Най-скъпият директен телескоп

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Павел Иванов »

Далеч съм от този риболов , но по отношение бланки и японски пазар на въдици съм що годе добре запознат та ще се включа за малко .
Тъй , какво е 99% графит + 1% процент стъкло в случаят ? Ами състава на карбоновият плат от който е направена бланката . Има бланки и със 100% въглеродно съдържание . В случаят лак по самата нея , лак по водачите и пр. не влизат в процентното съотношение . Не вярвам при засичане да имате някакви проблеми по простата причина , че колкото е по-високо процентното съдържание на високумодулен графит , толкова по-бърза е самата бланка . Вече строят и последствие , при "морене" на рибата може да е различен . Като гледам графиката :

Изображение

смятам , че имаме гега с фаст акция и строй мидиъм , не вярвам да има проблеми и с по-едри рибки .
Относно резервните части . Ами почти всеки читав онлайн джапанески селър може да ви изпрати резервна такава . Даже и да я няма и да трябва да я поръчва самият той , ще я имате за максимум месец в БГ при това , съдейки от дължината и в събрано положение , с EMS които не са чак такива кожодери като FedEx , DHL , UPS и други .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от boki speca »

Павел Иванов написа:Далеч съм от този риболов , но по отношение бланки и японски пазар на въдици съм що годе добре запознат та ще се включа за малко .
Тъй , какво е 99% графит + 1% процент стъкло в случаят ? Ами състава на карбоновият плат от който е направена бланката . Има бланки и със 100% въглеродно съдържание . В случаят лак по самата нея , лак по водачите и пр. не влизат в процентното съотношение . Не вярвам при засичане да имате някакви проблеми по простата причина , че колкото е по-високо процентното съдържание на високумодулен графит , толкова по-бърза е самата бланка . Вече строят и последствие , при "морене" на рибата може да е различен . Като гледам графиката :

Изображение

смятам , че имаме гега с фаст акция и строй мидиъм , не вярвам да има проблеми и с по-едри рибки .
Относно резервните части . Ами почти всеки читав онлайн джапанески селър може да ви изпрати резервна такава . Даже и да я няма и да трябва да я поръчва самият той , ще я имате за максимум месец в БГ при това , съдейки от дължината и в събрано положение , с EMS които не са чак такива кожодери като FedEx , DHL , UPS и други .
Благодаря ти за включването.
Не мислиш ли че като пръчка толкова лека и правена за японския пазар ще е много мека'' и особено крехка,нещо характерно за чистия карбон.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Павел Иванов »

Предвид това , че не съм пипвал въдицата , единственото което мога да дам като мнение , ще е това базирано на зададените спецификации и разните факти съпровождащи тезата .
Тъй , в случаят имаме предвид , че иде реч за висш пилотаж изработен от фирмата с най-голям опит с графитни бланки за различен вид риболов в света . Демек няма нищо общо с ниско бюджетните и модели които струват нещо само заради бранда под който се продават а иначе са си едно нищо като цяло . От там натам - мека - като строй естествено , като акция , при тези стойности на високомодулен карбон в нея , би трябвало да очакваме доста бърза гега . "Мекотата" от към строй , съчетана с бърза акция ни дават нещото наречено душевна полюция при риболова :D Крехка ?!? Тука вече е от според зависи какво визираме . Не случайно Дайва още навремето се оформя като колос в гегокарбоновата индустрия , "мачкайки" Харди и титана по онова време Фенуик , именно на база разработките си относно свръх лека високомодулна графитна бланка , която същевременно да е достатъчно здрава . В случаят наистина имаме свръх тънки стени на бланката и "крехка" може да се визира при удар върху самата бланка или проблем след надраскване , респективно прекъсване на въглеродните нишки в плата , но не и при риболов , особено когато задвъдичното е наясно какво прави . Демек "крехкостта" в случаят по никакъв начин няма как да бъде съпоставена с високумодулните произведения на бюджетни марки като Тика , Фокус и пр.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от preparatos »

Гоогле дава превод на въпросната дайвата "Място на произход: Китай". Любопитно, що така го дават?

http://translate.google.com/translate?h ... 8986121406" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от boki speca »

Дааааа , все повече се замислям 45 години ,,задвъдичен'' опит дали ще оправдаят заприходяването на едно такова бижу това лято. Ако не ми мине котка път ще си организирам една тояжка,,пък да видим дали ще има еманация на оргазма с нея.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от preparatos »

Като съвет : Разгледай и други топ модели, където да са чисти японки. Разгледай и магазините в Европа. Успех! :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Павел Иванов »

Аз бих добавил да не се купува , респективно гледа , нещо което е JDM в китайски , вместо в японски сайт :wink: Това по следните причини :
- след като нещо е правено за JDM няма особено , да не кажа никакво значение къде е произведено .
- като гледаме в китайски сайтове стигаме до следните абсурди - китайски сайт http://www.marshasino.com/daiwa-certate ... -1292.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; , японски сайт http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; . Не друго ама като си вземем Сертейта от китайският сайт се получават разни неща от типа :
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=8 ... 1421914688" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Които ни карат да страдаме последствие по форумите . Та и в по-горният вариант за въдицата която в Япония струва 73,000YEN , а в Китай 2900 юана като в тая цена е "включен" и шипинга от Япония :lol: Интересно ми е за чии е включен тоя шипинг при положение , че въдицата е "произведена в Китай" според гугъл преводача :roll: От там натам може да бъдем сигурни , че това от китайският сайт на 100% е произведено в Китай , ама не е баш за JDM пазара :wink:
Иначе и аз съм на мнение , че ако ще вади повече парета е добре да поразгледа повече геги .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2494
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от kukukuka »

:lol: аригато
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от boki speca »

Аз пуснах темата защото съм абсолютен фен на плувкарския речен риболов с директен. Както вече казах след тоталното разочарование от колмик екстрийм,не толкова заради качеството на пръчката -което според мен не си отговаря на цената,но и поради ред други причини, реших да си направя кефа с нещо свръх гъзарско дето да ми прави тотален кеф. Това е причината да се загледам по върховите модели на топ марките.
Все още съм отворен за предложения -бюджета не е проблем.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от naskobo »

И аз имам Колмик Екстрийм 8м, още не ме е разочаровал, но и не съм го ползвал интензивно- предимно съм с болото.Като се замисля, не може да очакваме много от тези "топ модели", произведени в Китай и цени до краен купувач в БГ около 500лв. Може би производствената им стойност е около 100-на лв.
И аз съм много любопитен, първо да определим кой е най-добрия директен под слънцето за нашите условия и второ как да го купим най-изгодно.
Въпросната Дайва ме смущава със сравнително късата транспортна дължина и опасения за прекалена финост, нежност и живост.Има резерви да се услили за сметка на малко по-голяма тежест ?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от butnik »

Въдица за херабуна по-добре си купи 9м въже.Това е пълна мекица, тя си е само за Азия.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Павел Иванов »

Ей , извратихте ме бре :lol: Прехвърлих сумаси материал относно херабуната тоя слетобед , ама мисля да съм до тук . Изводите ? Ами серията Дайва ХЕРА е дЪ топ когато иде реч за въдици , за този риболов , от масовото производство . Модела ХРА ФХ е най-новото попълнение в серията като го водят от най-твърдите херабуна геги , с перфектната за момента прогресивна парабула . За "ръчните" модели ..... как за всички японски геги . Нормално херабуните си се обсъждат основно в Япония и Русия , за разлика от танкара къде и американчетата много наблягат на нея . Че са крехки , нормално при тази дебелина на стената на бланката , ама ме накефиха някои клипчета в които докато човека си ловеше платики тип шамарче и килограмови шаранчета , си хвана и извади едно 8.5кг. шарко като го умори за отрицателно време . Руснаците пък целенасочено си ходят с тях за разни щуки като препоръчват при вадене върхът да е основно под водата и тъй нямали проблеми . Абе съвсем доскоро и ултра лайта при спининга беше табу е нас , как гледам и отношението към херабуните , ама в момента не е точно тъй . То си трябва време все пак и ентусиасти които да се жертват да пробват . Другото си е само приказки , като моите в случаят , на база гледано и четено но не пробвано . Айде да спирам в тая тема , че взех много да се разсейвам :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Красимир Атанасов »

Толкова пари за този сас,ебаго.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от Garbolino »

Ето и новият временен водач в класирането за най-скъпа директна гьостерица - Yet Ayu Excelsior на цена за 9 метровия вариант само 3,673 Евро (за да има база за сравнение Daiwa Hera FX 30 (9м) е 1,346 Евро). Има и вариант на 9.5м за още някое Евро отгоре - 3,798 Евро :)

Изображение

Изображение

Изображение

Мисля, че отговаря на изискванията за повече материал и по-дълга транспорта дължина, така че може да се поръчва :)

Наско специална покана ли чакаш? :) Вземай я преди Боки Спеца да те е изпреварил :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Най-скъпият директен телескоп

Мнение от butnik »

Без да се впускам в подробности как бих постъпил запомним едно-купи Регласка въдица демек Европейска.Моля,колеги ,които не са имали допир до въдица Херабуна да не подстрекават на чужд гръб.Мило,Мавър,Колмик/,Гарболино имат уникални въдици,къде замина в Азия.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”