Какво мислите за новата ми придобивка?

Модератор: sapuna

Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

Според мен формакс имат едни от най добрите макари в ниския ценови клас.
А и аз ползвам формакс булет 60 която за смешните 56 лв извади моя личен рекорд 11.200 шаран, но има възможност и за много по голяма риба само късмет е нужен :) Иначе булет каст 6000 също е много добра и много хвалена от шаранжийте модел :)
Тва че някой е попаднал на кофти модел не значи че всички са лоши
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

аз с тъндър 50 извадих 8кг ,но какво? то повече си зависи от кордара и пръчката
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

a4koy написа:аз с тъндър 50 извадих 8кг ,но какво? то повече си зависи от кордара и пръчката
То и най добрата корда и пръчка без добър аванс нямаш големи шансове, при положение че борбата с една голяма риба ти е поне
половин час няма как да разчиташ на това да я държиш само на пръчката рибата .
За съжаление много пъти съм се убедил че евтините марки от тъпа на hiboy,osp,haibao, филстар евтините модели и т.н, нямат никакъв аванс
по точно аванса по никакъв начин не е плавен и равномерен, аванса работи когато си иска, отпуска кордата на степени и много често рибата просто къса и най здравото влакно. Така че за мен макарата е най важния компонент. Пръчки има всякакви и филстарите дето се продават по 30-35 лв вадят риби също скъпите модели. Да вярно че ако отидеш на някой водоем пълен с риби от типа на богров и на най тъпата макара ще извадиш риба ако имаш добри умения,просто като макарата е мъка, се губи кефа от риболова
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от a4koy »

Не си много прав,ако пръчката ти е по мека няма да ти скъса, а ще огънеш върха.Всяка макара си има аванс ,въпроса е напрежението при драг-а.Ако навиваш както трябва може с почти разхлабен аванс да задържиш рибата,като придържаш шпулта с пръст.Има много филми в интернет след като изпробваш няколко метода ще си направиш извода сам,че аванса не ти е толкова важен.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

Пак ти казвам то има много методи на вадене даже и на притискане на кордата към пръчката с пръст като изтегляш рибата и усетиш ли силна съпротива пускаш и аванса пак работи, но се губи кефа. Даже рибата много често като се опиташ да я изкараш да вземе въздух ако не успее да вземе въздух удря силно с опашката и бяга панически навътре, много често тоя момент е критичен за калпавата макара,
Та техники много, начини много, но се губи кефа риболов пълен с мизерии
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от isavkov »

magnetar написа:
isavkov написа:За парите си, пръчката не е отчайващо зле, но за всеки случай не я насилвай с шарани по големи от 3-4кг.
Макарата не става. Дълги обяснения не са нужни, просто не става ..

Като цяло, запомни че от Formax нищо добро не излиза..
Е тук не си прав,скъпите им неща хич не са зле!Колега отгоре е споменал BULLET CAST 60,страхотна шаранджийска макара,но е около 130-40 лева.Имат доста добри попадения и при прътите,но също по висок клас.
Е да, ама тука говорим за макара и пръчка, общо за 50-60лв...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Какво мислите за новата ми придобивка?

Мнение от Slavi_82 »

Прав си няма такава цена :)
А като туриш и едно влакно най евтиното е по 5-6 лв тънките сметки никога не излизат :)
Поне не и за риболов на качествени риби,иначе на всеки битак продават макари дето и за по 10-15 лв ще вадят риби по платените
но след 1-2 сезона отиваш на битака за нови пародий :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”