Какви пръчка и макара за дете

Модератор: sapuna

Аватар
yancho
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 7:22 pm
Местоположение: Хасково

Какви пръчка и макара за дете

Мнение от yancho »

Здравейте,

дойде време да оборудвам и наследника с такъми :fishing3: , става дума за момиченце на 6 годинки. Като за начало искам да й взема едно телескопче с макаричка , но не мога да реша какви точно. Пръчката мисля да е с дължина около 220 - 240 см, а макарата 20-ка или по малка.
Като бюджет мисля, че около 100-120 лв е нормално, важното е такъма да е възможно най-лек и чувствителен.
Ако някой се е сблъсквал с подобна дилема, ще се радвам да сподели на какво се е спрял.
Отворен съм към предложения.
Благодаря!
Изображение
Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Какви пръчка и макара за дете

Мнение от Rex Hunt_2 »

Здравей колега.

Защо не започнете с един директен телескоп от 3.5м до към 5м макс.
Нещата там са прости, поради липса на макара.
Виж как ще потръгнат нещата, дали ще и хареса на щерката, пък тогава вече може да се хвърляш да купуваш нещо по-така.
Всичко това го споделям от опит с моите две деца.

Дано да съм бил полезен.

Наслука. И много риби да хванете! :fishing1:
Поздрави,
Rex Hunt_2
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какви пръчка и макара за дете

Мнение от bobo_33333 »

важното е такъма да е възможно най-лек и чувствителен.
За спининг риболов ли става дума
Аз там съм пораснал...
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какви пръчка и макара за дете

Мнение от delio-haidutin »

Rex Hunt_2 написа:Защо не започнете с един директен телескоп от 3.5м до към 5м макс.
Нещата там са прости, поради липса на макара.
аз пък смятам ,че точно липсата на макара би създало проблем,влакното ще се оплита по треви и храсти,няма да може да пусне пред въдицата.с макара ,проблема ще е при замятането ,но ще свикне бързо,все пак не е на 3-4 г дете.скоро бях свидетел как едно момиченце на около 5 г с каките си, без проблеми си хвърляше с телескопче ,захранваше и ловяха дрбосъци.
малката като бе на тая възраст,и взех телескопче 2,40,със макара 20-ка,за плувка,да се занимава да лови дребосъци.научи се да хвърля плувката ,да кепва шарани до 3 кг( такива излизоха по частните) ,и даже ми е докарвала няколко шарана до брега ,на дънните въдици.за жалост вече ни мина мерака и от няколко години не я влече.
вземи и ти нещо подобно за 30-тина лв комплекта ,че и да го счупи ,да не те е яд ,пък по нататък ако и се засили интересът ,може и нещо по-хубаво да и вземеш.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
sirivailo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 6:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Какви пръчка и макара за дете

Мнение от sirivailo »

Преди две години и аз бях пред такава дилема - за момчетата ми по на 4 години. В крайна сметка избрах две директни телескопчета. В началото, да, оплитаха влакната честичко, но много бързо се научиха как да си замятат и извадиха доста рибки. Догодина вече ще мисля какви комплекти пръчка/макара да им взема - дали за плувка или фидер още не съм решил. Подкрепям колегата Rex_Hunt, че е по-лесен старта с директен телескоп - само да е максимално лек (тези телескопчета, които взех са по 65 грама)...
Аватар
Bollies Bulgaria
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 23, 2016 10:49 am

Re: Какви пръчка и макара за дете

Мнение от Bollies Bulgaria »

https://www.nariba.com/obiavi/obiava/-% ... Rod-a31092
Аз скоро си поръчах една такава пръчка от този колега и останах много доволен . Аз лично си я взех за риболов на уклей и съм многоо доволен . НЕ ИСКАМ ДА ПРАВЯ РЕКЛАМА НА ЧОВЕКА НО АЗ ЛИЧНО ОСТАНАХ МНОГО ДОВОЛЕН .
Правенето на протеинови топчета е изкуство !
"Catch and Release "
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”