Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Модератор: sapuna

Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

Здравейте, колеги, бос съм по темата и си търся да направя две попълнения към въдиците си (да си стане сет от 3 пръта и 3 макари), като не ми се харчат луди пари.
Зная, че байтръните не се славят с особена надеждност, но са ми доста удобни, единия аванс пази пръта да не литне, другия пък да не ''литне'' рибока. Все пак съм отворен за предложения от всякакъв тип, стига да са в подобен или по-нисък ценови клас. Ловя предимно на дъно, пружина, или хранилка, като търся и далечна дистанция. Колебая се между следните 3 модела (третата най-не ми вдъхва доверие):
Изображение
FORMAX - ENDURA CARP
Риболовна макара с двоен аванс и ЧЕРВЯЧЕН механизъм;
* предпазни четки;
Перфектна за шаранов риболов;
Long Cast шпули;
* Лагери - 7+1
* Резервна шпула
Цена 75лв., капацитет 0.35mm. - 240m./ 80лв 0.35mm. - 280m

Изображение
FORMAX - МАКАРА SHERMAN CARP LC
Две авансови системи. Притечава червячна система за перфектно навиване на влакното и шпула, с която да постигате далечни дистанции. Метална дръжка, 7+1 лагера, префектен баланс и резервна шпула.
Цена 81лв капацитет 0.35mm.-370m.

Изображение
FORMAX - AVATAR FEEDER
Макарата разполага с 4 + 1 лагера, прецизна предна авансова система, широка метална шпула, механизъм Baitrunner (две авансови системи), система за перфектно редене на влакното, метална дръжка с удобна гумена ръкохватка.
Цена 84лв. Капацитет 0.20-225m
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от vito07 »

Третата е най хубава, но е малко плитка. Потърси размер 6000 , мисля беше най голям от тях.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от Slavi_82 »

Лично аз ако ловя на пружина тъй като тва не е от най шаранджийските монтажи бих заложил на по евтина макара тъй като там и рибите
най често са до 3-4 кила.
Ако държиш макарите да са фомакс ето ти едно бюджетно предложение :

http://www.bulit2000.com/formax-tornado-carp

Иначе от изброените модели за истински шаранджийски риболов шърман дистанс карп ми изглежда най добра от всичките.
С предпазители за влакното и всички екстри за модела
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

Slavi_82 написа:Лично аз ако ловя на пружина тъй като тва не е от най шаранджийските монтажи бих заложил на по евтина макара.

Иначе от изброените модели за истински шаранджийски риболов шърман дистанс карп ми изглежда най добра от всички
Засега ловя основно на пружина, но мисля да минавам на фидер или косъм, понеже пружината е малко примитивна техника, а и не е разрешена навсякъде с тия 4 куки.
Не държа да е формакс, просто тези 3те ми се сториха най-читави и подходящи за цената си.
''За истински шаранджийски риболов'' да се спра на шърмана значи ? Ако имате предложение, от което сте били доволни и сте си го спестили съм отворен за него, дори да не е формакс.
Поздрави
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от Chromeo »

Колега, виждам че сте от Пловдив. Въпросните макара ги има всичките в Bullit2000 и наскоро просто от любопитвство бях там и реших да ги врътна всичките и да ги огледам обстойно. Няма да давам предложение за нещо много по-различно от това на което си се спрял, но от всичките изброени най-много ме грабна FORMAX - BULLET CAST 60. За Шърмана има най-много отзиви в нета и то положителни, но мен лично повече ми хареса BULLET CAST 60. По-добре иди и ги вземи в ръка.
П. П. Отидохме с един приятел с ясната идея да си купи два Шърмана, обаче му вкарах идеята да завърти BULLET CAST 60 и тогава започна едно чудене, мислене, дилеми и накрая не успя да реши, ядоса се и искаше да си тръгваме от магазина :D Всичко приключи с 2х Ryobi Proskyer Noes :D :D :D
catch a fish or die trying !!!
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

Chromeo написа:Колега, виждам че сте от Пловдив. Въпросните макара ги има всичките в Bullit2000

Точно там ги гледам, но и да ги въртя едва ли ще разбера нещо, освен дали се въртят плавно, и дали има луфт назад при стоп.
Ще ходя в скоро време да взимам нещо от там, но реших да попитам първо тук, засега питането е безплатно, макар и дразнещо :)
btw: bullet cast-a е почти двойно по-скъп :), което ми е проблемно, но нормално да е по-добър.

Втори път чувам добро за Шърман-а, май той ще е...
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от magnetar »

Chromeo написа:Колега, виждам че сте от Пловдив. Въпросните макара ги има всичките в Bullit2000 и наскоро просто от любопитвство бях там и реших да ги врътна всичките и да ги огледам обстойно. Няма да давам предложение за нещо много по-различно от това на което си се спрял, но от всичките изброени най-много ме грабна FORMAX - BULLET CAST 60. За Шърмана има най-много отзиви в нета и то положителни, но мен лично повече ми хареса BULLET CAST 60. По-добре иди и ги вземи в ръка.
П. П. Отидохме с един приятел с ясната идея да си купи два Шърмана, обаче му вкарах идеята да завърти BULLET CAST 60 и тогава започна едно чудене, мислене, дилеми и накрая не успя да реши, ядоса се и искаше да си тръгваме от магазина :D Всичко приключи с 2х Ryobi Proskyer Noes :D :D :D
BULLET CAST 60 е класи пред останалите!Имал съм такива и наистина си заслужават парите(130-140 лева).За мен най-доброто от FORMAX.

Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от Slavi_82 »

magnetar написа:
Chromeo написа:Колега, виждам че сте от Пловдив. Въпросните макара ги има всичките в Bullit2000 и наскоро просто от любопитвство бях там и реших да ги врътна всичките и да ги огледам обстойно. Няма да давам предложение за нещо много по-различно от това на което си се спрял, но от всичките изброени най-много ме грабна FORMAX - BULLET CAST 60. За Шърмана има най-много отзиви в нета и то положителни, но мен лично повече ми хареса BULLET CAST 60. По-добре иди и ги вземи в ръка.
П. П. Отидохме с един приятел с ясната идея да си купи два Шърмана, обаче му вкарах идеята да завърти BULLET CAST 60 и тогава започна едно чудене, мислене, дилеми и накрая не успя да реши, ядоса се и искаше да си тръгваме от магазина :D Всичко приключи с 2х Ryobi Proskyer Noes :D :D :D
BULLET CAST 60 е класи пред останалите!Имал съм такива и наистина си заслужават парите(130-140 лева).За мен най-доброто от FORMAX.

Изображение
Булет каст може и да е един от най добрите но не в никакъв случай най добрата макара на формакс макар че сте като папагали,повтаряте
едно и също. Все пак размера е 6000 и шпулата събира 260 мт 0.35 което е лек недостатък на модела.
Представи си вкараш на 200 метра и какво с останалите 60 ли ше спреш някой луд амур или шаран :D Пробвай се на Оварица
да ти видя сълзите докато гледаш тъжно към празната шпула :D
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

0.35mm.-370m. ми се вижда пре-достатъчно. шърмън-а ще е. Ще пиша впечатления другата седмица като го взема. Благодаря за съветите.
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от magnetar »

Slavi_82 написа:
magnetar написа:
Chromeo написа:Колега, виждам че сте от Пловдив. Въпросните макара ги има всичките в Bullit2000 и наскоро просто от любопитвство бях там и реших да ги врътна всичките и да ги огледам обстойно. Няма да давам предложение за нещо много по-различно от това на което си се спрял, но от всичките изброени най-много ме грабна FORMAX - BULLET CAST 60. За Шърмана има най-много отзиви в нета и то положителни, но мен лично повече ми хареса BULLET CAST 60. По-добре иди и ги вземи в ръка.
П. П. Отидохме с един приятел с ясната идея да си купи два Шърмана, обаче му вкарах идеята да завърти BULLET CAST 60 и тогава започна едно чудене, мислене, дилеми и накрая не успя да реши, ядоса се и искаше да си тръгваме от магазина :D Всичко приключи с 2х Ryobi Proskyer Noes :D :D :D
BULLET CAST 60 е класи пред останалите!Имал съм такива и наистина си заслужават парите(130-140 лева).За мен най-доброто от FORMAX.

Изображение
Булет каст може и да е един от най добрите но не в никакъв случай най добрата макара на формакс макар че сте като папагали,повтаряте
едно и също. Все пак размера е 6000 и шпулата събира 260 мт 0.35 което е лек недостатък на модела.
Представи си вкараш на 200 метра и какво с останалите 60 ли ше спреш някой луд амур или шаран :D Пробвай се на Оварица
да ти видя сълзите докато гледаш тъжно към празната шпула :D
На мен ми вършеше отлична работа и с влакното което събираше!Когато казвам най-добрата,говоря за качествената изработка,не за друго!
И колега,ще викаш папагал на папагала си ако имаш такъв!Поздрави.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от Slavi_82 »

moondarck написа:0.35mm.-370m. ми се вижда пре-достатъчно. шърмън-а ще е. Ще пиша впечатления другата седмица като го взема. Благодаря за съветите.
Според мен размер 8000 е доста по голяма, по тежка но и много по мощна,
Мисля че разликата в самите предавки на 2-та модела ще в полза на 8000.
Но тук тва е личен избор. Аз лично мислех да взема 8000 но ограничения бюджет с които разполагам ме спря.
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

Slavi_82 написа:
Според мен размер 8000 е доста по голяма, по тежка но и много по мощна,
Мисля че разликата в самите предавки на 2-та модела ще в полза на 8000.
Но тук тва е личен избор. Аз лично мислех да взема 8000 но ограничения бюджет с които разполагам ме спря.
Може би е така, но в булит-а този модел го няма, а там ползвам добра отстъпка, та и 7000 ще трябва да ме задоволи.
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

След консултация в един от най-големите магазини в Пловдив, и с любезното съдействие на FENOMENA86, резултата е 2 броя
Изображение
Характеристики:
- BIG PIT макара за далечни замятания
- червячен предавателен механизъм
- 5+1 лагера
- анти-ривърс
- олекотен графитен корпус
- LONG CAST алуминиева шпула
- прецизен преден аванс
- лагерована антиусукваща ролка
- балансиран ротор
- ергономична ръкохватка
Вместимост на шпулата:
Distance Carp 8000 - 0.40/340, 0.50/215, 0.60/150
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от Slavi_82 »

Хем искаше да са байт рънери ,хем избра филсар които е и стар модел и според мен качеството му няма нищо общо с тая цена
от 100 лв която му искат и не е байт рънър , много е пресилена цената. Но избора си е твой парите също :)
Аватар
moondarck
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 22, 2016 6:35 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дилема между 3 шаранджийски макари formax

Мнение от moondarck »

Slavi_82 написа:Хем искаше да са байт рънери ,хем избра филсар които е и стар модел и според мен качеството му няма нищо общо с тая цена
от 100 лв която му искат и не е байт рънър , много е пресилена цената. Но избора си е твой парите също :)
Да малко п*далска постъпка от моя страна, питах за съвет и накрая... Ама в магазина (които се намира до мол Пловдив) също не ми препоръчаха байтрън, имаха Шърмана, казаха, че тоя Филстар е пъти по-добре (колко са прави не знам), пък и за 200лв. взех две макари, два карбонови пръта телекарп по 3.6м и 3.5либри и 1200метра 0.30 влакно. Оплакване нямам, за тази оферта. Макарите видно са много стабилни, намотават влакното много добре и нямат грам луфт, а аванса цъка чудесно, друг плюс е че събират към 400м 0.30 влакно.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”