Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Модератор: sapuna

forevera
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 4:05 am

Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от forevera »

Здравейте, на всички.Нов съм, както във форума ,така и в риболова(извинявам се предварително за някаква огромна грешка допусната в следващите редове).Начинаещ рибар се водя (нямам много опит,нямам и собствена въдица) и предимно ловя с някоя "съседска".Но мисля, че се запалвам по риболова и искам да си закупя своя.Както сами се сещате не разбирам почти нищо от телескопи и макари.Но няколко дена четох, рових се (не че разбирам вече), но съм си харесал телескоп и макара.
Телескоп 3.40m
Макара FLSP2000
Да кажа и за какво ще се ползва въдицата.Ами най-вече ходя на язовир/чета , където има: шаран , амур , каракуда(предимно до 3-5кг риби).Като предимно ловя на плувка (да речем на 6-13 метра от брега) и рядко на дъно (15-25 метра).За протокола.. нямам възможността да видя и пипна нито макарата,нито телескопа на живо :(
Имам няколко въпроса:
Удачни ли са тази макара и този телескоп за подобен вид риболов(и ако не са някаква насока да ми дадете към по-удачни)?
Ако стават... Някакво мнение добри ли са?(Като марки, ако някой има вземане даване с тях нека сподели).
И последно.Да речем, че съм уцелил някакси "въдицата".Ще мога ли да я ползвам и на други водоеми като реки например.
Благодаря за отделеното време предварително.И се извинявам ако съм поредния нууб, нърд и т.н който ви занимава с глупости, но моля за малко помощ.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от hshopov »

Колега, защо да не ти свършат работа?! Щом си ги харесал! Аз бих избрал мач на 3 колена,но всичко опира до средства така,че...
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от niko_tod »

По добре го вземи на 3.80 , има много повече предимства.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от ORadev »

+ 1 за мнението на колегата.Успех :drinkers:
forevera
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 4:05 am

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от forevera »

Благодаря за мненията.Значи въдичката става?Не съм гледал мач прътите, защото гледам тр.дължина да е около 60-70см.Като цяло бюджета ми е 90-100лева за макара+телескоп.А относно дължината гледах да е около 3.3-3.5м с оглед на това да нямам проблеми със замятането около дървета и храсти , но ако по-дългата е по-добрия избор ще взема нея.
Последно промяна от forevera на Съб Авг 22, 2015 11:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от sapuna »

Една Lake Trout 4m и SP ,но размер 300 ,около 90/95лв похарчени и си цар!В този ценови клас ,с тази макара имаш варианти за много по-качествена сопа от това Осако!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
forevera
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 4:05 am

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от forevera »

Този lake trout 4004 в България не намирам от къде мога да си го закупя(излизат ми само румънски сайтове).Намерих само на едно място модел 4503 4.5м на цена 80+ лева. :roll:
petrov_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 29, 2011 5:27 pm

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от petrov_mm »

Предложението на sapuna е най - доброто. Аз имам същата въдица и макара ФЛ закупени от него и съм много доволен. Удоволствие е да се лови с тях.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от hshopov »

forevera написа:Този lake trout 4004 в България не намирам от къде мога да си го закупя(излизат ми само румънски сайтове).Намерих само на едно място модел 4503 4.5м на цена 80+ лева. :roll:
От Sapuna бре :D ! Пиши му едно лично и готово :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
forevera
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 22, 2015 4:05 am

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от forevera »

Писах на sapuna , разбрали сме се.Но се разколебах да си взема прът онлайн(в смисъл без да съм го пробвал в ръката си).Няколко причини са, няма да ги изброявам.Както и да е след обиколка по магазинчетата при мен, се спрях на ето това цък.Човека в магазина ми каза, че била много добра пръчката и никой не се бил оплаквал от нея-даже били я хвалели.Моля за мнение от някой за марката siweida при въдиците.Освен че е китайска нещо по-значимо?Четох някъде , че макарите им били големи боклуци, но прътите ставали.Не съм си я избирал точно тази марка, просто това можех да пробвам как ми седи в ръката и ми допадна доста.А иначе от Osako се отказах.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от hshopov »

На сапуна , реклама няма да му правя но винаги съм получавал това , което съм очаквал и каквато е казвал, че е. Ти си знаеш най добре. Успех с избора.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от Ачо ♣ »

forevera написа:Писах на sapuna , разбрали сме се.Но се разколебах.......
......И си направил голяма грешка!
От личен опит мога да ти кажа, че предлаганата сопа от Митака/ sapuna/ е в пъти по-добра от, сори за израза, този кол, който си избрал!!!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ/съвет при избор на телескоп и макара

Мнение от sapuna »

Момчета ,всеки си има предпочитания.Изказах своето мнение и посочих с какво мога да помогна.Колегата така си е решил и така е направил.Важното е да ни доставя удоволствие хобито.
Честити и уловисти придобивки ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”