Препоръка за байткаст макара ?!

Модератор: sapuna

ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от ЖАБИ-2 »

Колеги, препоръчайте някой модел за около 150 лв, но да си ги заслужава... някой да ползва тази например:
http://e-fish.bg/product/2017/okuma-alumina.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Последно си бях взел някакъв пласмасов боклук наречен Byron Cast Control, който се справи с една рибка 3 кг, после с една 5 и на третата, която беше 2-3 кг нареждача на влакното се разпадна... а и драг-а като че ли е далеч от 15-те либри, които му дават по спецификация.
Всеки съвет ще ми е от полза... :fishing3:
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от аксел »

лично аз ползвам Дайва Татула Тайпер 100 с предвка 8/1 за лява ръка,доволен съм,имам няколко сомчета на нея,но определено не е за риби над 10кг.......апропо,как се представят Куантум Кабо макарите?Успех в търсенето.
валатът не най-лошото нещо на света
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от топлия »

За този раздел само американско. Пробвай с pinnacle. За мен е много добро. Има го в ebay
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от Д.Граховски »

Значи колега, ако ще го ползваш за по-големи риби (макар, че това няма пряко отношение към макарата), както и по-тежки примамки, задели още някой лев и си вземи едно Abu Garcia Ambassadeur C4 и си свиркай. Минал съм по твоя път и сега съм изключително доволен, примамки от сорта на 20-тина грама си ги мятам доста прилично (след трейнинг разбира се), здрав е, лесен е за поддръжка, лесен е за използване.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от ЖАБИ-2 »

Благодаря за съветите - хич не е лоша идеята на Д.Граховски .... Abu Garcia Ambassadeur C4 е малко по тежичко от макарите за които си мислех, но определено си заслужава, още повече че примамките, които ползвам са 20-100 гр. и предполагам няма да е проблем постигането на добра дистанция. Гледам че има и модел С3, малко по-евтин и с по-малко предавателно число... незнам дали само това му е разликата !?
Колега аксел, относно Quantum Cabo - ползвам 3 такива спининг макари модел PTs 40 - само суперлативи ми се въртят в главата - правени са за солена вода, уникално издържливи... преди 2 години борих сом 50 кг с най-старата от 3-те макари - към 2 часа борба и аванса на макарата си пееше като че ли е нов - не показа признак на слабост или умора за разлика от мен :) Определено Cabo си заслужава!
Последно промяна от ЖАБИ-2 на Вто Юни 23, 2015 4:35 am, променено общо 1 път.
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Препоръка за байткаст макара ?!

Мнение от Д.Граховски »

Направо при тия грамажи на примамките взимай С4-та, особено ако става дума за джъркове. И на мене ми беше тегаво да се разделя с паричките, ама сега съм доволен и щастлив.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”