Да се похваля с новата тояга

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Да се похваля с новата тояга

Мнение от isavkov »

То новината е от преди месец де, но сега намерих време да се похваля.
Най-накрая, благодарение на колега от форума - благодаря братле, страшен си - успях да се сдобия с Nash Scope, 9ft, 3lb. :fishing2: :fishing2: :fishing2:
Първи впечатления - уникална пръчка, много лека и приятна за държане. Другите ми шаранджийски са Warrior S на Fox и са лекички, но тази е изключително лека. Почти не се усеща че държиш шаранджийска въдица.
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender 5.jpg
FullSizeRender 3.jpg
FullSizeRender 2.jpg
А ето така стои с макарата, която ще се ползва с нея :)
FullSizeRender 4.jpg
За момента ще е с Fox EOS 7000, но по нататък ще и взема друга, понеже смятам да си билдна отделен втори комплект Nash Scope въдици и Nash BP-6 Fast Drag макари.
Само дебна подходящ момент да я сефтосам с някой трофеен шарко, та да споделя и пълните си впечатления от нея. :D
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от hshopov »

Ванка за мен новината не е нова( Ицо наистина е голям пич) ! Тук също ти пожелавам много диви емоции с това бижу! :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от kevlar »

Големи сте ласкатели вий двамцата....
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от hshopov »

kevlar написа:Големи сте ласкатели вий двамцата....
Истината трябва да се знае! Ако искаш можем да отворим тема и да плюем по Ваньо...така и така са го емнали във форума,че много пита :lol:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от fozi073 »

Да ти е честита колега , много емоции ти пожелавам с нея.
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от tzetzo62 »

Да ти е честита и само големи и борбени риби!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Slavi_82 »

Пръчката изглежда доста изпипана :) Поздравления за новата придобивка :)
Аз пък мисля да направя скоро двойно сефте :) Хем на макарите хем на другата шаранджийка на която още и етикетите не съм и махнал :D
Te нали са много маркови затова съм много сантиментален към тях :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Don4o_62 »

Аз нищо шаранджийско не видях в тая пръчка ама карай,щом казвате,така да е,повече ми прилича да става за река на тежко,освен 3 лб. какво и е друго шаранджийското,ако може да се поясни....примерно каква дистанция може да постигне и т.н.,като не говорим за фидер хранилки,та ми стана интересно и питам
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Slavi_82 »

Абе и на мен ми се видя малко къса ама нали сме умници са имаме нет за всичко та се оказа че пръчката е 2,74 м дълга и тия футове, инчове
и либри Англичаните да си ги заврат да не кажа къде.
Според мен пръчка с подобен размер или е много стара или е за друг тип риболов.
Давам прост пример с пикерите , те понеже са по къси рядко се намират хора дето да ги ползват. така че и тук има някъде уловка :)
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Димитър Чаушев »

:lol: това са шаранджийски пръчки от секаде хайде за да не "чукам "излишно по клавиатурата както каза колегата, имате нет, проверете :wink:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от kevlar »

Slavi_82 написа:Абе и на мен ми се видя малко къса ама нали сме умници са имаме нет за всичко та се оказа че пръчката е 2,74 м дълга и тия футове, инчове
и либри Англичаните да си ги заврат да не кажа къде.
Според мен пръчка с подобен размер или е много стара или е за друг тип риболов.
Давам прост пример с пикерите , те понеже са по къси рядко се намират хора дето да ги ползват. така че и тук има някъде уловка :)
От известно време, следя написаното от теб, човече, големи глупости пишеш!! Но, поне за едно си прав, простия ти пример, наистина е такъв!
Nash Scope, е проектирана като пръчка за малки водоеми, но постигнатата дистанция с нея е 155метра!!!

Don4o- тази дистанция, достатъчна ли ти е? От друга страна,нима дистанцията е единственото, което определя риболова като шарански?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа::lol: това са шаранджийски пръчки от секаде хайде за да не "чукам "излишно по клавиатурата както каза колегата, имате нет, проверете :wink:
Баааа...щом Дончо и Слави викат , че не е :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Slavi_82 »

Не съм казал че не е ..... не ми слагайте думи в устата който не съм казал
Просто ми е странно защото тва е доста нестандартен размер ВЕЧЕ.
Преди 20 години пръчки като токоз, джермина, мичел и т.н. си бяха толкова до 2,70 но и нямаше голям избор :)
Са въдици бол, размери бол..... даже няма да се учудя ако скоро направят и по 5 метра шаранджийси тояги :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от Don4o_62 »

с тая пръчка някой ако хвърли 155 м. особено от тук пишещите и яростно защитавайки я,ще си скъся кур..а с 15,5 см.
стига ми я хвалете тая спинарка, как била за вътрешни водоеми и ала бала глупости,това си е просто пръчка с дължина като едно времешните соц пръчки,само че по нова,с тая пръчка дълга като магарешки ху. й щом се хвърляло 155 м. с една истинска шаранджийска въдица 3,90м. 4 лб. колко ли трябва да се хвърля.....
а колегата щом си я харесва да си лови с кеф и да дърпа шарани,това му харесва,това си е взел
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да се похваля с новата тояга

Мнение от isavkov »

Don4o_62 написа:с тая пръчка някой ако хвърли 155 м. особено от тук пишещите и яростно защитавайки я,ще си скъся кур..а с 15,5 см.
стига ми я хвалете тая спинарка, как била за вътрешни водоеми и ала бала глупости,това си е просто пръчка с дължина като едно времешните соц пръчки,само че по нова,с тая пръчка дълга като магарешки ху. й щом се хвърляло 155 м. с една истинска шаранджийска въдица 3,90м. 4 лб. колко ли трябва да се хвърля.....
а колегата щом си я харесва да си лови с кеф и да дърпа шарани,това му харесва,това си е взел
Недей дава обещания, дето няма да изпълниш ;)
Ако си чувал за Тери Едмънд, който се слави с постиженията си в кастинга, ще знаеш че именно той е човека отбелязал 155м.
Да, аз най-вероятно няма да докарам до заветните 155м, не съм от хората с най-добър кастинг, но и не бих се напъвал да гоня дистанции над 100м, а нея ще достигна преспокойно със Scope-a.
Като цяло концепцията на Scope серията е да позволи на човек, да бъде максимално мобилен. Ако разгледаш продуките на Nash ще разбереш, за какво говоря. Отделно 6, 9 и 10ft са предимно за "дебнене" (stalking) и малки/средни язовири - за това е и толкова лека - но съвсем успешно се справят и с големи риби.
Даже е документирано как Кевин Наш хваща 48lb шаран, което мисля че е около 22кг.
https://www.youtube.com/watch?v=pLx5S2sGu_Q

А в това видео, човека хваща даже 83lb, 37кг шаран
https://www.youtube.com/watch?v=hXTMK5ltKcs
Също така са документирани и мориски риболов с нея, а както знаем там играта е доста различна.

Отделно - 4lb ти е вече спод, не толкова въдица за риболов. ;)
Всеобщото разбиране за шаранджийския риболов е да имаш тежка, дълга въдица, с която да достигаш някви безмислени дължини по 150-200-300м... За наш късмет ние нямаме язвори дето да покриват тези дистанции, като изключиш държавните язовири, но тогава просто разпъваш с лодка, а не се зориш да хвърляш от ръка.

Така че, да лека е като спинарка, ама е със силата на тежките шаранджийски въдици, каквато е и всъщност ;)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Заключено

Обратно към “Въдици и макари”