Изкуствени примамки!!!

Модератор: sestrata

Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от BERG »

За бяла риба и костур използвам това
Изображение

Монтажът е това
Изображение

Влачи се по дъното, - "рибката" се движи вертикално на около 0,5 - 1,0 м от дъното.
Няма празно - когато блесните,воблерите и силикона си правят пас този такъм не ме е подвеждал.
Сам си ги правя - "рецептата" е от Украйна викат и козя бородка :wink:
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
grizzly
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 2:26 pm
Местоположение: RYSE

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от grizzly »

здравеите понеже съм новак със блесните и знам че след няколко мятания ще устани блесната във водата и искам да попитам може ли 3ката да я срежа и отделно да я вържа с 0.20 към блесната при основно влакно 0.25 и така само 3ките да се губят :P и ще се намали ли ефектът :?:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Бачо Илия »

BERG написа:За бяла риба и костур използвам това....
:
Тялото на това "нещо" от какъв материал е и колко е дължината на повода от него до патерностера :roll:
Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от krokibg »

IDA,гледам че от 14ти юли никой не ти е отговорил на въпроса и затова ще ти отговоря дори и със закъснение.Рибките се правят от всеки материал който не потъва и не се разяжда от лепилата които се ползуват за залепването на разни други материали към рибката.Аз си ги правя от дунапрен и от различни видове стиропор или полипропилен от този дето го слагат за облицовка и изолация на плостмасовите водопроводни тръби.Имаш доста мателиали които да използуваш,просто импровизирай.Успех !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от takezo »

Виждал съм подобно нещо ...ама няма ли да се уплита при замятане ... :roll:
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
Stivi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:16 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Stivi »

Здравейте, колеги виждам, че в подфорума не е писано от 10 месеца, а и не открих друга сходна тема за въпроса си затова ще го задам тук, а ако модовете сметнат, че не е за тази тема моля да го преместят. Значи днес се сдобих с един кастмастер на Jaxon Изображение Изображение та въпросът ми е ако някой е ползвал подобен да обясни как се държи при водене и имал ли е някаъв улов с този вид. Ще го използвам основно в р. Дунав. Предварително благодаря.
Който го може, си го може!
Аватар
Fat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 1:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Fat »

Аз имам два такива /шестограма е един и същ, само дебелината на "филийките" е различна/.
Предназначен е за морски риболов на хищни риби, но е твърде малък за това според мен.
Носих си ги в кутията си близо 2 години, докато преди три дни не ми се наложи да хвърлям на голям разлив по Марица и то чак до другия бряг. Летят много добре, поради многото влакно пред тях може да водиш що годе и при малка дълбочина /с вдигнат връх на пръчката/. Обачеее ... много са некачествени куките и халките не са подходящият размер - често тройката не се обръща след приводняване. Отвора по средата - уж "свирел" примамливо ама не знам за кой!?. :lol: А да - никелирането е добро и тялото е от месинг, но формата не е изпипана.
За сведение - имах два удара /вероятно кефал или малък разпер/ но поради гореописаните причини не се закачи.
За Дунав и дистанции според мен ще хваща распер - няма как да пробвам.
След преправяне /смяна на тройки и халки/ и разпробиване на по широки отвори
определено се държат по-добре. С две думи - нищо особенно.
Успех.
"Щастие за всички, щастие даром!"
Аватар
Stivi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:16 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Stivi »

Благодаря, колега за информацията. И аз подразбрах, че основно са за морски риболов, но се надявам да работи и в река. събота и неделя съм замислил един излет основно на спининг и ако има резултат, ще пиша.
Който го може, си го може!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от krokibg »

Stivi написа:Благодаря, колега за информацията. И аз подразбрах, че основно са за морски риболов, но се надявам да работи и в река. събота и неделя съм замислил един излет основно на спининг и ако има резултат, ще пиша.

Стиви,хората по Дунавът от както са измислени кастмастерите,разцепват распера па и други хищници бре :lol: Я пиши на Павката Сестрата,той ща отвори за кво става на въпрос :lol: :lol: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
toty84
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:57 pm

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от toty84 »

Здравейте, съвсем скоро си извадих риболовен билет и естествено се зачетох какво пише на него. Интересува ме следното:
(Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
1. да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични, двойни или тройни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;....)
Обяснението на думата "Чепаре" в закона за рибарството е следното: (35. "Чепаре" е ръчен уред с въдици, с който се извършва морски риболов от брега или от лодка.) - от това разбира се нищо не може да се разбере...
И понеже съм пълен лаик, потърсих какво всъшност е чепаре и тва което открих е, че "някакви хора, слагат някакви пера, на някакви куки" и тва било чепаре... Съвсем сериозният ми въпрос е: Като съм си намотал пандифлючки на воблера, ще наруша ли закона в тоя му вид, ако отида с въпросният ми воблер на брега на дунава, или нищо не съм разбрал за чепарето?!?! Питам наистина от невежество, защото вече имам един акт от незнание и не искам още един такъв!!! :?

Благодаря предварително!
Аватар
neochrom
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 11:21 am

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от neochrom »

Ето и някои интересни неща от мен. На първата снимка съм снимал две примамки, но искам да обърна внимание на блесната(воблера е daiwa saltiga popper):
Изображение
Доста интересно решение, още не съм я пробвал. Ето я и отзад:
Изображение
И още един воблер, mann`s loudmouth follow me:
Изображение
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от stih »

Да се похваля с подаръка ми от Финландия:
Изображение
+ този прът и макара http://www.basstastic.co.uk/ekmps/shops ... e_3525.jpg
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от Речния човек »

stih написа:Да се похваля с подаръка ми от Финландия..
Клатушките с ,,рубинчетата,, оригинални Куусамо ли са..?
Ако е така (и умееш да ги водиш правилно) ,ще ти донесат много и различни рибки.. :wink:

Поздрави!
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от stih »

Благодаря!
На Storm са всички дрънкулки. На клатушките пише Original JAK 20g.
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Изкуствени примамки!!!

Мнение от qcarp »

Не съм го ползвал. Но много колеги са доста доволни от този воблер :)
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”