Колебание при избор на макара

Модератор: sapuna

SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Колебание при избор на макара

Мнение от SuperMario45 »

Колебанието ми е между тези 2 макари. Ще се ползват за риболов на плувка.
Tica Cambria LD 2000 и Ryobi Ecusima 2000 ...
Колеги вие сте на ход с + и - на въпросните.
Благодаря предварително на отзовалите се :)))
dobata84
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 8:32 pm

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от dobata84 »

Колега аз съм +1 за тиката имам такава и е много добър избор за цена качество и е с 2 метални шпули. Но все пак ти си решаваш това е моя съвет.
Buliviv
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:31 am

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от Buliviv »

Аз лично бих взел "Риобито". Аз съм фен на марката и притежавам въпросната Ecusima, точно размер 2000, като съм я сложил на болото. Ползвам техни макари и от по - висок клас и смятам, че като цена качество са доста прилични.
Но конкретно за "Ecusimata" аз мисля, че в този ценови клас е абсолютен фаворит,/ колега от форума ги продава на възможно най-ниската цена от магазинната мрежа/.
Сигурно има и доста други добри предложения за тези пари, но аз от известно време ползвам предимно макари на "Риоби" и "Шимано" и за това мога да споделя преки впечатления само за тях.
Аватар
panddov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: гр.Плевен

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от panddov »

+1 за Екусимата!
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от maverini »

Аз не бих се колебал, с две ръце за Риобито
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от azareus »

Риоби е твоята макара!!!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от SuperMario45 »

Някак си Tica-та ми идва с една идея по-изчистени форми което ми допада в нея.
Не подценявам качествата на Ryobi-то ни най-малко.
Другото което ми е хванало окото е едно Shimano Nexave 3000SFC.
Пръчката на която се спрях след дълго четене из форума е New Hunter, като се загледах и в Formax Invader.
Ако имате впечатление за тях, отново ще се радвам да споделите + и - .
Buliviv
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:31 am

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от Buliviv »

За ниските класове на Шимано не мога да споделя опит. Посочената от теб макара влиза в това число, но и все пак не бива да се подценява.
Тъй като темата е "+" и "-" аз мога да кажа за Риоби - супер прецизен аванс, изпитана надежност във времето/има изписано много по темата/, отлична съвместимост с др. модели на марката, добър реален драг. Тиката не съм я ползвал и не искам да вземам отношение.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от magnetar »

И аз имам няколко бройки Ecusima,до сега не съм им намерил минуси!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Колега,ще получиш много мнения и за макари и за пръчки,които най - вероятно ще те объркат вместо да ти помогнат.Разни хора - разни идеали.
ЕКУСИМА-та определено е добра макара - ползвам я на един спининг.ТИКА-та също не е лош избор - пробвал съм я.
Моят съвет е:отивай в магазина,виж едната и другата,сложи ги на избраната пръчка и която ти лепне на ръката,купувай и.....НАСЛУКА!!! :fishing1:
Изображение
Изображение
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от reelbigfish »

макарите на Рьоби са като Белчо и Сивушка.. обикновени и неугледни, но предани до сетния си дъх. единствения им кусур е теглото
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от SuperMario45 »

Преди малко докато бях с едни познати на нощна обиколка които също са рибари, стана въпрос за колебанието ми. Оказа се че единия има Cambria-та точно каквато аз искам сложена на Tica Wonder (и двамата сме вманиачени по това всичко да е комплект)...
Макар и не в риболовни условия повъртях 10-15 минути като останах меко казано впечатлен. И както колегата каза - "която ти лепне на ръката", ами така ми залепна че сякаш съм роден с нея в ръка... Така че вероятно тя ще бъде "избраната"...
Сега ако споделите и мнение за пръчката (избраната) или другата ще бъда много благодарен.
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Аз ще се въздържа да давам съвет за пръчка,но се подготви за много предложения. :lol: Моят съвет е,щом си се спрял на макарата,отивай в магазина,слагай я на някоя сопа и ако ти хареса на вид и на усет скачай смело и това е!
Изображение
Изображение
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от mesket4eto »

Тика на 100%. Екусима повече никога не бих си взел, освен ако не е от ония по- новите с повечето лагери.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Колебание при избор на макара

Мнение от аксел »

Марио,имам Тика Уондър 5м мисля от 2002г. от първата партида.Пръчката въплъщава всичко което искам от нея бързина,здравина и маневреност,на прилично тегло/говоря само за този на 5м./.Тръскал съм почти всички следващи модели,ами изобщо не съм впечатлен/мое мнение/,меки,бавни,лигави......имам и Спийд Мастер 6м ТЕ-7,но Уондъра ми харесва повече.......да не ти казвам за броя и теглото на алаите и кефалите,шараните извадени с нея.......по принцип съм си малко дърводелец и обикновено не нося кеп,че често сменям местата и си ги губя.....още един плюс за Уондъра.По отношение на макарите,мога само да ти кажа избери си макара с възможно най-голяма шпула,с най-високо предавателно число,да реди кордата и най-прецизен аванс,най-добър баланс с въпросната Тика.
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”