Какво мислите за новата ми придобивка?

Модератор: sapuna

driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

Здравейте колеги! Става въпрос за пръчка Formax Winner Carp 3.60m/3lb на 3 части и макара Haibao според кутията и Hiboy според написаното на макарата, модел F4 50R с 6+1 лагера и заден аванс. Доколкото разбрах от Гугъл, пръта е изработен от композит, а водачите от алуминиев оксид. Нямах възможност да избирам, донесоха ми ги долу-горе на половин цена(нещо като подарък). Имате ли някакви наблюдения върху изброените и биха ли си вършили добре работата като комплект. Някакви съвети при употребата им? Благодаря предварително!
driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

Тази макара май е същата, само цвета е малко по различен
http://www.haibaofishing.com.img.800cdn ... 584146.jpg
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

За какъв риболов ще ги ползваш,ако е за шаранджийски ориентирай се към друга макара.
driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

a4koy написа:За какъв риболов ще ги ползваш,ако е за шаранджийски ориентирай се към друга макара.
Ами хич не знам за какво да я ползвам.. защо не става за шаран и за какво става?
Прикачени файлове
Pixlr_20160518155137606.jpg
Pixlr_20160518155219251.jpg
Pixlr_20160518155040349.jpg
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

Малка е шпуличката и пр.число е голямо.Циганите ловят шарани и каракуди на пружина с такива макари защото не разбират.0.30 200 метра ? В повечето случаи тя ще е 0.35 0.36 реално може и повече и ще събереш колко 150метра .Колко ще гхърлиш? Ако гониш дистанция 80 метра съм на 90% сигурен ,че няма да я достигнеш.Апък ако живот и здраве аха...и късмет ти удари на 50тина метра някои 6 7 кг и нагоре,оже и да не го извадиш с нея.Нищо от проба глава не боли :)
driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

Ами гледам, че доста хора ловят с подобни и затова реших да попитам. Добре, няма да я ползвам за риболов на шаран, а става ли да се ползва за друг риболов или не струва? Да я махам, ако е така?! А относно пръта проблем ли е че е композит(чупи ли се лесно и т.н.) и с водачи от алуминиев оксид вместо SIC? Плетените влакна могат ли да се ползват на такъв прът?
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

Виж са пич на евтина пръчка няма значение какво пише никога не слагай плетеняк, тва което пише мн често не отговаря на истината.
Композитните пръчки като цяло са по здрави от карбоновите но и са много по тежки, реално всяка пръчка ще ти извади голям риба , важен е строя, акцията и кефа най вече.
За макарата не се обиждай ама си е пълен ташак толкова голяма с заден аванс. Би могъл да я ползваш по платените за шаран, там масовите риби са до 3 кила а останалите са бонус и то рядко срещан, там повече от 50-60 метра няма да са ти нужни да мяташ.
Моя съвет е продай я чисто нова и си купи нещо по добро като 6000 ти е минималния размер за шаран но с преден аванс задължително.
От тук нататъка сам решаваш
driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

Да и аз знам че е по добре с преден аванс..ами явно ще я махам. Благодаря, че ми помогнахте да реша!
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

Пръчката за тия пари бива,аз също съм с подобни колове ,но са по добре от доста телескопични и различни видове пръчки.Ама толкова пари имах и толкова разбирах,сега освен за сом да ги ползвам,но не е моя риболов.С времето реших че искам по меки,леки и тънки пръчки.Макарите поне 500м 0.30 (но 0.30 измерено,а не надписано на макарата)
driskobeats
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 9:32 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от driskobeats »

a4koy написа:Пръчката за тия пари бива,аз също съм с подобни колове ,но са по добре от доста телескопични и различни видове пръчки.Ама толкова пари имах и толкова разбирах,сега освен за сом да ги ползвам,но не е моя риболов.С времето реших че искам по меки,леки и тънки пръчки.Макарите поне 500м 0.30 (но 0.30 измерено,а не надписано на макарата)
Защо е нужна 500м. корда при положение че изхвърляш 80-100м? И акция от 60-120г. какво ще рече, добре ли е, зле ли е? Замислих се понеже гледам, че на повечето шаранджии акциите са им по-големи. Мерси!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от isavkov »

За парите си, пръчката не е отчайващо зле, но за всеки случай не я насилвай с шарани по големи от 3-4кг.
Макарата не става. Дълги обяснения не са нужни, просто не става ..

Като цяло, запомни че от Formax нищо добро не излиза..
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

isavkov написа:За парите си, пръчката не е отчайващо зле, но за всеки случай не я насилвай с шарани по големи от 3-4кг.
Макарата не става. Дълги обяснения не са нужни, просто не става ..

Като цяло, запомни че от Formax нищо добро не излиза..
Ти с колко въдици или макари на формакс си ловил че изказваш компетентното си мнение ?
Питам не за другото а щото ползвам булет на формакс и в тоя ценови клас няма по добра макара за какъвто и да се сетиш риболов без плувка .
Даже съм се спрял на формакс елит мач за мачова макара, която за 70 лв е също адски добра.
С няколко думи формакс правят доста прилични макари които са мильон пъти по добро от прехвалените ви FL-и, Хай прас бао, и чунг чанг дзън марки :D
Пръчките не са им кой знае какво признавам си,никога не съм харесвал нещо тяхно, но за композитна въдица,ще си вади и риби по 10 кг и нагоре без окото да му мигне, но като цяло качеството, изработката и теглото на пръчката са много далеч от най добрите на пазара
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от isavkov »

Нека да изясним нещо:
1. фЛ-и, хай-май-осако и такива глупости не ползвам.
2. имам макара формакс, която навива ужасно и и влиза влакно под шпулата...

Slavi_82 написа:
isavkov написа:За парите си, пръчката не е отчайващо зле, но за всеки случай не я насилвай с шарани по големи от 3-4кг.
Макарата не става. Дълги обяснения не са нужни, просто не става ..

Като цяло, запомни че от Formax нищо добро не излиза..
Ти с колко въдици или макари на формакс си ловил че изказваш компетентното си мнение ?
Питам не за другото а щото ползвам булет на формакс и в тоя ценови клас няма по добра макара за какъвто и да се сетиш риболов без плувка .
Даже съм се спрял на формакс елит мач за мачова макара, която за 70 лв е също адски добра.
С няколко думи формакс правят доста прилични макари които са мильон пъти по добро от прехвалените ви FL-и, Хай прас бао, и чунг чанг дзън марки :D
Пръчките не са им кой знае какво признавам си,никога не съм харесвал нещо тяхно, но за композитна въдица,ще си вади и риби по 10 кг и нагоре без окото да му мигне, но като цяло качеството, изработката и теглото на пръчката са много далеч от най добрите на пазара
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

driskobeats написа:
a4koy написа:Пръчката за тия пари бива,аз също съм с подобни колове ,но са по добре от доста телескопични и различни видове пръчки.Ама толкова пари имах и толкова разбирах,сега освен за сом да ги ползвам,но не е моя риболов.С времето реших че искам по меки,леки и тънки пръчки.Макарите поне 500м 0.30 (но 0.30 измерено,а не надписано на макарата)
Защо е нужна 500м. корда при положение че изхвърляш 80-100м? И акция от 60-120г. какво ще рече, добре ли е, зле ли е? Замислих се понеже гледам, че на повечето шаранджии акциите са им по-големи. Мерси!
Когато имаш нужда от дистанция,но не може да я достигнеш поради малката шпула на която навиваш 300метра влакно,което ще опира по горния край на шпулата и ще дава някакво съпротивление и накрая кво правим?Отговора : хвърляме наблизо щото рибата се е изтеглила и нямаме подходяща макара.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от magnetar »

isavkov написа:За парите си, пръчката не е отчайващо зле, но за всеки случай не я насилвай с шарани по големи от 3-4кг.
Макарата не става. Дълги обяснения не са нужни, просто не става ..

Като цяло, запомни че от Formax нищо добро не излиза..
Е тук не си прав,скъпите им неща хич не са зле!Колега отгоре е споменал BULLET CAST 60,страхотна шаранджийска макара,но е около 130-40 лева.Имат доста добри попадения и при прътите,но също по висок клас.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”