питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Модератор: sapuna

Аватар
demi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 8:55 pm
Местоположение: перник

питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от demi »

привет колеги, имам едно питане към тези които са ползвали и знаят относно . дали е много по-добра от Stradic 400Fj например стрева ли си и цената

http://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Strad ... 46185b5d21" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Strad ... 4618b314a9" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
кълве ли...
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от gloupan »

Ако решиш да купуваш, погледни и този линк.

http://www.nordfishing77.at/r-o-l-l-e-n ... ent-s.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
TRS70MLF2
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от Павел Иванов »

Тука ще упомена същото , на същото ти питане , както в Мания :

Това като дали си струва разликата от около 40 долара между едната и другата ли те тормози :roll: Без да имам афинитет към тях и на база бърза и безпристрастна статистика , ето какво виждам :

Shimano Stradic CI4+ :

- Тяло от най-новото PVC на Шимано - CI4+
- Общо 7 лагера .
- Тегло при размер 4000 - 255гр.
- Предавателно число - 5.8:1
- Макс Драг - 9кг.

Shimano Stradic FJ :

- Тяло от вече не фешън PVC на Шимано - XT-7
- Общо 6 лагера .
- Тегло при размер 4000 - 306 гр.
- Предавателно число - 6.2:1
- Макс Драг - 6.800кг.

На първо четене си струва двайсете долара средно ценова разлика от по Ибейката , за четиридесетте средностатически като цяло , едва ли .

Иначе ей тва швабче - http://www.ebay.com/itm/Shimano-Stradic ... 3f39c4a39b" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; гледам дава CI4+ на повече от добра цена :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от toshiro »

http://fish.shimano-eu.com/content/eu/e ... ic-fj.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; Body Material Diecast Aluminium ; Капака е ПВЦ, а лапата е алуминиева. Драга е еднакъв. Ако се ползват толкова яки влакна бих взел по-коравата, а не по-лека макара.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от naskobo »

Предимството на макарите от CI 4 материал е само в теглото- около 30 % по-леки от аналога им. Има по-съществено значение при риболова на боло, спининг, донякъде и на мач.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от to10or »

Здравей,колега,имал съм и двата модела,които си споменал.Ползвал съм ги само за риболов на мач.На мен лично повече ми допада Shimano Stradic 4000 FJ.Дригия вид Shimano stradic CI4 4000 fa+ ми се струва малко като "по-детска",губи ми се в ръката,прекалено ми е лекичка,а и обира по-малко влакно за един оборот.Но според мен,която и от двете да вземеш,няма да объркаш-наистина много зависи за какво ще ги/я ползваш.
Аватар
demi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 8:55 pm
Местоположение: перник

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от demi »

по скоро идеята ми е който я е ползвал или предишният модел STRADIC CI без + е дали е сполучлива щото разликата в цената не е голяма а не питам от кой сайт мога да я купя по евтино - просто да ли е сполучлива и то за спининг било морски или не
кълве ли...
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от empar »

ci4 макарите на Шимано на мен лично ми се губят в ръката. Въртял съм на живо почти всички. Леки ми идват, някак си...Имах подобни терзания, като на колегата, когато търсех макара, но се спрях на FJ 4000. За фидер и морски спининг съм я предвидил. До сега фидер още не е виждала, но има време. :lol: Алтернативата, когато я купувах беше Rarenium, който също е ci4, но изобщо не съжалявам за избора си. FJ-ката стои много стабилно в ръката и добре балансира въдицата(Rapture Brigade 8" 15-60). Друго, кой знае колко по-различно от ci4 варианта няма, освен предавателното число. Лично, моя съвет е да се спреш на класическия бял FJ, а разликата в цената инвестирай в качествен плетеняк. Ние българите сме си грубияни и такива лайт технологии, като ci4 не са ни по вкуса. :drinkers:

пп. Драга и на двете е 9кг, а не както колегата Иванов е споменал, по горе - 6.8.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от Павел Иванов »

Да , объркал съм се , драга на двете е еднакъв -

http://fish.shimano.com/content/sac-fis ... radic.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;


http://fish.shimano.com/content/sac-fis ... c-ci4.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Все пак и в случаят си остава актуално това за първото четене . Хубаво е да спомене все пак за какво и с какво ще ползва упоменатата макара . При положение , че не е споменато , цялата тема е някак излишна .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
demi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 8:55 pm
Местоположение: перник

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от demi »

що да е излишна, питам най учтиво който я е ползвал да изкаже мнение а не да я купувам а после евентуално да я продавам ако не е сполучлив вариант за спининг
кълве ли...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от Павел Иванов »

Излишна в смисъл , че всяко изказано по нея мнение е стреляне на посоки без да се знае с каква въдица , за какъв риболов и евентуално с каква линия ще се ползва . Примерно шпулата и ролката на CI4 fa+ са много по-толерантни към флуоро като цяла линия и още куп плюсове и минуси спрямо двете макари , които зависят от това с какво и как ще се ползват .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
demi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 8:55 pm
Местоположение: перник

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от demi »

айде да спреме да пишем глупости

Помолих само тези който са я ползвали

какво значение има с каква въдица ще спинингувам какво влакно ще слагам и каква кукичка, започнахте като че ли за пръв път хващаме въдица
кълве ли...
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

demi написа:айде да спреме да пишем глупости

Помолих само тези който са я ползвали

какво значение има с каква въдица ще спинингувам какво влакно ще слагам и каква кукичка, започнахте като че ли за пръв път хващаме въдица
Сори,ама не се сдържах!Колега,ти какво очакваш от темата?Да пишат примерно 20 човека - половината да ти кажат струва си взимай я,а другата половина не си струва не я взимай.Би се получила много интересна и ползотворна тема!

ПП:Модератора би ти бил много полезен,той определено е капацитет,но ти си знаеш!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: питане shimano stradic CI4 4000 fa+

Мнение от Павел Иванов »

demi написа:...какво значение има ...

Ами като цяло за да се препоръча коректно дадена макара пред друга , всичките тези неща в съвкупност са определящи . Не друго ами ако ползваме Stradic FJ с лека въдица , основна тънка флуоро линия и леки примамки ще кажем , че е пълен боклук точно по същата причина поради която ще кажем същото за Stradic CI4+ ако го ползваме с дълга и тежка въдица , намотан монофил 0.60мм и плувка тип близалка . Последното нещо което е определящо между два почти еквивалентни модела е да се пита за мнението за тях , без да се дава никаква база за препоръка . Реално в случаят питането "заслужава ли си" съвсем реално да получи отговор не , който се отнася и за двете макари .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”