Tica sportera sr 6007

Модератор: sapuna

Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Tica sportera sr 6007

Мнение от petrad »

Здравейте колеги,наскоро се сдобих с три от горепосочените макари и въпросът ми е - "система "свободна шпула" с аларма" какво ще рече?
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от antivik »

Ще рече, че след като си си натаманил сопата и линията на стойката през алармата и обтегача, щракаш байтръна и шпулата остава свободна/до колкото си я от регулирал/, кога дръпне рибока кордата си се развива свободно - алармата пищи рибата не усеща съпротива, кога отпусне пак пищене.
Това е според мен...
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от shtilio »

Според мен ще рече, че трябва да има място където да се сложи батерия и когато се включи байтрънъра да пищи ( евентуално свети) самата макара.

В случая мисля, че тези нямат такава "екстра" и е просто грешка в превода / интерпретацията.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от petrad »

Благодаря,но мисля че и двамата грешите.Според мен макарата няма нищо общо със сигнализатора - относно първият пост,в смисъл мога да я сложа и само на колче без сигнализатор и пак трябва да има свободна шпула с аларма.А на самата макара няма място за никакви батерий . Нещо друго трябва да е.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от dizela_88 »

Точно такава не съм виждал , но имах едни китайци които с включен байт , при самия удар и повеждане на рибата ,вътре в шпулата нещо издава звук като звънче и ги ползвах без сигнализатор.Пробвай предполагам и при тези трябва да е това.
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от shtilio »

petrad написа:Благодаря,но мисля че и двамата грешите.Според мен макарата няма нищо общо със сигнализатора - относно първият пост,в смисъл мога да я сложа и само на колче без сигнализатор и пак трябва да има свободна шпула с аларма.А на самата макара няма място за никакви батерий . Нещо друго трябва да е.
В такъв случай, може ти да си първия открил какво означава системата с аларма, явно досега никой не е разбрал.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от albundi29 »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=79&t=13300" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; Чети мнението на Сапуна!!!
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от petrad »

Може и да не съм първият открил системата с аларма за тиките,но поне не се изказвам неподготвен.Да кажа какво означава,има една пластинка която издава звук като аванс и това е за тези макари.Благодаря за всички верни и теоретични отговори.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от antivik »

Само някой ако може да ми обясни тази система с пластини и звънци, как ще действа и как ще алармира при отпускане...при опъване е ясно, но при отпускане не мърда ни шпула, ни аванс, ни макара....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от petrad »

antivik написа:Само някой ако може да ми обясни тази система с пластини и звънци, как ще действа и как ще алармира при отпускане...при опъване е ясно, но при отпускане не мърда ни шпула, ни аванс, ни макара....
Явно са го предвидили само при рън с издърпване на аванса.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от sapuna »

http://www.aliexpress.com/item/TOKUSHIM ... 53674.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от antivik »

Явно е няк`ва нова измишльотина... :smt017
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от sapuna »

Ето още един вариант

Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от petrad »

Става въпрос за тази Тика http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6407" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; по нея няма нищо подобно.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Tica sportera sr 6007

Мнение от sapuna »

Знам за коя иде реч.Дадох горните два примера ,за да разбереш че Спортерата освен по-шумен аванс няма нищо друго.Така е преведено от чуждите сайтове и така си върви ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”