Daiwa Phantom Carp Rod що е то ?

Модератор: sapuna

Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Daiwa Phantom Carp Rod що е то ?

Мнение от Chromeo »

Един приятел се интересува от въпросните въдици и ме попита за тях като "по-запознат", но се оказа, че съм доста бос на тема Daiwa :roll: Конкретно го интересуват преки впечатления от пръчката на хора, които са я ползвали и ориентировъчна цена за 3 броя и дали се предлага някъде в България ? Ако някой разполага и с инфо, колко е тънка бланката и размер на първия водач, също ще бъде от полза :D
phantom-carp-12ft-3lb.jpg
phantom-carp-12ft-3lb.jpg (80.21 KiB) Преглеждано 1839 пъти
daiwa_phantom_11.jpg
daiwa_phantom_11.jpg (28.08 KiB) Преглеждано 1839 пъти
410r5pfqlbL._SY300_.jpg
410r5pfqlbL._SY300_.jpg (9.29 KiB) Преглеждано 1839 пъти
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Daiwa Phantom Carp Rod що е то ?

Мнение от Efimov »

Най-ниския ценови клас на Дайва. Да не очаква чудеса от тях. Брат ми е с такива и според неговите думи е доста добра и на него му пасва перфектно. На мен ми идват доста лукумени. Според брат ми не стават за замятане от ръка и постигане на добра дистанция, Ама и той не е пробвал. За Сметка на това пък доста добре се усещала рибата.
Сравнени с Alcedo Pride carp-2- Доколкото могат да се сравнят- едната е 3.60(Фантома) другата 3,90.
Мое мнение- Алчедото е в пъти по добро от Фантома и като чувствителност към рибата, и за замятане от ръка. и като визия, строй, поведение въобще.
Мнение на брат ми- махни го тва Алчедо, фантома е по-готин. Така че разни хора разни идеали.
Първия водач мисля е 40ка, ама като се прибера ще мога да кажа с точност, както и за дебелината на бланката.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Daiwa Phantom Carp Rod що е то ?

Мнение от Chromeo »

Благодаря, колега, за изчерпателния отговор ! Наистина ще Ви помоля ако и когато имате възможност да замерите водача и бланката. Брат Ви за какви парички си ги взе Фантомите ,ако не е тайна? Благодаря предварително :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Daiwa Phantom Carp Rod що е то ?

Мнение от Efimov »

Бланката след макародържача е дебела 15мм- това за 3лб, на знам дали има в други вариации.
Първи водач39мм от външната страна, върхов водач 14мм от външната страна. Относно цената няма спомен,но ето тук http://www.tacklefanatics.co.uk/product ... 9-rod.html" onclick="window.open(this.href);return false; е дадена, както и по-подробно описание, леко преувеличено поне според мен.
Според изказвания на колеги, пръчката е копие на друг модел на дайва-black widow, само че подобрен. Питах брат ми мисли ли да ги сменя, а той ме попита с какво, тези му били перфектни.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”