) за Тиката и двойния аванс, позволяващ повече настройки за Шиманото- именно той доста ме изкушава
Предавка червяечна за Тиката срещу Aero Wrap II иTwo speed Oscillation- тези характеристика са свързани с осцилацията(тук си нямам и идея за какво иде реч) Мощта на макарата и реденето на влакното. В общи линии пак червяечна предавка но малко по прецизна предполагам- за Шиманото.
Материала от който е направена предавката- за Тиката не ми е известно, за Шиманото по каталог го дават Zing
За Sceptera имам наблюдения- брат ми е с такива и е много доволен, мой много добър приятел има и според него са най-добри в този ценови клас- работи в риболовен магазин и има наблюдения и пак според него Sceptera превъзхожда beastmasterа. Единствено като забележка може да се посочи пластмасовата система която предпазва от влизане на влакно под шпулата.
Колеги не очаквам коментари от сорта Тика срещу Шимано - "ноу комент" !! или дачиа срещу алди, а конкретни доводи, които за момента не откривам от привържениците на Шимано,а и въпроса ми не е Тика или Шимано а Scepter GTX 9000 или beastmaster xt-a. Ако има колега който може да постне схемата с чарковете на beastmaster xt-a ще съм му много благодарен.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от sapuna »

Червячна предавка ,ама при GE ! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
batefaio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 958
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от batefaio »

Не се излагайте, нито материалите, нито лагерите нито аванса имат нещо общо при Тика и Шимано, глас за Тика може да даде само човек, който никога не е пипал Шимано! Тиката си е средностатистически кенеф с калпава изработка и евтини материали.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

batefaio написа:Не се излагайте, нито материалите, нито лагерите нито аванса имат нещо общо при Тика и Шимано, глас за Тика може да даде само човек, който никога не е пипал Шимано! Тиката си е средностатистически кенеф с калпава изработка и евтини материали.
Именно материалите ме интересуват колега и точно такива отговори търся. Въртял съм и двете макари, но само съм ги въртял, а не съм хващал. С какво материалите които са заложени в Шимано са по-добри от Тика. Ако има някой, който е отварял и двете макари, нека си даде мнението.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от Efimov »

sapuna написа:Червячна предавка ,ама при GE ! ;)
Какво имаш предвид и GTX има червяек- в това съм убеден, ама колко е качествен това не мога да кажа.
Аватар
batefaio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 958
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Tica Scepter GTX 9000 срещу shimano beastmaster xt-a

Мнение от batefaio »

Efimov написа:
batefaio написа:Не се излагайте, нито материалите, нито лагерите нито аванса имат нещо общо при Тика и Шимано, глас за Тика може да даде само човек, който никога не е пипал Шимано! Тиката си е средностатистически кенеф с калпава изработка и евтини материали.
Именно материалите ме интересуват колега и точно такива отговори търся. Въртял съм и двете макари, но само съм ги въртял, а не съм хващал. С какво материалите които са заложени в Шимано са по-добри от Тика. Ако има някой, който е отварял и двете макари, нека си даде мнението.
Взимай си тика колега, не ти трябва Шимано!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”