Директен или Боло

Модератор: sapuna

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Директен или Боло

Мнение от butnik »

Валтер,още нещо,колегата попита конкретно за 6м боло,а ти искаш да повтори грешката която си направил.Нека да уважаваме искането на питащите,съгласен ли си.
Реките са трудно нещо,менят ниво,сила на течение и за това да ми е комфортен риболова нося две болонези,щека и фидер.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Директен или Боло

Мнение от maverini »

Това че си на Дунава,не значи че ще ловиш на 60м дистанция.Напротив, най-силните риболови са на директен и щека,това не значи че трябва да вадим от играта фидера и болото де,но те са вариант Б и Ц.Едно не разбирам обаче, как колеги от Пловдив,демек,от другия край на страната дават толкова компетентни и горещи мнения за риболова по-Дунав.И по-темата според мен,един качествен директен 7-8м е добър избор.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Директен или Боло

Мнение от ORadev »

Здравейте,пак.Да ви обесня ,за риболова около Русе.При високо ниво над 250,местата са по Дъъъъъъъъъъъългия парапед,фидер,директен,болонезе зависи къде ще се котираж.На къъъъъъъъъъъъъъъсия с чепаре и фидер.Почти всички буни са под вода.Под ниво 350започва риболова,корабната,тец запад,зах.фабрика,Д.Мост и др.места около Русе,х.Приста,с.Мартен ,с.Басарбово.А под ниво 200 Риба има за всички. :drinkers: :drinkers: :drinkers:Бутник от мен :prayer: :prayer: :prayer:
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Директен или Боло

Мнение от ORadev »

Бутник,повечето риболовци в Русе са ,,месари,,.
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Директен или Боло

Мнение от vyrhara »

Rousse написа:.Ходя за риба почти и само на р.Дунав около гр. Русе изпозвам фидер.Искам да започна друг риболов а именно на леко.Та същината на питанката ми е какво да заприходя Директен или болонеза.
Карай си с фидера, тая река да не ти е Искъра за педерастки мятания на 10 метра. :D
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Директен или Боло

Мнение от butnik »

Явно не сте прочели и вникнали в написаното-при възможност и двете,ако не болото, ЗАЩОТО може да се използва и като директен....
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Директен или Боло

Мнение от ILEGAL »

Бутник, дълбоко те уважавам за това че си голям риболовец и споделяш с другите опит, тактики и т.н. Но за едно не си прав, на Дунав от 7 метрово болонезе няма никакъв смисъл :idea: . Ако беше ловил там, щеше да знаеш че рибата държи брега и дистанция надвишаваща 12- макс 15 метра е напълно безмислена (говорим разбира се за риболов на леко). С 5 метра болнезе си повече от перфектен, аз съм с такова и нямам проблем с конролирането на линията, въпреки че в сравнение с теб съм пълен лаик в риболова :oops: .

От друга страна си мнооого прав, по възможност и двете пръчки, обаче ако няма финансова възможност колегата аз бих препоръчал качествен директен (7-8 метра) или хубав уип :) .

Хайде, със здраве и накука, много и големи. :fishing6: :drinkers:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Директен или Боло

Мнение от butnik »

Нека не объркваме нещата,далеч съм от мисълта,че съм наясно с вашия риболов и трябва да ви уча как да ловите около Русе,това е смешно,давам акъл само за конкретно питане.И въпреки това дистанция от 15 не е малка и 6м боло ще е по-удачния вариант,а и колегата спомена именно тази дължина.Ако беше попитал 5 или 6 боло щях да подмина.
Хубав и спокоен ден.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Rousse
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Фев 22, 2015 6:16 am

Re: Директен или Боло

Мнение от Rousse »

Заприходих и боло и директен страхотни са,но доста излети се насъбраха без хваната риба на р.Дунав ,днес ми писна и си извадих фидера и за два часа 5 платики по 300-500 и 4 морунажа половинки който направиха голям кеф с ваденето ...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”