Най-скъпият директен телескоп

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от lishev_64 »

Пък аз си мислех, че с моите седмица "Тика Winner" и осмица "Колмик Extreme" съм "голямата работа". :cry:
:lol: :lol: :lol:
Тая Дайва направо ми спря дъха. Уникална е наистина. Пожелавам я на всеки, който може да си я позволи. :smt023
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от RAAZIEL »

preparatos написа:Там щи сложат мито, ддс-та...Таз цена къде я гледаш щи дойде в БГ с над 30% горница, сигурно. Телескоп без резервни части - не бих си взел от Бг, та камо ли от Япония. Трябва да и трепериш много. Та незнам, дали тя ще служи на мене или аз на нея.... :)
Пич,както и хората казаха по-горе-,,кеф цена няма''....
След като взех антареса,ходих и зададох въпрос в голям магазин във Варна,където продават шимано-ако нещо се случи могат ли да ми намерят резервна част.?.?
отговор-Мноооого трудно,след два-три месеца чакане и минимум 100-200лв :rolleyes: -и от тогава много го мисля :lol: :lol: :lol:
Та мисълта ми е ,че който изсипе тези пари не мисли за резервни части...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от boki speca »

Не знам мита и ДДС как са. Обаче предполагам че с по-тънки влакна , малко внимание и майсторлък ще радва собственика си дълго време.
Само с тоя 99% карбон съм в чуденка
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от naskobo »

Всъщност не е чак толкова непостижима, около 2 пъти по-скъпа от топ моделите на Шимано, които напоследък клонят към китайско-малайзийска шир потреба.Ако имаше къде да я пипна и да се уверя, че е прилично здрава, сигурно щях да изгоря.... Представям си и какво боло мога да си сглобя от 6-цата?!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от chirusa_bg »

Подозирам, че ще се гърчи като жива. Жълтурите с тяхната херабуна или както се казва там правят страшно гъвкави мекици. Аз лично нямам желание да мога да си правя директния на колело.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от RAAZIEL »

boki speca написа:Не знам мита и ДДС как са. Обаче предполагам че с по-тънки влакна , малко внимание и майсторлък ще радва собственика си дълго време.
Само с тоя 99% карбон съм в чуденка
Просто колега,във масовите директни не се съобщава процентното садържание на карбона от които са направени-дори и на антареса ми не съм го виждал-въпреки,че се води японски?!?!
От скоро залитнах лошо и по спининга и там този показател при високия клас пръчки е задължителен.Ето етикета на последното ми бижу-може да си отговориш на питанката:
Изображение

Срещал съм различно процентно садържание-от 68-99%-като това е максимума.Може би единия останал процент е смолата за заливката на водачите. :lol: :lol: :lol: при спинингите де...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от empar »

Въпросната Дайва би трябвало да има сервиз. Съмнявам се за вътрешния си пазар да не предлагат части. Не забравяйте, че въдицата се предлага за ЯПОНИЯ. Там няма хънта-мънта. :mrgreen: Най-вероятно се произвежда необходимото коляно за нула време и се доставя на клиента. Поне така би трябвало да бъде за въдица на такава цена. От първа ръка знам случай за уникално скъпа спинингова въдица, купена в Япония от нашенец живял там - в момента, в който пита в магазина за горната секция, частта се изисква от производителя, който я доставя за няма и седмица. Дали я произвеждат, специално за случая или просто имат, не ми е ясно. За цените вече не ми се говори. Едно коляно за 9м на тази Дайва, която не знам защо реших да ви споделя(можеше тихо и кротко само аз да си мечтая за нея :lol: :lol: Ако някой все пак реши да си я купи, да знае че има да ме черпи :mrgreen: ), например няма да струва по-малко от 250-300 евро. Все пак един връх за Тика струва 17лв. Тук въпроса с частите за шимано и други подобни ще си седи дълго време нерешен, понеже сме мижав пазар и докато стигне една въдица от висок клас до България минава през 4-5 реселъра, които са на принципа "Хвани единия, та удари другия." Прост пример с Шимано: Заводите(нещата за европейския пазар не минават през Япония, а идват директно от Малайзия или Китай)-> Австрия или Холандия -> Унгария(още от тук се започва с простотията и абсурдните цени) -> Български вносител(два от които не работят на дребно, а третия има забутан в на м***а си п***ата павилион 3х3 метра на Илиянци) -> Търговец на дребно и в някой случай - още един след него. Как искате да има части. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Аферим му на Сашо Зебкото, за това което прави с Тика. Далеч са като качество от Японските, но аз лично предпочитам, не толкова добра въдица, която знам, че може да се възстанови по всяко време, а не "евентуаааално и след 7 месеца".

пп.Ако отворите Японски каталог на Дайва или Шимано и след това отворите европейския, направо ще се почувствате жестоко обидени какво ни предлагат тук, а какво си предлагат на техния пазар. Този директен телескоп е само една миниатюрна част.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
lomsky
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 1:56 pm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от lomsky »

boki speca написа:Дааааа тази Дайва ми събра погледа, и не е чак толкова скъпа че да е непостижима и за българин маниак.
Скъпа е , наистина, но кефа цена няма. Какво ли е усещането да закачиш скобар 1 кило примерно с това бижу и как ли ще се държи?
По щастливо стечение на обстоятелствата преди около две години докопах ето това :

http://www.allfishingbuy.com/Daiwa-Rods ... -Daiwa.htm

Кефа е много голям. Въдицата е доста "жива" и с килограм скобар се свива на лък, но пък откакто я имам на плувка почти само с нея ловя. Гледам да съм сам и по-далече от други риболовци.Веднъж улових и щука около 2 кила.Не я допирам в твърди повърхности , забърсвам след риболов и прибирам много внимателно.За тези пари , тоя кеф си заслужава.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от preparatos »

RAAZIEL написа:
preparatos написа:Там щи сложат мито, ддс-та...Таз цена къде я гледаш щи дойде в БГ с над 30% горница, сигурно. Телескоп без резервни части - не бих си взел от Бг, та камо ли от Япония. Трябва да и трепериш много. Та незнам, дали тя ще служи на мене или аз на нея.... :)
Пич,както и хората казаха по-горе-,,кеф цена няма''....
След като взех антареса,ходих и зададох въпрос в голям магазин във Варна,където продават шимано-ако нещо се случи могат ли да ми намерят резервна част.?.?
отговор-Мноооого трудно,след два-три месеца чакане и минимум 100-200лв :rolleyes: -и от тогава много го мисля :lol: :lol: :lol:
Та мисълта ми е ,че който изсипе тези пари не мисли за резервни части...
Абе дали "кеф цена няма" или "цената няма кеф" или нещо друго, си зависи единствено от гледната точка. Сега ако вземеш да висиш из водоемите на открито, като щекарите - ок. Ама я кажи какво правим, ако със 6цата, примерно, в пресечените местности, къде си трябва диплома за планинско катерене, къде при едно невнимание, това тънко връхче остава между клоните.... Не всичко е язовири и морета...Та затова казвам, че добре е да си има и поддръжка, особено за този вид въдици....:)

Не в проблем да изсипя 5-600лв за 6цата, ама после като трябва да чакам цяло лято за връх, дали бих го направил?! :)
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от boki speca »

lomsky написа:
boki speca написа:Дааааа тази Дайва ми събра погледа, и не е чак толкова скъпа че да е непостижима и за българин маниак.
Скъпа е , наистина, но кефа цена няма. Какво ли е усещането да закачиш скобар 1 кило примерно с това бижу и как ли ще се държи?
По щастливо стечение на обстоятелствата преди около две години докопах ето това :

http://www.allfishingbuy.com/Daiwa-Rods ... -Daiwa.htm

Кефа е много голям. Въдицата е доста "жива" и с килограм скобар се свива на лък, но пък откакто я имам на плувка почти само с нея ловя. Гледам да съм сам и по-далече от други риболовци.Веднъж улових и щука около 2 кила.Не я допирам в твърди повърхности , забърсвам след риболов и прибирам много внимателно.За тези пари , тоя кеф си заслужава.
Едно от нещата които ме притесняват е дали не е прекалено ,,лигава'',аз съм абсолютен фен на скобарския риболов на плувка итам засичането е от особена важност за крайния резултат както като скорост на реакция така и като сила. Брал съм ядове с по-меки пръчки да ми се откачат риби заради не добре забити куки при засичане. Контрола с прекалено мека пръчка също е проблем при по-едри скобари.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от RAAZIEL »

lomsky написа:
По щастливо стечение на обстоятелствата преди около две години докопах ето това :

http://www.allfishingbuy.com/Daiwa-Rods ... -Daiwa.htm

Кефа е много голям. Въдицата е доста "жива" и с килограм скобар се свива на лък, но пък откакто я имам на плувка почти само с нея ловя. Гледам да съм сам и по-далече от други риболовци.Веднъж улових и щука около 2 кила.Не я допирам в твърди повърхности , забърсвам след риболов и прибирам много внимателно.За тези пари , тоя кеф си заслужава.
Преди време гледах по хобито риболов на скобари по Дунава с Белополски и единия от гостите му ги ловеше с нещо такова-ако не си бил ти ще е голяма случайност :shock:
Още тогава обърнах внимание,че директния е ,,странен''-а пък тя каква била работата....
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от empar »

RAAZIEL написа:
lomsky написа:
По щастливо стечение на обстоятелствата преди около две години докопах ето това :

http://www.allfishingbuy.com/Daiwa-Rods ... -Daiwa.htm

Кефа е много голям. Въдицата е доста "жива" и с килограм скобар се свива на лък, но пък откакто я имам на плувка почти само с нея ловя. Гледам да съм сам и по-далече от други риболовци.Веднъж улових и щука около 2 кила.Не я допирам в твърди повърхности , забърсвам след риболов и прибирам много внимателно.За тези пари , тоя кеф си заслужава.
Преди време гледах по хобито риболов на скобари по Дунава с Белополски и единия от гостите му ги ловеше с нещо такова-ако не си бил ти ще е голяма случайност :shock:
Още тогава обърнах внимание,че директния е ,,странен''-а пък тя каква била работата....
Гостът на Калата - Боби, лови с директен Шимано Страдик 6м, който си е изцяло Европейска въдица :mrgreen: Хубава въдица, но няма нищо общо с Азиатските херабуна въдици. Просто е доста стар модел, които в България имат шепа хора, за това ти се е сторил старен.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
lomsky
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 1:56 pm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от lomsky »

empar написа:
RAAZIEL написа:
lomsky написа:
По щастливо стечение на обстоятелствата преди около две години докопах ето това :

http://www.allfishingbuy.com/Daiwa-Rods ... -Daiwa.htm

Кефа е много голям. Въдицата е доста "жива" и с килограм скобар се свива на лък, но пък откакто я имам на плувка почти само с нея ловя. Гледам да съм сам и по-далече от други риболовци.Веднъж улових и щука около 2 кила.Не я допирам в твърди повърхности , забърсвам след риболов и прибирам много внимателно.За тези пари , тоя кеф си заслужава.
Преди време гледах по хобито риболов на скобари по Дунава с Белополски и единия от гостите му ги ловеше с нещо такова-ако не си бил ти ще е голяма случайност :shock:
Още тогава обърнах внимание,че директния е ,,странен''-а пък тя каква била работата....
Гостът на Калата - Боби, лови с директен Шимано Страдик 6м, който си е изцяло Европейска въдица :mrgreen: Хубава въдица, но няма нищо общо с Азиатските херабуна въдици. Просто е доста стар модел, които в България имат шепа хора, за това ти се е сторил старен.
И двамата сте прави. Наистина съм се снимал в този филм и това е въдицата. Ловя и със Страдик, който до появата на тази Дайва задоволяваше всички изисквания за рилобов на скобар. Случва се да се изпускат риби и с двете. С Шиманото риболова е по-бърз, с Дайвата е по-приятен, а тя е и три пъти по-скъпа.
jivko.min
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 7:38 pm
Местоположение: Сливен/Лариса/Гьрция

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от jivko.min »

Имам питане към колеги от форума но да са от Сандански-има ли в Сандански или Петри4 риболовни магазини ,за да си купя директтен-8м насредна цена до 150лв
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от stancom »

Това не е моят риболов и не съм особено добре запознат с тези въдици, но не си вземай директна осмица за до 150 лева ! Има голяма опасност не само да те откаже от риболова, и ако не е много чуплива, може да ти докара някоя травма с теглото и баланса си.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”