Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Модератор: sapuna

stoio0
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 1:08 pm

Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от stoio0 »

Здравейте колеги!
Искам да ви питам когато си купуваме нова пръчка заедно с макара какво трябва да гледаме за пръчката знам че трябва да се гледа акцията ( също знам че има и голяма разлика за какво ни трябва пръчката и макарата аз имам предвид за риболов на река и на язовир) също така как се разбира една въдица колко голяма риба би издържала и всякакви такива за макарите не знам нищо за това ако може да ми помогнете ще се радвам :)
И също ако знаете да ми отговорите какви въдици се ползват за река дълги или къси също и за язовир с какъв екшан за къде ще ви бъда благодарен .
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от empar »

Търсачката, колега!!!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от rado25 »

Хмм, интересен въпрос, обаче съм забелязал, че болшинството от потребителите на този форум са риболовци а не гадатели. Нямя как да знаем каква риба ще ловиш, хищник или мирна. Хищника със спининг ли ще го търсиш, на леко ли, на дъно ли....? Ако ще търсиш мирни риби там вариантите също са страшно много.
Моето предложение е да отделиш малко повечко време и да се поразровиш из форумите, не за друго, ами да се ограмотиш за видовете риболов и тогава пак да си зададеш въпроса, но вече с по конкретни критерии.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
stoio0
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 08, 2016 1:08 pm

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от stoio0 »

На половината ми въпроси може да отговориш ако знаеш те са общи не конкретни
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от hshopov »

:lol:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от Димитър Чаушев »

Я........смешка .
Не им обръщай внимание колег, те много знаят .
Слушай ся, отиваш в първия китайски магазин и грабваш един коплект от 13 лева и имаш пръчка, макара и влакно за всякъкви реки и водоеми, даже и за морето стават.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Как да изберем пръта, макарата и всичко.

Мнение от ORadev »

Колега ако искаш 1 ,2 ,3 .4 .пръта се ориентирай към ,,спининг риболов,,.Ако искаш 1 се ориентирай към риболов ,,на леко,,Даже и макара не ти трябва.Успех.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”