Помощ при избора на шаранджийски въдици

Модератор: sapuna

Дани99
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Дани99 »

Добър Вечер на всички.
Имам следния въпрос от година две ловя с баща ми на платени водоеми и язовири шарани и съм много зарибен и сега искам да си купя мой собствени не постоянно да ползвам на баща ми-купих си две макари Osako Xa-10000-взех толкова голям размер защото имаме лодка и често на по големи язовири разпъваме сега идва ред на пръчките но похарчих поп голямата част от парите който бях събра и затова искам да взема някакви по евтини пръчки и сам си харесал тези:http://olx.bg/ad/3-9-m-sharanski-prachki-ID54IDQ.html и сега искам да ви попитам тези пръчки струват ли си?
Благодаря предварително.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от hshopov »

Колега за 32 лева на тояга и сам можеш да се сетиш! Не очаквай много от тези въдици,но при положение,че повечето пъти разпъваш, това не означава,че няма да ти свършат никаква работа! По добре сподели с какъв бюджет разполагаш за да получиш съвет за нещо по добро!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Дани99
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Дани99 »

Еми да знам че не са хубави,но както казах нямам възможност дадох повечето пари за макари сега разполагам само с 60лв
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от hshopov »

Знам как се чустваш и как копнееш да се въоръжиш колкото може по бързо(мерака е водещ),но според мен посъбери още малко парици та да не се чудиш после какво да ги правиш ако(като) си купиш нови!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Антон Тонев »

Взел си макари с преден аванс.Дотук добре.Сега си вземи едни карпови Филстарки, от първите модели-3lbs.Колкото и да ги напъваш,няма опсност да ги строшиш.Полупараболици са,и ще ти е кеф да вадиш риби с тях.;-)
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от hshopov »

Антон Тонев написа:Взел си макари с преден аванс.Дотук добре.Сега си вземи едни карпови Филстарки, от първите модели-3lbs.Колкото и да ги напъваш,няма опсност да ги строшиш.Полупараболици са,и ще ти е кеф да вадиш риби с тях.;-)
Това също е добра идея!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Дани99
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Дани99 »

А да ви попитам каков ви е мнението за тази пръчка http://www.megafishing.bg/product/2359/ ... -3-6m.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; един приятел има такава използвана и е продава доста евтино и ще си поръчам още една нова и май ще стане какво мислите?
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от mishkata_mp »

Дани99 написа:А да ви попитам каков ви е мнението за тази пръчка http://www.megafishing.bg/product/2359/ ... -3-6m.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow един приятел има такава използвана и е продава доста евтино и ще си поръчам още една нова и май ще стане какво мислите?
По възможност гледай да са двуколенни, като начало си вземи по евтини щом мерака надделява, после ще си вемеш нещо по читаво :fishing11:
Дани99
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Дани99 »

Добре значи да взимам тази въдица но няма
да мога да взема двуколеннен вариант поради транспортната дължина.Благодаря на всички за отделеното време и на слука
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Митко Кирилов »

Заинтересувай се от пръчките на FL , триколенни, 3.6 или 3.9 м, акции 3-3.5 либри.Свържи се със Сапуна и вярвам той да ти помогне в избора както помогна и на мен.Ще останеш доволен!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Hills »

Ето ти линк да си поръчаш шарански въдици .
http://www.bulit2000.com/%D1%88%D0%B0%D ... 0%BA%D0%B8
Аз втора употреба въдици не копувам !
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от antivik »

А че аз си маам с филстарки, като тази де си я показал, само де са двуколенни и съм си доволен/верно, че може и по-добри, но за такава цена толкова :wink: / а и идеята да се свържеш със Сапуна е добра.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от shtilio »

https://akvasport.com/product/8763/shar ... -3-60.html

Виж тези въдици според мен за парите си няма по-добро , предните две които си показал са ужасно меки.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от sapuna »

Съобразявайте коментарите си със заглавието на темата.След като поразчистих ,то нищо не остана!
По въпроса - Оксиджена не става.Абсолютна тежка лигня е и отдавна съм се отказал да ги внасям.Филстара е по-добрия вариант.Ако успееш да посъбереш още малко левчета ,примерно 45-48лв/бр. може да се вместиш е тук - http://best-fishing.eu/%D1%88%D0%B0%D1% ... xt-carp-II" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Ако пък държиш на 30-левовата граница ,мога да предложа Pokee Bamboo Carp - https://www.facebook.com/44446857570322 ... =3&theater" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Във всички случаи обаче ,не очаквай чудеса!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Дани99
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Re: Помощ при избора на шаранджийски въдици

Мнение от Дани99 »

Благодаря на всички за бързите и изчерпателни отговори,мислих доста време и реших да изчакам още малко и да посабера още малко пари.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”