Daiwa BG-60

Модератор: sapuna

Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Daiwa BG-60

Мнение от Антон Тонев »

Новата ми играчка.Продадох Пена, и го замених с Дайвата.
Всичко в тази макара е добро, ама наистина добро.Търсих я доста време но я намерих.
Няма да се впускам в подробности-снимките казват всичко
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от lusienn »

Виждах по София такива,не помня къде-искаха им по 80 лв за бройката.

Миналата година пък дойде едно момче на Искъра с 2 такива,останали от Баща му спомен но каза че няма да ги продава,не че разбираше

какви са но му били Сантиментален спомен със едни стари пръчки.

Даже не пускаше аванс отпред-личеше му че Нищо не разбира,иначе да бях ги взел и Аз.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Антон Тонев »

То за 80лв,60-ката си е направо подарък.В момента в продавалника има 13-ки, на 80лв.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от lusienn »

Някъде по Сергия ги мерках,ама то се гледа като имаш пари за харчене.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Павел Иванов »

Daiwa BG е единственият модел на марката който се произвежда все още , ако и за сефте да се е пръкнал през седемдесетте . Това си е една доказана макара за тежък риболов с безброй фенове по цял свят . Не случайно се произвежда все още . Интересно че нова си е на същата цена както преди десет години , между 100 и 120 долара . Да ти е честита и да я ползваш дълго по предназначение .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от кирил великий »

Откъде може да се закупи такава Дайва - мисля че ще е по-добро решение от Пенн? Обаче с резервна шпула :roll: :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Bigmarlin »

Амазон,ибей Но като гледам са без втора шпула А за една такава търсят 30 долара без шипса
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Митко Кирилов »

Да ти е честито, колега!
Същата макара, закупена през 1986 г от Линц, Австрия на промоционална цена от 22 щ.д., ползвам и до днес! Преди няколко дни я смазах и подготвих за новия сезон.С нея упражнявам само и изключително морски риболов: ловя на дъно кефалови и само тя може да каже колко риби съм извадил с нея.Нищо не съм сменял, само смазване и затягане периодично на винтовата връзка в долната част на вертикалната ос. Външно си личат годините, но и досега е перфектна!
Много и големи риби да извадиш с нея!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Антон Тонев »

Митко Кирилов написа:Да ти е честито, колега!
Същата макара, закупена през 1986 г от Линц, Австрия на промоционална цена от 22 щ.д., ползвам и до днес! Преди няколко дни я смазах и подготвих за новия сезон.С нея упражнявам само и изключително морски риболов: ловя на дъно кефалови и само тя може да каже колко риби съм извадил с нея.Нищо не съм сменял, само смазване и затягане периодично на винтовата връзка в долната част на вертикалната ос. Външно си личат годините, но и досега е перфектна!
Много и големи риби да извадиш с нея!
Полезна информация.Мерси колега.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Митко Кирилов »

Видях, че си от Кърджали, колега,
Очаквам инфо за хванати и извадени големи сомове с тази лебедка, :wink: извинете, макара :lol: от язовира!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от кирил великий »

И аз си взех въпросната Daiwa BG-60 от колега от обявите, но без резервна шпула. Така че някой, ако предлага резервна шпула, да свирка на лични!
Прикачени файлове
Снимките със скенера не са много готини, ти и една с фотото.
Снимките със скенера не са много готини, ти и една с фотото.
scan0010.jpg
scan0009.jpg
Последно промяна от кирил великий на Сря Май 04, 2016 12:06 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Митко Кирилов »

кирил великий написа:И аз си взех въпросната Daiwa BG-60 от колега от обявите, но без резервна шпула. Така че някой, ако предлага резервна шпула, да свирка на лични!
Колега,
Като притежател на същата макара и аз имам интерес към закупуване на резервна шпула /при покупката нямаше такава!/.
Ще бъда благодарен, ако получа информация откъде мога да я закупя или предложение за закупуване.
Благодаря предварително!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от кирил великий »

Абе, нямам никакъв опит с купуване по сайтовете от чужбина - дано някой ни види проблема, че ни трябва по една резервна шпула, и даде някаква идея!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Daiwa BG-60

Мнение от Антон Тонев »

Аз като я взех,говорих с френда дето ходим за риба за направата на резервна.Според него не е проблем да се направи,но се изисквало някаква по специална фреза.Тук в Кърджали,няма подобна.Може да разпитате по Софето.Навремето Баща ми си беше направил за едно Реле,и за Едно Ryobi,така,че не е невъзможно според мен.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Daiwa BG-60

Мнение от кирил великий »

Антон Тонев написа:Аз като я взех,говорих с френда дето ходим за риба за направата на резервна.Според него не е проблем да се направи,но се изисквало някаква по специална фреза.Тук в Кърджали,няма подобна.Може да разпитате по Софето.Навремето Баща ми си беше направил за едно Реле,и за Едно Ryobi,така,че не е невъзможно според мен.
Сигурно може да стане, майстори има, всичко могат да изработят, но все пак, ако някой има идея за оригинални шпули как да се доставят, хубаво е да сподели и да помогне. Искам на едната да имам плетено влакно навито, а на другата качествено монофилно. Имам си конкретни задачи да изпълнявам с тая яка макара. Търсех Penn, но твоята тема точно за тази Дайва ми измени мнението. Ето темата, в която казвам защо ми е подобна яка макара.

viewtopic.php?f=132&t=90915
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”