Помощ при избор на пръчка и макара за спининг

Модератор: sapuna

zlobil81
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 16, 2016 8:36 am

Помощ при избор на пръчка и макара за спининг

Мнение от zlobil81 »

Здравейте,

Страхотен форум и поздравления за него.

От дете не съм ходел за риба, но имаме лодка на р.Дунав - Видин (за возене) и около понтона, а и при спиране по островите постоянно скачат разни едри за мен хищници и бих искал да се пробвам :)

От 2 дни се опитвам да се ориентирам, но масива информация е огромен и опциите безкрайни, та в този първи пост моля за помощ за избор на стартова пръчка и макара за спининг. Целта е щука, бяла риба и подобни хищници.

След няколко дни четене стигнах до извода, че подходяща пръчка може да е такава с размер 2.70 с акция ориентировъчно около 10-50 за по тежички примамки и течение ?!. Например това http://megafishing.bg/product/5142/vadi ... -spin.html ?

За макара ми е по тъмна Индия, оборотите горе долу ясно, голяма шпула, обаче за размера нямам идея... Например: http://megafishing.bg/product/4934/maka ... -6pif.html?

Не ми трябва професионално оборудване, а за начало нещо с което да помятам от лодката или от понтона, когато има активност на рибата, но все пак да издържи ако се закачи нещо от няколко килограма. Да кажем бюджет 150 до 200 лв за пръчка, макара, линия, и няколко изкуствени примамки (с четенето още не съм стигнал до тях). Нямам възможност да тествам в магазин, та направо ще поръчвам онлайн кавото ми се препоръча.


Благодаря предварително.
Поздрави





х
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Помощ при избор на пръчка и макара за спининг

Мнение от vantonov »

Привет, колега! Първо ще те посъветвам да не купуваш пръчка, която не си пипал - рискуваш да не ти пасне в ръката. За макарата важи същото. Най-добре е да идеш в някой магазин, да поогледаш, да пипнеш...да сложиш макарата на пръчката, за да видиш как се балансира и т.н. За Дайвата не мога да кажа нищо, щото не съм я пипал, но макарето е добро и ще свърши работа в размер поне 3000. Съвет от мен - като за начало не се хвърляй на "марки" такъми, щото в ниския клас плащаш само името, а не получаваш качество. Може да идеш в магазина до автогарата, щом си от Видин, човека там също е спинингист и ще ти препоръча нещо за прилични пари и тъкмо от бюджета ще остане за брейд и някой фофлер. За влакната погледни Дайва, YGK, SESAME...има избор.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Помощ при избор на пръчка и макара за спининг

Мнение от bobo_33333 »

голяма шпула
Това пък защо :roll:
Аз там съм пораснал...
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Помощ при избор на пръчка и макара за спининг

Мнение от vantonov »

bobo_33333 написа:
голяма шпула
Това пък защо :roll:
Предполагам, за да събира повечко влакно, че ако "чукне" някой хубав дунавски распер, щука, бяла...Сом! може да му развърти конец колкото до Лом :D Дунавския такъм "требва да а голем!" :fishing6:
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”