ПОМОЩ!!!

Модератор: sapuna

Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

ПОМОЩ!!!

Мнение от Константин-Динков »

Здравейте рибари, мисля да си вземам въдица и макара за сом. От град Русе съм и ходя почти винаги на река Дунав. Там се закача много по-дъното затова ми трябва здрава въдица и има доста хубави екземпляри от вида за който ще ходя за риба. Сега имам въдица за сом, хубава е долу горе. Макарата ми обаче се развали и сега мися да си взема. Бюджета ми за макарата ми е 50 лв и ми е доста важно за сега. Все пак мога да си ползвам още въдицата но за в бъдеще имам планове да си взема някоя хубава пръчка. Няма да ходя за големи екземпляри, максимум 10 кила. Качеството е много важно и немога да отпусна повече пари. Понеже не съм много запознат с марки и качеството, и разбира се какво трябва една макара и въдица да притежават. Четох някакви неща една макара какво има в нея, но още не съм разбрал нищо. Обяснете ми най-важното за макарите и въдиците за различни видове риби. А няма да е лошо ако може и да ми кажете хубави марки за въдиците и макарите.

НАСЛУКУКА :fishing2: и благодаря за отделеното време!!!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от dantho.mihov »

Константин-Динков написа: ... Обяснете ми най-важното за макарите ...
Здравей !
Колегите от Русе най-добре могат да те насочат към нужните ти такъми, защото познават условията. Но мога да ти посоча някои важни характеристики на макарата.
- Драг на макарата - мисля, че под 5 кг. няма да ти върши работа.
- ролка на бигела и шайбите на аванса. При по-скъпите модели тези детайли са изпипани и гарантират правилната им работа.
За посочения ти бюджет не се сещам за такава макара.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от chirusa_bg »

Колега, промеми си заглавията на темите. Заглавията трябва да са ясни и значещи.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от ORadev »

Макара ,,Титан,, Видракс големите размери,без аванс.Успех :fishing6: :fishing6: :fishing6:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от sapuna »

Константин-Динков написа:Няма да ходя за големи екземпляри, максимум 10 кила.
Ако знаех това как да го oвладея и аз ... :D
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от Port_Royal »

sapuna написа:
Константин-Динков написа:Няма да ходя за големи екземпляри, максимум 10 кила.
Ако знаех това как да го oвладея и аз ... :D
Ще можеш,като овладееш силата,джедай. :roll: :drinkers: :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”