Избор на макара

Модератор: sapuna

rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Здравейте колеги много се двоумя между 3- вида макари надявам се да ми помогните в избора. Макарата ми трябва за риболов на подвижна плувка в язовир.
ryobi amazon 4000
Shimano Catana 4000 RB
Feeder Wind 4000R
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Явно никой не иска да ми помогне в избора та да питам кое е по добро катаната или Shimano Nexave понеже гледам че на катаната заменят някаква втулка със лагер при другия модел дали ще се наложи?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на макара

Мнение от bobopeli »

За тия пари вземи някое Ryobi ,и много успехи с него :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

С ryobi си патих вече имам ужасно впечатление от ECUSIMA а и аз ползвам само макари със заден аванс а те имат само модела амазон но никой не дава мнения за нея
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на макара

Мнение от dimmitov »

Нексейв е по -добър от Катаната. Има един лагер повече, върти по-леко.За тези пари са екстра. Този Feeder Wind 4000R го забрави.Не струва.Реди влакното отвратително. Ако ги ползваш за фидер обаче , по-добре си вземи Нексейв или Катана с преден аванс.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Много е важно къде е този лагер някой ако знае нека да пише. Също ме интересува номера на лагера който се поставя на Катаната на мястото на втулката?
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Избор на макара

Мнение от Мъро »

Че какво им е на екусимите, аз ги ползвам за спининг, мач и фидер и нямам оплаквания. Даже смятам да си взема още 2. Като се има в предвид че лятото ходех почти всеки ден.
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Мъро написа:Че какво им е на екусимите, аз ги ползвам за спининг, мач и фидер и нямам оплаквания. Даже смятам да си взема още 2. Като се има в предвид че лятото ходех почти всеки ден.
Моята оплиташе влакното постоянно. Сменях влакно, навивах на другите макари от същото и тествах но не и не брадясваше здраво. На един излет я подарих на едно момченце което се мъчеше с една пръчка със корда.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на макара

Мнение от dimmitov »

Мъро написа:Че какво им е на екусимите, аз ги ползвам за спининг, мач и фидер и нямам оплаквания. Даже смятам да си взема още 2. Като се има в предвид че лятото ходех почти всеки ден.
Нищо им няма, и те са прилични макари в този ценови клас.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
MyaHue
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 12:40 am
Местоположение: Монтана

Re: Избор на макара

Мнение от MyaHue »

rado_7905 написа:Много е важно къде е този лагер някой ако знае нека да пише. Също ме интересува номера на лагера който се поставя на Катаната на мястото на втулката?
http://fish.shimano.com/media/fishing/s ... 026010.pdf 1 лагер на дръжката 1 на пиньона и 1 на ролката на бигела Катаната няма лагера на ролката на бигела за мен тия макари с преден аванс са по-добри имам Катана 2500 със заден аван лошо се настройва аванса дано съм бил полезен. На катаната и Нексеива може да се смени втулката от дясната страна на дръжката.
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Благодаря
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

dimmitov написа:Нексейв е по -добър от Катаната. Има един лагер повече, върти по-леко.За тези пари са екстра. Този Feeder Wind 4000R го забрави.Не струва.Реди влакното отвратително. Ако ги ползваш за фидер обаче , по-добре си вземи Нексейв или Катана с преден аванс.
Жена ми е с такъв FL само че със преден аванс 3000 а как ме подиграваше с робито не е истина. А междо другото нейната макара не съм я виждал да намотава влакно 2 години няма оплаквания . Та реших и се престраших да си взема роби амазон, готов съм за подигравки. Купих и трите пък после ще дам мнения робито и фл са при мен а катаната утре пристига.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на макара

Мнение от dimmitov »

Ето така навива влакното FL-a
Изображение
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
rado_7905
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2017 10:06 am
Местоположение: Севлиево

Re: Избор на макара

Мнение от rado_7905 »

Да точно така . Но не ми омотава. Вчера пробвах Робито и явно съм имал дефектна бройка амазона ми хареса във всички отношения, ФЛ-а ми навива точно така но на мен това не ми е проблем а Катаната още не съм я пробвал днес я получих
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”