Имате ли си любим бранд?

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Имате ли си любим бранд?

Мнение от isavkov »

Хей колеги, имате ли си любим бранд за риболовни такъми?
Независимо какви, просто на кои се кефите като цяло и защо? :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от chirusa_bg »

Имам си един -два за куки, един -два за плувки, един - два за макари и тн.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от isavkov »

chirusa_bg написа:Имам си един -два за куки, един -два за плувки, един - два за макари и тн.
сподели ги :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Димитър Чаушев »

Моля преведи на един Българин който не знае какво е "бранд " !!!!!!???
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от isavkov »

бранд = марка.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от oneillbgm »

Първата ми сериозна въдица от дете беше ДАМ. Оттогава съм влюбен в марката и ми е любима. Има богат асортимент на всичко необходимо, нужно ми за риболов. ДАМ и произволните и брандове МАД и МАДКАТ. Харесвам и използвам също въдици на Дайва. Лодка на ФОКС. Общо взето и други производотели, но предимно ДАМ.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Димитър Чаушев »

isavkov написа:бранд = марка.
Ха! !!! Имало Българска дума :wink:
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от bachoivo »

По-добре не питай такива въпроси, че ще стане /обикновено така се получава/ за и против две определени марки. В смисъл или ползваш тия две марки или нищо не става от тебе :D :D
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Chromeo »

Те нещата са си китайски дето ми допадат само дето всеки си ги кръщава както иска, така че няма смисъл да изброявам марки. Напоследък съм на Prologic и Ryobi вълна, обаче Prologic-a ми идва малко по нагорнище с тези цени на БГ-дилъра(за разлика от всеки друг в Европа)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Павел Иванов »

Димитър Чаушев написа:
isavkov написа:бранд = марка.
Ха! !!! Имало Българска дума :wink:

Ъхъ , аслъ как тука :
Дразнят ме чуждиците в българския език. Например "толерантност ". Какво не ви харесва в българското " през кура ми е " ?
:)
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от miro253 »

Аз, макар и неволно се превръщам в Тубертинец. Още не са се справили с мачовите влакна и вносителите у нас не предлагат плувките им.
Monovbg
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 6:20 pm

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Monovbg »

Понятието бранд, всъщност, много често се бърка с търговска марка или с лого, като разликите са съществени и е хубаво всеки да ги знае. За наличие на бранд можем да говорим, когато даден продукт, производител или компания значително се откроява както на пазара, така и в съзнанието на своите потребители най-вече, влияейки върху тяхното съзнание непрекъснато, благодарение на визуалните комуникации чрез т.н. бранд точки на контакт (touchpoints) . Един бранд може да бъде представян всяка година с различно лого, което да претърпява както малки, така и големи промени.
Търговската марка, от своя страна, може да бъде знак, дизайн на дадена стока, както и форми на експресивност, които са както казваме "запазена марка" на даден бранд. Например бутилката на брандът Кока-Кола е запазена марка на компанията. Не може някой просто да реши да произвежда каквото и да било в същата бутилка.
I'm loving it. също е пример за търговска марка, пробвайте да си сложие подобен слоган на ваш продукт и ще разберете за какво говоря.
Объркването между бранд и марка се получава заради французите, разбира се. Те обичат да използват тази дума като синоним, когато говорят за автомобилни брандове. Всичко, което се е наложило на пазара и в съзнанието Ви, вече е бранд, това не са само стоки, всичко може да се брандира, дори диалекта от северозапада. Всички тези фактори, а и много други образуват т.н. бранд идентичност - това, с което брандът се откроява. Например, когато чуете Мерцедес веднага го асоциирате с лукс, комфорт и висока цена и т.н., а за да се позиционира по този начин брандът в съзнанието на потребителите са използвани мнго техники от т.н. ИМК (интегрирани маркетингови комуникации).
Та да се върнем на въпроса, логично е любимите ни брандове да са тези, които постоянно "говорят" със своите потребители, а това са Daiwa и Shimano, няма какво да се лъжем, така че бих казал, че към момента те се справят най-добре със своя brand awareness и brand positioning. А може би търговска марка на Daiwa при макарите е air rotor, който Шимано няма как да копира, както визуално, така и по име и респективно Aerowrap системата за полагане на влакното е пример за trade mark при Шимано.
Ако греша, което е напълно възможно, защото съм много млад, можете да ме коригирате, даже ще се радвам !
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от Sorcerer »

Да имам любими марки , това са : Tubertini , Colmic , Milo , Maver , Daiwa ... Доколкото ми позволяват финансовите възможности , се старая да не правя компромиси в избора си на риболовни такъми !
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от аксел »

. А може би търговска марка на Daiwa при макарите е air rotor, който Шимано няма как да копира........и по-добре да не го прави,че много се чупи,а пък фирмата не го предлага като резервна част.........
По темата,много съм влюбчив та някои от тях разбира се са Шимано/но не за европейския пазар/,Колмик,Х-Зога,с носталгия си спомням Силстар от едно време и др.
валатът не най-лошото нещо на света
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Имате ли си любим бранд?

Мнение от kevlar »

За макари Шимано и Дайва, за пръчки - Гарболино, МАП, Шекспир
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”