Изкуствени примамки!!!

Модератор: sestrata

johnyy
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 1:37 pm

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от johnyy »

Много яки рибки, пробвал съм 2-3 пъти но слаба работа
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Д.Граховски »

Аз пък да попитам за силиконовите рибки.В събота на Дяково пробвах и костура гонеше ама стига до нея и се отказва или само почуква и това е,пробвах всякакви размери и цветове,водех ги без и със прекъсване,с придърпване и нищооо,а накрая на 4-5 метра от мен преди да го извадя се събираха сигурно 10тина костура след него.После закачих воблер на него 3 хванах и то с придърпвания.В мен ли е грешката ??????
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
visserman
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 11:54 am

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от visserman »

Ами колега, може би дяковските костури си искат воблера и това е :)
И аз съм имал такъв опит. Воблера ти, ако е бил със сачми вътре, става много по неустоим
за костура.
visserman
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 03, 2012 11:54 am

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от visserman »

Dimitar_allianz написа:Аз пък да попитам за силиконовите рибки.В събота на Дяково пробвах и костура гонеше ама стига до нея и се отказва или само почуква и това е,пробвах всякакви размери и цветове,водех ги без и със прекъсване,с придърпване и нищооо,а накрая на 4-5 метра от мен преди да го извадя се събираха сигурно 10тина костура след него.После закачих воблер на него 3 хванах и то с придърпвания.В мен ли е грешката ??????
Пробвал ли си силиконови рибки с вградено UV: http://www.varna-fishing.com/1048107910 ... 21080.html

Няколко пъти съм ги ползвал с доста добър успех.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от INCUBUS »

На всякъде е различно -тук,в нашата планина,силикона на всякъде е "губещ"в сравнение с другите изкуствени примамки-имам събрана много информация,за да направя тази констатация,но не ми стига опита,за да ви обясня защо е така...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Павел Иванов »

Ицо , излишно го подценяваш силикона . Точно по вашите виалети преди две години направих доста добри риболови на "гагаляга" и силиконов червей , докато на джелеза , пласмаси и дървета , резултата беше доста по-скромен .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от INCUBUS »

Виж сега,вярвам ти,щото ти по такива въпроси си много напред ,както си забелязал,не се слагам за авторитет по изкуствените примамки и всички въпроси на спининг-риболова,ама ... просто гледам какво се случва при мен и особено при колегите,ловящи на изкуствени примамки от двадесет и кусур години насам тук ,из моя вилает,та за тва ги пиша тези неща :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Павел Иванов »

Ще взема да и пратя няколко гагаляги , да ти обясня как да ги ползваш , ама ш ти се събере много черпене сметам :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Vid »

Силикона много добре си работи и през лятото. Последната ми уловена риба-щука към то 1,5кг. на Марица бе именно на туистър на Уейк. Интересното беше, че едно малко заливче го "пребродих" 50-тина пъти с въртележки, клатушки и воблери и не ще... Сложих силикона като проводката е почти степенчата, но по близо да равномерната. На второто замятане - удар без риба, на петото я закачих.
Та, си мисля и силикона си работи добре през лятото, като трябва да се води по скоро с равномерна дънна проводка и да се ползва не стандартния монтаж с една кука, а този с нанизани двойници и тройници в силикона.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от INCUBUS »

П.И.,никога не ми се е опирало черпенето,ако се налага,ще ти пратя кашонче с реципрочни благини :lol:,за да нямаш съмнения по такива въпроси,ама продължавам да съм абсолютен песимист за ефективността при използването на такива изкуствени примамки тук-на Къндър в дивия,зад Макчу Пикчу,зад картофите :lol: После,ще ми отвориш голям проблем,щото тукашните търговци не знаят какво е това лека глава с малка кука,за да стават за гагалягите и силиконови червеи-извъобще не се намират такива неща.Остави ме да си тъна в назадничавото използване на блеснички и воблерченца...то си е кеф,ако и често да се случва да нямам даже едно "чукване"-самата гимнастика с балета по камъните и "катите"с размахването на пръчка и ръце си струват един половин живот.
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от vobler4o »

какво ще кажете за този силикон http://www.bent-fishing.com/getImage.ph ... 20WA07.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
ivanpopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 2:19 pm

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от ivanpopov »

ето една доста добра примамка за распери и не само :wink:
Прикачени файлове
V-Blade-20.png
V-Blade-20.png (181.33 KiB) Преглеждано 4984 пъти
V-Blade-14.png
V-Blade-14.png (111.11 KiB) Преглеждано 4984 пъти
V-Blade-7.png
V-Blade-7.png (99.13 KiB) Преглеждано 4984 пъти
kp.box
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 5:42 pm

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от kp.box »

Мн. съм бос в спининга.
Ще помоля да ми препоръчате воблер (7-8лв) и блесни за Костур и Сулка едновременно, ако има такива де

П.п. Един такъв, как ще е ?
http://www.bulit2000.com/formax-vantage-8601-003" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”