шимано или риоби?

Модератор: sapuna

bekama_89
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 7:54 am

шимано или риоби?

Мнение от bekama_89 »

Колеги свеждам избора между две макари които ме кефят много размер 2000 и 2500 ето линкове да изкажете мнения :)
ЩЕ ГИ ПОЛЗВАМ НА РЕКА :)
шимано : http://best-fishing.eu/%D0%BC%D0%B0%D0% ... -catana-rb" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

2500 размер.

и риоби: http://megafishing.bg/product/1286/maka ... usima.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; 2000 размер.

1000 да не доиде малка, с 5 метра болонеза ще се ползва мерси на отзовалите се колеги.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: шимано или риоби?

Мнение от azareus »

Ползвам съм и двете макари, като определено по-доволен останах от Екусимата. Специално за Екусимата няма никакво значение дали ще е 1000 или 2000 (разликата е само в шпулата и то минимална).
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: шимано или риоби?

Мнение от mesket4eto »

Щом е за боло аз бих ти препоръчал Катаната, година и половина връткам такава и не е мръдната, макарата има уникално плавен ход.
Имал съм и Екусима в размер 1000 - много бързо се появи осезаем луфт в ротора и значителен луфт в дръжката - поради това, че лагерчето хлопаше буквално в леглото си.
Ако теглото на макарата не ти е проблем, помисли си за Аплаус - същите лагери като на Екусимата, но доста по- стегната макара с по- малко луфтове.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
bekama_89
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 7:54 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от bekama_89 »

Стремя се до към 70лв за макара може да предлагате и други риобита които сте ползвали :)

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... d_brand=64" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: шимано или риоби?

Мнение от NITro`bE »

Ryobi !
Ниският клас на шибано за нищо нестават
  • Изображение
TT България 2011
smayli
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Мар 20, 2011 6:10 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от smayli »

Две ръце за RYOBI.. :)
bekama_89
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 7:54 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от bekama_89 »

Ecusima или сте за някоя друга, чета за някъкъв луфт се появявал в дръжката имали повод за притеснение по принцип не съм много претенциозен
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: шимано или риоби?

Мнение от svetlio86 »

А защо не пробваш ето това: http://megafishing.bg/product/964/makar ... -2000.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Имам я и съм много доволен!! Ползвам я за мач!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от Bai Dobri »

Фен съм на Shimano и почти всички макари са ми такива, но и аз признавам, че в ниския клас не са конкуренция на Ryobi. Просто съотношението цена/качество при последните е доста по-добро.
Ей такова макаре имах на 6м. болонеза и си беше супер читаво:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=980" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
bekama_89
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 7:54 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от bekama_89 »

Мерси колеги нека които е ползвал или държал ескузимата 2000 да сподели преки наблюдения.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: шимано или риоби?

Мнение от rap66 »

azareus написа:Ползвам съм и двете макари, като определено по-доволен останах от Екусимата. ...
mesket4eto написа:Щом е за боло аз бих ти препоръчал Катаната, година и половина връткам такава и не е мръдната, макарата има уникално плавен ход.
Имал съм и Екусима в размер 1000 - много бързо се появи осезаем луфт в ротора и значителен луфт в дръжката - поради това, че лагерчето хлопаше буквално в леглото си....
Явно решението ще трябва да е твое. Както и се очакваше, дори и тези дето са ползвали и двете имат различни мнения. Това за лагерите на Екусимата е вярно, само този на бигела е по-качествен. Ако аз бях изправен пред тая дилема, взимам Шиманото, за 3-4 лв. му слагам 2 китайски лагера на короната (дръжката, бъди сигурен че ще са същите или по-добри от тези на екусимата) :D
vjd_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:13 pm

Re: шимано или риоби?

Мнение от vjd_1972 »

Shimano от Stradic нагоре иначе е безмислено в ниския клас.
Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Re: шимано или риоби?

Мнение от to6ko_lo6ko »

Имам и ползвам и двете макари. Екусимата е страхотна. Моята е с размер 2000 и е монтирана на боло Трабуко Титан 5метра и е супер балансирана. Пепоръчвам Екусимата!!!
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: шимано или риоби?

Мнение от ionko_terziev »

За да те объркаме тотално:tica aries gr 3000 h..
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: шимано или риоби?

Мнение от mesket4eto »

Интересно, всеки предъвква стария лаф, че Шиманото е боклук в ниския клас, а никой нищо конкретно не написа защо Екусимата е по- добра от Катаната? Да не говорим пък, че Екусимата е в най- ниския клас и е най- евтината макара на марката Риоби, докато Катаната не е :mrgreen:
Първата ми макара за спининг беше Екусима, никога повече не бих си взел, за няма и месец почнаха проблемите, които съм описал по- горе, калпава бройка ли беше не знам..... :fishing1:
ionko_terziev написа:За да те объркаме тотално:tica aries gr 3000 h..
Това е много хубава, високооборотна макара, с безконечник на редача, чудесен избор за боло.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”